3 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

İş alanında önemli bir projede çalışmak sizi zaman zaman zorluyor olsa da, uzun vadede size başarı getirecek. Ailenizle ilgili konularda ise uzun süredir sizi rahatsız eden bir konu için çözüm yolu açılmış olabilir. Herhangi bir adım atmadan önce kendinize bu konuyla uğraşmak isteyip istemediğinizi sorun.

Uplifers önerisi: Ailesiyle daha sağlam ilişkiler kuran çocukların daha dirençli, stresle daha iyi baş eden, kendini genel olarak daha güvende hisseden bireyler oldukları, yapılan çalışmalarla da gösterilmiş durumda. Ailenizle olan ilişkinizi güçlendirmek için önerilerimize “Güçlü aile bağları kurabilmek için izlemeniz gereken 10 adım” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Boğa Burcu

Kendinizi ait hissetmediğiniz bir ortamda olduğunuzu, sözlerinizin dinlenmediğini ya da fikirlerinizin önemsenmediğini hissediyor olabilirsiniz. Eğer sizi tatmin etmeyen bir noktadaysanız, değişim zamanı gelmiş demektir. Durumu nasıl değiştirebileceğinize bakın ya da uzaklaşmak için gerekli adımı atın.

Uplifers önerisi: Einstein der ki; “Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek deliliktir.” Eğer bulunduğunuz yerde mutsuz olduğunuza inanıyorsanız, ‘o’ adımı atmanın zamanı gelmiş olabilir. “Konfor alanından çıkma zamanı: Değişim rüzgarına kollarınızı açın

İkizler Burcu

Hızlı olmak, en baskın karakter özelliklerinizden biri. Ne var ki bugünlerde üzerinde çalıştığınız bir konu hızdan çok dikkat gerektiriyor olabilir. Hızlı davranmaya çalışmak bazı noktaları gözden kaçırmanıza neden olabilir. Acele etmeyin ve zamanınızı iyi kullanın.

Uplifers önerisi: Yapmanız gereken bir işi elinizden gelen en iyi şekilde yapmak; alacağınız olumlu geri dönüşlerin yanı sıra, kendinize olan güveninizi de artırır. Her ne kadar hız günümüz temposunda verimlilikle eşdeğer görülüyor olsa da; bir işi tamamlamak için gösterdiğiniz çaba ve dikkat de önemli. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Yengeç Burcu

Bugünlerde anlaşmazlık yaşadığınız bir konuda çözüme ulaşmak için birileriyle bir araya gelmeniz gerekiyor olabilir. Her ne kadar bir arabulucuya ihtiyacınız olduğunu düşünseniz de, doğrudan iletişim kurmak kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olacak.

Uplifers önerisi: Kendinizi doğru ve yeterli şekilde ifade edemiyor oluşunuz, ilişkilerinizde sorun yaşamanıza neden olabilir. Diğer yandan söylemek istediklerinizin farkında olsanız da, sözlerin ağzınızdan çıkması her zaman kolay olmayabilir. Önerilerimiz için yazımıza göz atın:  “Zor konuşmaların üstesinden gelmenize yardımcı olacak öneriler

Aslan Burcu

Bugünlerde odağınızda yatırımlar var. Bu, maddi bir yatırım kadar, enerjinizi, sevginizi ya da zamanınızı ayırmanız gereken bir yatırım da olabilir. Tek bir seçeneğe odaklanmak diğer fırsatları gözden kaçırmanıza neden olabileceğinden, karar vermeden önce tüm seçeneklere şans vermenizde fayda var.

Uplifers önerisi: Her ne kadar maddi yatırımlar gözle görülebilir bir dönüş sağlıyor olsa da; aslında hayatta yapabileceğiniz en büyük yatırım kendinize yapacağınız yatırımdır. Yine de maddi yatırımlarınız için bir rehber arıyorsanız: “Birikim ve yatırım araçlarında yeni trendler: Yastık altından kripto paralara birikim ve yatırım yolculuğumuz

Başak Burcu

Sağlığınız için yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanın zamanının geldiğini hissediyor olabilirsiniz. Faydalı olacağını bildiğiniz halde değişim zor geliyorsa; değişiklikleri zorunluluk haline getirmektense küçük adımları günlük rutininize dahil etmeyi deneyebilirsiniz.

Uplifers önerisiKendiniz için faydalı olan davranışları alışkanlık haline getirmeniz için yapmanız gereken harekete geçmek ve kararlı olmak. “İyi, hoş ama nereden başlayacağımı bilemiyorum” diyorsanız, işe hayatınızı düzene sokacak küçük alışkanlıklar edinerek başlayabilirsiniz. “Hayatınızı kolaylaştırıp düzene sokacak ‘küçük ve sihirli’ alışkanlıklar

Terazi Burcu

Uzunca bir süredir, sizi zorlayan bir ilişkide tutunmaya çalışırken kendi istek ve ihtiyaçlarınızı geri plana atmış olabilirsiniz. Birilerini mutlu etmek, huzuru korumak ya da sizden beklenileni yerine getirmek için bu duruma katlanmış olabilirsiniz. İlişki için yaptığınız her şeyi siz de hak ediyorsunuz; hakkınızı ve gücünüzü geri almanın zamanı gelmiş olabilir.

Uplifers önerisi: Özellikle romantik ilişkilerde en az sevgi kadar saygı da önemlidir. Diğer yandan ilişkideki davranışlarınız, karşınızdakinin size nasıl davranacağını belirleyen en büyük etkendir. İlişkide sınırlarınızı korumaya çalışın; böylelikle hak ettiğiniz saygıyı da görebilirsiniz. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?” 

Akrep Burcu

Bugün altından kalkabileceğinizden fazla sorumluluk yüklenmemeye çalışın. Tıpkı sırf güzel göründükleri için tabağınıza doldurduğunuz tüm yiyeceklerin sonradan karnınızı ağrıtması gibi, fazla sorumluluk da canınızı sıkabilir.

Uplifers önerisi: Sorumluluklar söz konusu olduğunda, tıpkı kişilerarası iletişimde olduğu gibi, sınırlar koymak oldukça önemli. Sizden beklenen ve üzerinize yüklenen sorumlulukların altına girmeden önce sınırlarınızı belirlemenizde fayda var. “Sorumluluk almadan önce sınırlarınızı belirleyin

Yay Burcu

Yaşam tarzınızda, beslenme ve egzersiz rutininizde değişiklik yapma zamanı geldi. Nefes egzersizleri, fiziksel aktiviteler, şekerleme molaları, müzik dinlemek… Bugün kendinize vakit ayırmayı, daha farkında zaman geçirmeyi ve ara vermeyi ihmal etmeyin. Bedeninizle iyi bir ilişki kurmak, öz güveninizi de artıracak.

Uplifers önerisi: Günlük rutinlerinizde yapacağınız küçük değişikliklerin, daha sağlıklı bir yaşam yolunda sandığınızdan daha çok etkisi bulunuyor. Yalnızca seçenekleriniz arasında daha sağlıklı olanı tercih ederek bile, iyi yaşam yolunda sağlam bir adım atmanız mümkün; atıştırmalıklarınızı değiştirmek, daha çok su içmek gibi… “Küçük değişiklikler yaparak daha sağlıklı olmanın yolları

Oğlak Burcu

Herhangi bir konuyla uğraşırken, sadece büyük ve önemli gördüğünüz kısımlarına odaklanıyor olabilirsiniz. Ancak detayları gözden kaçırmak, sizi daha az başarılı kılabilir. Detaylara önem verdiğinizde sadece başarılı değil, çok başarılı olabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Yaptığınız iş her ne olursa olsun, farkında ve bilinçli bir yaklaşım alacağınız tüm sonuçların daha tatmin edici ve başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Çalışırken tüm dikkatinizi işinize verin ve farkındalıkla hareket edin. “İş yerinde farkındalığınızı artırarak başarıya ulaşmanın 6 yolu

Kova Burcu

İlginizi çeken ya da sizin için önemli bir şey söz konusu olduğunda tamamen o konuya odaklanıyor olmanız, dışarıdan içe dönük biri olduğunuz imajı yaratabilir ya da başkalarını önemsemediğiniz fikrine yol açabilir. Aslında başkalarına sanıldığından çok daha fazla değer veriyorsunuz. Bugün bu değeri birilerine göstermenin ve bu kişinin hakkınızdaki fikirlerini değiştirmenin tam zamanı.

Uplifers önerisi: Mutlu ilişkilerin yolu, sağlıklı iletişimden geçer. Ve bu formül yalnızca romantik ilişkiler için değil, kişiler arası tüm ilişkiler için geçerlidir. Daha sağlıklı ilişkiler kurabilmek için iletişim kurarken güven, iyi niyet, saygı gibi öğelerin yanı sıra içten ve samimi paylaşımlara da yer açın. “Mutlu iletişimde var da var: İletişim halindeyken mutlu eden 8 unsur

Balık Burcu

Bu aralar, mutluluğunuzun hayatınıza girecek insanlarla ya da sahip olacağınız eşyalarla geleceği fikrine kapılmış olabilirsiniz. Dikkatli olmanızda ve kendinizi bu fikre kaptırmamanızda fayda var; çünkü gerçek mutluluk böyle bir şey değil. Mutluluk aslında bir seçimdir ve içten gelir.

Uplifers önerisi: Psikolog Tom Gilovich’e göre, geçici hazlara adaptasyon mutluluğun düşmanıdır. Yapılan son bilimsel araştırmalara göre de, deneyimler, maddi eşyalara kıyasla daha çok mutluluk getiriyor. Mutluluğunuzu sahip olacaklarınıza endekslemek yerine, deneyimlerinize, hislerinize, paylaşımlarınıza yatırım yapın. “Deneyim kazanmanın parayla satın alınamayan bir mutluluk verdiğine dair 7 bilimsel gerçek” 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!