3 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Hayatınızdaki unsurlardan biri alarm veriyor olabilir. Bu da sizi fazlasıyla gerginliğe itebilir. Oysa bu alarmın gerçek bir uyarı mı, sahte bir gerginlik mi olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Bunu da ancak sakin kalarak başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Boğa Burcu

Biraz gizemli, kendisine ait farklı bir dünyası olduğunu düşündüğünüz birisiyle tanışabilirsiniz. Kendinizi bir arkeolog olarak düşünürseniz, yavaş yavaş ve dikkatli bir şekilde bu kişinin dünyasını keşfedebilir, ona dair yepyeni şeyler öğrenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

İkizler Burcu

Hayatınızdaki bir kişi, geçmişteki bir anının izlerini silmeye veya unutturmaya çalışıyor olabilir. Ne kadar yanlış veya saçma da olsa geçmişteki hiçbir deneyimin, hiçbir anının silinmesine izin vermeyin. Sizi siz yapan şeyin, tüm o yaşadıklarınız olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Yengeç Burcu

Tutkulu bir insansınız, etrafınızdakilerin hayatına heyecan katıyorsunuz. Ancak bazen kendi değerinizi unutuyor, hak ettiğinizden daha azına razı oluyorsunuz. Oysa sahip olduğunuz tüm özelliklerle, herkes gibi sizin de biricik ve çok kıymetli olduğunuzu hatırlamanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Hem fiziksel hem zihinsel olarak enerjimizi tümden tükettiğimizde, kendimizi daha umutsuz ve tükenmiş bir halde buluruz. Kendinize biraz zaman ayırın, bedeninizi ve zihninizi toparlamak, dinlenmek en basit tedavi yöntemi olabilir. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Başak Burcu

Hayatta beklenmedik şeyler her zaman panik kaynağı değildir, bazen de beklenmedik mutluluklar getirir. Eğer melankolik bir ruh halindeyseniz, kendinize beklenmedik şeylerle mutlu olabilmeyi öğretmelisiniz. 

Uplifers önerisiDünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Terazi Burcu

Bir süredir kendinizi sıkışmış ve karanlıkta kalmış gibi hissediyorsanız, beklediğini rahatlama sonunda geliyor. Endişelerinizin ve stresinizin azalması, üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili daha üretken olmanıza da yardımcı oluyor. Yakaladığınız bu pozitif ve umut dolu ruh haline sıkı sıkıca tutunun. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Akrep Burcu

Yakın zamanda bir hayal kırıklığı yaşamış olabilirsiniz. Ancak bazen hayal kırıklıkları, arkasından hızlı bir toparlanma ve duygusal açıdan tamir edici bir dönemin habercisi olabilir. Negatif düşüncelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin, pozitife odaklanın. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Yay Burcu

Hayatta bilinmedik durumlar olduğunda ve bu durumun ne olduğunu çözemediğiniz zamanlarda kendinizi sorgulayıp endişeye kapılıyor olabilirsiniz. Bilinmezliğin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Bazen yapabileceğiniz en iyi şey, o problemi geride bırakıp cevabın kendisinin sizi bulmasını beklemektir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Oğlak Burcu

Kendinizi daha önce yaşamadığınız türden karmaşık bir durumun içinde bulabilirsiniz. Eğer her zamanki yaklaşımınız bu durumda işe yaramıyorsa, biraz ara vermek ve olaylara uzaktan bakmak, sessiz ve hareketsiz kalmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi:  İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Kova Burcu

Zor zamanlar geçiriyor olabilirsiniz ancak zorluklardan kaçmak size çözüm getirmez. Kaçmak yerine yaşanan durumu kabul etmek, gerçeğin farkına varmak size yepyeni bir pencere açabilir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Balık Burcu

İnsanlara yardım etmek isteğiniz, bazen karşınızdaki kişiler tarafından yanlış anlaşılabilir, onların hayatlarına müdahale olarak görülebilir. Karşınızdaki kişiye yardım teklif ederken, onun bunu talep edip etmediğini tekrar düşünmekte fayda var. Böylelikle ilişkilerinizi geleceğe daha sağlam bir şekilde taşıyabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!