29 Nisan 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Merkür yakın zamanda burcunuzdan ayrılıp Boğa burcuna geçti ve bu durum kazançlar anlamında sizi etkiliyor. Zihninizi özellikle daha fazla para kazanabileceğiniz şeyler için kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Boğa Burcu

Fikirlerinizi açıklamakta biraz çekingenlik veya utanma duygusu hissedebilirsiniz. Bu durum, bazı radikal düşüncelere yönelmenize de sebep olabilir. 

Uplifers önerisi: Etkili şekilde iletişim kurabilmek için, kendinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Karşınızdakileri gerçekten dinlemeye özen gösterin. ”Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu

İkizler Burcu

Eğer bir tatil planınız varsa ve yaşananlar nedeniyle bu planı iptal ettiyseniz bu durum sizi biraz mutsuz etmiş olabilir. Ancak buna takılıp şimdiki zamanınızı heba etmeyin. Her şeyden çıkarılacak bir ders var. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Yengeç Burcu

Zor aşkların gezegeni Satürn, birkaç yıldır burcunuzun ilişkiler alanını etkiliyordu. Çok şükür ki bu etki artık Kova burcuna geçti. Önümüzdeki dönemde aşk hayatınızda hareketlilikler olabilir. 

Uplifers önerisi: ‘Aşk’ın tanımının ne olduğu, aşık olduğumuzu nasıl anlayacağımız, hissettiğimiz duygunun aşk mı sevgi mi olduğu gibi konular yıllardır bilim dünyasında tartışılmaya devam ediyor. Duygularınızı anlamak ve tanımlamak konusunda çok fazla kafa yormayın. “Aşkın anatomisi: Aşık olduğunuzun 10 göstergesi

Aslan Burcu

Çalışkanlığın gezegeni Satürn, burcunuzun ortaklıklar alanını etkiliyor. İçinde bulunduğunuz ekibi örgütleme, motivasyonu artırma ve verimli bir çalışma ortamı yaratma gücünüz çok yüksek. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri takım çalışmasına önem vermeleridir. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. “İş yaşamında ekip çalışmasının önemi

Başak Burcu

Yeni bir online eğitim keşfedebilir veya geleceğe dair yepyeni planlar yapabilirsiniz. Bu zamanı keşfetmek, yenilikleri araştırmak için değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İlk önce neyi iyi yaptığımızla başlamak gerekiyor işe. İşte bunun için en önemli yöntem “geri bildirim analizi.” Bu analiz; birçok başarılı yönetici tarafından, çalışanların güçlü yönlerini keşfetmek için kullanılan bir araçtır. ¨Kendimizi nasıl tanır ve yönetiriz?¨

Terazi Burcu

Venüs, Kova burcundaki Mars ile iş birliği halinde. Kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etme beceriniz, çok daha güçlü olabilir. Bunun kıymetini bilin. 

Uplifers önerisi: İnsan beyni, aynı vücudu gibidir. İhtiyacı olan egzersizleri her gün yapması zihni ve beyni geliştirir. Yaratıcı egzersizler beyindeki nöronların sağlıklı bir şekilde oluşmasına ve size fayda sağlamasına yardımcı olur. “Sağ beyninizi hobilerle forma sokacak egzersizler

Akrep Burcu

Burcunuzun ev hanesini etkileyen Mars nedeniyle bazı öfke yükselmeleri yaşanabilir. Ancak Venüs’ün desteği, bu öfke anlarının ve stresin azalmasına yardımcı oluyor. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Yay Burcu

Aşkın gezegeni Venüs, burcunuzun ilişkiler alanını etkiliyor. Hayatınızdaki en önemli ilişkilerinizde büyük bir uyum ve sevgi duygusunu hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kapanmış kapılar ve işte o bizim bugün bitmiş olan genel olarak dışarıdan bakıldığında “başarısız” diye isimlendirdiğimiz, “bir hataydı” veya “çoktan bitmesi gerekiyordu” dediğimiz ilişkilerimiz bugünümüzü nasıl etkiliyor? Bunu hiç düşündünüz mü? “Geçmişin başarısız ilişkilerini bugüne dönüştürmeye: Hayat beni aşka inandır!

Oğlak Burcu

Pluto ve Jüpiter burcunuzun kimlik, kişilik alanında daireler çiziyor. Kişisel hedeflerinizin daha derinleştiğini ve arttığını hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Kova Burcu

Burcunuzun kişilik alanındaki Mars ile yaratıcılık alanındaki Venüs arasında güzel bir sinerji oluşuyor. Kendinizi çok daha etkili bir şekilde ifade etme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojiyle biraz da olsa ilgilenen herkes, Buda’nın ‘ego’dan kurtulmayla ilgili öğretisini bilir. Buda, genel olarak öğretilerinde kişinin egosundan kurtulması gerektiğini söyler. Ancak bunun düşündüğümüzden çok daha farklı bir anlamı var. Bir diğer ifadeyle Buda’yı aslında yanlış anlıyoruz, ve ABD’li psikoterapist Mark Epstein’a göre; ünlü psikanalist Freud da Buda’nın bireyin benliğinden tamamen kurtulmasını söylediğini düşünürken bu yanlışa düşenlerden. “Ego’dan kurtulmak: Freud aslında Buda’yı yanlış mı anladı?

Balık Burcu

Uranüs yavaş yavaş burcunuzun iletişim alanına doğru hareket ediyor. Yeni teknolojiler ve medyayı kullanarak orijinal fikirlerinizi daha etkili bir şekilde iletebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni tanıştığınız biriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kendisine yönelteceğiniz basit ve eğlenceli sorularla geçmişi ve karakteri hakkında fikir edinebilirsiniz. ¨Karşınızdakini daha iyi tanımanıza yardımcı olacak eğlenceli sorular¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!