29 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bazen bizi zorlayan bir durum olduğunda, bunun pozitif yanlarını görmek pek de kolay olmuyor. Bugün biraz zorluklar yaşayabilirsiniz. Karşınıza çıkan olumsuzlukları göğüslerken bunu aklınızda bulundurursanız, hem gününüzü hem de ruh halinizi iyileştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Boğa Burcu

Mutlu olmak, hayatta sahip olduğumuz her şeyin mükemmel olması anlamına gelmiyor. Eğer hayatınızdaki mükemmel olmayan taraflar yüzünden canınız sıkılıyorsa, siz de mükemmel olanlara yönelebilirsiniz. Bakış açınızla birçok şeyi değiştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

İkizler Burcu

Bir süredir çok çalışmış, çok yorulmuş ve biraz da yıpranmış olabilirsiniz. Yakın zamanda omuzlarınızdaki bu yük hafifliyor. Yaşayacağınız önemli bir gelişme sayesinde, hayatınızdaki gölgeyi kaldırabilir ve yeniden ışığa kavuşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Yengeç Burcu

Bir süredir kişisel bir konuda çok zorlanmış olabilirsiniz. Bu bir öfke problemi, panik atak, özgüven eksikliği veya benzeri bir durum olabilir. Ancak gösterdiğiniz çabanın karşılığını almaya ve bunu geride bırakmaya çok yakınsınız. Yaşadığınız tüm o duygusal stres geride kalıyor. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Aslan Burcu

Doğuştan gelen liderlik vasfınız sayesinde herkesin çekinerek yaklaştığı konulara siz büyük bir özgüvenle yaklaşabilirsiniz. Belki bu yönünüz başkalarına ürkütücü gelebilir. Ancak ne yaptığınızdan emin olduğunuz sürece, doğru bildiğiniz yolda ilerleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Başak Burcu

Geçmişteki bazı olumsuz tecrübeleriniz yüzünden bir konuda ne kadar denerseniz deneyin yine olumsuz sonuçlar elde edeceğinizi düşünebilirsiniz. Oysa bunun bir kural olmadığını ve her zaman böyle olmayacağını siz de biliyorsunuz. Bir denemeyi daha hak ettiğini düşünmüyor musunuz?

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Terazi Burcu

Yakınınızdaki bir kişi, size kalbini açabilir ve gerçek duygularından bahsedebilir. Her ne kadar siz bu kadar duygusal bir insan olmasanız da sadece kulaklarınızla değil kalbinizle de dinlemeye çalışabilirsiniz. Böylelikle karşınızdakinin ne anlatmak istediğini daha iyi anlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Akrep Burcu

Bir zamanlar yıldızınızın barışmadığı bir kişiyle, aranızda ortak noktalar olduğunu keşfedebilir ve ona daha farklı bir gözle bakabilirsiniz. Böylelikle insanlarla ilgili önyargılarınızı da kırabilirsiniz. Herkesin içinde bir iyilik vardır. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Şüpheci bir yapıya sahipsiniz. Bir kişi size bir iyilik yaptığında veya fazlasıyla kibar davrandığında, bunun altındaki olası nedenleri düşünmeye başlıyorsunuz. Belki bugün bu özelliğinizi bir süreliğine askıya alabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin kibar davranışlarını, sorgulamadan kabul etmeyi deneyin. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Oğlak Burcu

Çok istediğiniz bir şeyi elde etmek için elinizden gelen çabayı göstermiş, çok çalışmış olabilirsiniz. Ancak unuttuğunuz tek bir şey varsa, o da duygularınız. Duyguların ne kadar güçlü olduğunu ve zorluklarla mücadele ederken size ne kadar güç verdiğini hatırlamalısınız. 

Uplifers önerisi:  Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Kova Burcu

Eğer aynı sorunu defalarca yaşıyorsanız, bunu sadece kötü şansla açıklamak mümkün değil. Belki de sizin çıkarmanız gereken bir ders olabilir ve bunu görmeyi şimdiye kadar reddetmiş olabilirsiniz. karşılaştığınız durumlardan ne öğrenebileceğiniz üzerine daha fazla düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Balık Burcu

Hepimiz hayatta yaşadığımız olumsuzlukları, üzüntüleri, hayal kırıklıklarını bir odaya kapatır, kapısını kilitleriz. Bazen o oda biraz kalabalık olabilir. Siz de benzer bir durumun içinde olabilirsiniz. Aslında aklınızdaki şeyin tek bir konu olduğunu biliyorsunuz. Sadece ona odaklanarak hayatınızdaki birçok sorundan kurtulabilir ve o odayı daha sakin bir yer haline getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!