28 Kasım 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız yayıncılık, reklamcılık veya televizyon projesiyle ilgili olarak artık daha ciddi çalışmanız gerekebilir. Projeyi tamamlamak için verilen sürenin sonuna yaklaşıyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir. ¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Boğa Burcu

Eşiniz veya ortağınızla finansal konularda ciddi bir konuşma yapmanız gerekebilir. O, sizin kadar sorumluluk bilinciyle hareket etmiyorsa, bu konuda uyarmalısınız.  

Uplifers önerisi: Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsin, Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı bir anda değiştirebilir. “Zengin insanların asla yapmayacağı 10 finansal hata

İkizler Burcu

İş hayatında yakın olduğunuz biriyle aranızda bir gerginlik olduğunu düşünebilirsiniz. Hemen sonuca varıp ayrı yollara gitmeyi düşünmeyin, birlikte çalışmaya odaklanın.   

Uplifers önerisi: Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri takım çalışmasına önem vermeleridir. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. “İş yaşamında ekip çalışmasının önemi

Yengeç Burcu

Özel bir proje veya size verilen bir görev tüm yaratıcılığınızı ve gücünüzü kullanmanızı gerektirebilir. Siz çabaladıkça, iş disiplininiz ve başarınız artacak. 

Uplifers önerisi: Yeni bir hedefle yola çıktık ama bir süre sonra kendimizi yoldan çıkmış halde bulduk. Üstelik bu durum kendimizi berbat hissetmemize neden oldu. Kaybetmiş gibi hissettik. Yeterince güçlü olmadığımız, zeki ve disiplinli olmadığımız için kendimize kızdık. Oysa belki de sorun yeterince güçlü, zeki veya disiplinli olmamak değil, hedeflere işe yaramayan bir şekilde odaklanmaktan kaynaklanıyordur. “Tüm hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak tek bir kural

Aslan Burcu

Sevdiğiniz kişiyle kalbinizden geçenleri paylaşacağınız, samimi bir konuşma ilişkinizde önemli bir dönüm noktası olabilir. İlişkinizin geleceğiyle ilgili karar verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Başak Burcu

Aile içindeki konumunuzu ciddi bir şekilde ele alın. Her ne karar verirseniz, bunun etrafınızdaki herkesi etkileyeceğini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Terazi Burcu

Üzerinde çalıştığınız kişisel bir konuda, yakın bir arkadaşınızdan tavsiye isteyebilirsiniz. Bazen gerçekleri duymak zor gelebilir, buna hazırlıklı olun. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırmaya çalışın. Hayatın karmaşası içinde bu size zor gelse de, gerçek bir dost her zaman gününüzü güzelleştirebilir. “Hayatta her zaman iyi bir arkadaşa ihtiyaç duymanızın 3 nedeni

Akrep Burcu

Finansal hedeflerinize ulaşmak için biraz tasarruf etmeniz gerekiyor. Bu fikir her ne kadar pek eğlenceli ibi gözükmese de işe yarayacağına emin olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster büyük bir hedefiniz için para biriktiriyor olun, ister borç ödüyor olun tasarruf etmenin en kolay yolu masraflarınızı kısmaktan geçer. Ancak masraflarınızdan kısmak isterken yanlış bir strateji uygularsanız, kendinizi bir anda depresyonun içinde veya hayattan keyif almaz bir halde bulabilirsiniz. Çünkü aslında harcamalarınız, sizin hayattaki önceliklerinizi gösterir. “Hayattan aldığınız keyfi yok etmeden para biriktirmenin yolları

Yay Burcu

Kelimelerinizi daha dikkatlice ve hassasiyetle seçeceğiniz bir gün sizi bekliyor. Önem verdiğiniz bir isimle, can alıcı bir konuşma yapmak için doğru gün. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları, özellikle de konular ilişkimizle ya da partnerimizde rahatsızlık duyduğumuz şeylerle ilgiliyse zorluk yaşayabiliriz. İlişkimizi olumsuz etkileyebileceğini düşündüğümüz ya da sevdiğimiz kişiyi incitebilecek konuşmaları yapmaktan çekiniriz. “İlişkinizle ilgili problemleri partnerinizle paylaşmanızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Oğlak Burcu

Hedef odaklı bir insan olabilirsiniz. Ancak hedeflerinizden birinin uzun süredir sizi heyecanlandırmadığını fark edebilirsiniz. Öncelikler zamanla değişebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Kova Burcu

Teknolojiyle ilgili bir proje, önemli bir konuşma veya bir atölye çalışmasıyla meşgul olabilirsiniz. Endişelenmeyin, iyi hazırlandığınız sürece başaramayacağınız bir şey yok. 

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Balık Burcu

Kariyeriniz ve hedeflerinize ciddiyetle yaklaşıp, kendinize bir plan çıkarabilirsiniz. Patronunuz veya önem verdiğiniz biriyle gelecek planlarınızı görüşmek için iyi bir zaman olabilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!