28 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Geçmişten tanıdığınız bir kişi, içinde bulunduğunuz bir sıkıntıyla ilgili size çok fazla yardımcı olabilir. Öyle ki karşılığında siz de ona büyük bir iyilik yapmak isteyebilirsiniz. Yaşanan bu gelişme, ilişkilerinizin geleceği açısından da ilham verici bir durum olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Tanıdığınız bir kişi, sizin hiç ihtimal vermediğiniz bir konuda büyük bir başarı elde edebilir ve sizi şaşırtabilir. Bu durum sizin için de bir motivasyon kaynağı olabilir. Başarının ardındaki özverili çalışmaya tanık olduğunuzda, siz de hayallerinizi gerçekleştirebileceğinizi fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

İkizler Burcu

İhtiyaç duyduğunuz her şeye sahip olmanıza rağmen, hayatınızda bir şeylerin eksik olduğunu hissedebilir ve bu eksikliği gidermek için bir arayışa yönelebilirsiniz. Bu durumu hayat yolculuğunuzu daha anlamlı hale getirmek için bir fırsat olarak görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Yengeç Burcu

Bazen kendinize karşı fazla acımasız ve eleştirel olabiliyorsunuz. Gelişmek için yapmanız gerekenleri bilmek güzel bir şey ancak kendinize karşı daha nazik olabilir, yeteneklerinizin farkına vararak hareket edebilirsiniz. Böylelikle hayatınızdaki dengeyi sağlayıp, birçok konuda elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Aslan Burcu

Çeliği bile yüksek ısıda eritebilirsiniz. Bazen, bazı şeylerin hiç değişmeyeceğini düşünebilirsiniz ancak değişimi sağlamak için uygun koşulların oluşması lazım. Bir şeyleri değiştirmek için çok ısrarcı olmak zorunda değilsiniz, sadece doğru yolu bulmalı ve doğru zamanı kollamalısınız. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Başak Burcu

Bilgisayar veya telefon ekranının arkasına geçip kendini ifade etmek kolay. Ancak bazen ön plana çıkmak, kişisel etkileşime girmek gerekebilir. Eğer kendinizi fazlasıyla kişisel iletişimden uzaklaştırıyorsanız, belki buna bir son verip kendinizi daha açıkça ifade etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Bir süredir ufak da olsa can sıkıcı gelişmeler yaşanmış olabilir. Artık işler yoluna giriyor ve güzel gelişmeler kapınızda. Ancak bu sefer de sizin daha seçici olmanız gerekiyor. Her şeye “evet” demek zorunda değilsiniz. Sizi gerçekten mutlu eden şeylere yönelmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Akrep Burcu

Sevdiğiniz bir kişiyle bir fikir ayrılığı yaşamış olabilirsiniz. Bu durum her ne kadar rahatsız edici olsa da düşüncelerinizi paylaşmış olmaktan pişmanlık duymamalısınız. Kibar ve saygılı olduğunuz sürece, farklı fikirlerle ilişkinize devam etmeyi başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yay Burcu

Bazı insanlar değişime daha kolay adapte olurken bu sizin için böyle olmayabilir. Ancak ne kadar zor olsa da siz de arzu ettiğiniz değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için biraz cesaretinizi toplamanız yeterli. Siz de başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Oğlak Burcu

Hedefiniz için çalışmaya ilk başladığınızdaki duygularınız, şimdikinden çok farklı olabilir. Bazı kişiler yüzünden motivasyonunuzu kaybetmiş olabilirsiniz. Peki kim bu kişiler? Onlar için hedefinizden uzaklaşmaya değer mi? Biraz düşündüğünüzde, kaybettiğiniz motivasyonu yeniden yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Kova Burcu

Bir süredir ters giden şeyler artık yoluna girmiş olabilir. Ancak bu sefer de endişeler sizi bunaltıyor olabilir. Oysa artık olumlu gelişmelere odaklanma ve ileriye bakma zamanı. Kendinize biraz izin verirseniz, zihninizdeki o ihtiyaç duyduğunuz ışığı bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Balık Burcu

Önünüze çıkan bir engeli, sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde aşabilirsiniz. Bir su burcu olduğunuzu ve olaylar karşısında akışkan bir hareket kabiliyetine sahip olduğunuzu unutmayın. Sadece kendinize biraz daha güvenmeniz yeterli. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!