28 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugünlerde yakından tanıdığınızı sandığınız birinin sizden farklı düşüncelere sahip olduğunu öğrenmek kafanızı karıştırabilir ve bilmeniz gereken ya da sizi üzecek başka şeyler olup olmadığını sorgulamanıza neden olabilir. Unutmayın, ne kadar yakın olursanız olun, çevrenizdeki kişilerle ilgili bilmediğiniz şeyler olabilir. İlişkinizi sürdürebilmek için farklılıkları da kabullenmenizde fayda var.

Uplifers önerisi: Tatmin edici, sağlıklı ve derin ilişkiler kurabilmek için herkesle aynı şekilde düşünmemiz gerekmiyor. Ayrıca hepimiz tekiz ve özeliz. İlişkiler konusunda sürprizlerle karşılaşmamak için karşınızdaki kişiyi yakından tanımaya çalışın. “Birini tanımak için ihtiyacınız olan sorular: En iyi “Hangisini tercih edersin?” soruları

Boğa Burcu

Hayatınızın her anında hazinelerle karşılaşabilirsiniz; ancak toprak altındaki hazineleri çıkarabilmek için ne aradığınızı biliyor olmanız ve kazmak için çaba göstermeniz gerekir. Tıpkı hayatta karşımıza çıkan fırsatlar gibi… Bugünlerde karşınıza size fayda sağlama potansiyeli olan bir fırsat çıkmış olabilir; ancak bu fırsatı değerlendirebilmek için odaklanmanız ve çaba göstermeniz gerekiyor.

Uplifers önerisi: Hayattaki pek çok kavram, bakış açınıza göre değişir. Stres itici bir güç, yalnızlık ise keyif veren bir zaman dilimi olabilir. Önemli olan bu kavramlara nasıl yaklaştığınız. Karşınıza çıkan fırsatların kaçıp gittiğini düşünüyor ya da adım atmakta zorlanıyorsanız, bakış açınızı değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Gülümsemek, canınızın sıkkın olduğu zamanlarda modunuzu bir anda değiştirebilecek bir güce sahip. Etkisi de bulaşıcı… Son zamanlarda kendinize fazlaca yükleniyorsanız, artık dinlenmenin, rahatlamanın ve gülümsemenin zamanı geldi. Pozitif bir bakış açısı, kendinizi daha güçlü hissetmenize yardımcı olacak.

Uplifers önerisi: Gülümsemek, dünyanın en etkili ilaçlarından bile daha etkili, en güzel hediyelerinden bile daha güzel, en samimi sözlerinden bile daha samimi olabilir. Gülümsemenin gücünü keşfedin ve sık sık gülümseyin. “Gülümsemenin bilinmeyen 10 faydası

Yengeç Burcu

Bir bataklıktan kurtulmaya çalışırken, çırpınmak daha derine batmanıza neden olabilir. Benzer bir durum, tartışmalar konusunda da geçerlidir; özellikle de söylediklerinizin bir şeyi değiştirmediğinin farkında olduğunuzda. Bugünlerde birilerini bir şeyler için ikna etmeye çalışırken, kendinizi bataklıklara sokmaktan kaçının. Birilerini ikna edememek kendi başınıza adım atmanız için engel değil.

Uplifers önerisi: Çevrenizdekilerin sizinle aynı fikirde olmaması, sizin yanlış yolda olduğunuz anlamına gelmez. Diğer yandan doğru bildiğiniz yolda ilerlerken, sizinle aynı fikirde olmayan pek çok kişiyle karşılaşmanız ya da fikirlerinizi savunmak zorunda kalmanız da çok olası. İkna yeteneğinizi geliştirmek, işinizi kolaylaştırabilir. “Sizinle aynı fikirde olmayan birini ikna etmek için varsayımları kullanın

Aslan Burcu

Gündeminizde işle ilgili konular varsa, iletişim dillinize dikkat etmek ve sağduyularınıza güvenmek size yarar sağlayabilir. Çabalarınızın karşılığını alamadığınızı düşündüğünüz durumlar varsa; kendinizi motive etmek için bu işe neden başladığınızı hatırlatın. Motivasyonunuz sizi güçlü tutarken, karma enerjisi de hak ettiğinizi bulmanıza yardımcı olacak.

Uplifers önerisi: Pozitif bir iletişim, en ters gidebilecek durumların bile gidişatını değiştirme gücüne sahip. Bakış açınızı pozitife çevirin ve motivasyonunuzu artırmak için “Her şey tamam, bir motivasyon eksikse: Üç motivasyon türünü keşfedin” yazımıza göz atın.

Başak Burcu

Konuşmak istediğiniz önemli bir konuyla ilgili olarak, karşınızdakinin sizi dinlemediğini ya da duymazlıktan geldiğini hissediyor olabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi bu konu hakkında konuşmaya zorlayamazsınız. Yapmanız gereken şey bu konuyu kendi içinizde çözerek diğer kişileri kendi hallerine bırakmak.

Uplifers önerisiHerhangi bir sorunun üstesinden gelebilmek için, önce o konuyu kendi içinizde tartmak ve fikirlerinizin sağlamasını yapmak, kendinize olan güveninizi artırabilir. Eğer çözüm için birileriyle konuşmanız ya da tartışmanız gerekiyorsa yapıcı tartışmalar için önerilerimize “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Terazi Burcu

Uzunca bir süredir huzuru bozmamak için problemlerinizi halının altına süpürüyor olabilirsiniz. Ancak gerçek bir temizlik yapmadığınız sürece, bu problemler oldukları yerde kalmaya devam edecek. Diğer yandan, bugünlerde kendinizi iyi hissettiren bir şeyden vazgeçtiyseniz, gerekli olduğunu düşünmüyor bile olsanız hayatınızı güzelleştirebilecek uygulamalara yönelmenizde fayda var.

Uplifers önerisi: Temponuz ne kadar yoğun olursa olsun; kendinize dinlenmek, yenilenmek ve rahatlamak için zaman ayırmak oldukça önemli. İyi hissettirecek küçük uygulamalar enerjinizi toplamanıza yardımcı olabilir. “Gün içinde kendinize vakit ayırmanın 10 kısa yolu

Akrep Burcu

Sizden farklı düşüncelere sahip birini etkilemek ya da görmezden gelindiğini düşündüğünüz fikirlerinizi kabul ettirmek istiyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın, zorlamak herhangi bir şeyi değiştirmenizi sağlamaz. Fikirlerinize güveniyorsanız, gerçekleştirmeye çalışın. Böylelikle hak ettiğiniz ilgiyi bulabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda adım atmadan önce çevrenizdekilerin fikrini almak ve gerekli araştırmayı yapmak, sizi her zaman güçlendirir ve olası problemlere karşı hazırlar. Ancak bu fikirler zaman zaman harekete geçmenize de engel olabilir. Eğer kendinizi doğru ifade edemediğinizi düşünüyorsanız; iletişim becerinizi ve ikna yeteneğinizi güçlendirecek önerilerimize göz atabilirsiniz. “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu

Yay Burcu

Son zamanlarda kötü şansın etkisi altında olduğunuzu hissediyor olabilirsiniz. Ancak kötü görünen deneyimler bile pozitif sonuçlar doğurabilir; neyle karşılaşacağınız tamamen bakış açınıza bağlı. İyi olana odaklanın ve iyiliklerin sizi bulacağına inanın.

Uplifers önerisi: Şans, her ne kadar talihe bağlı gibi görünse de, aslında çoğu zaman kendi şansımızı kendimiz yarabiliriz. Talihinizi değiştirmek ve şansı yakalamak için göz atmanız gereken ilk şey ise kendinizle ve çevrenizle kurduğunuz ilişkiler. “Şansı yakalamak için kendinizde değiştirmeniz gereken 3 şey” 

Oğlak Burcu

Kelimelerin gücünü çoğu zaman hafife alıyor olsak da, kelimeler gittiğimiz yolu kolaylaştırabilme gücüne sahip. Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarabilir, pozitif kelimeler sihirli kapıların açılmasını sağlayabilir. Bugün tüm bunları aklınızdan çıkarmamanızda, gireceğiniz tüm diyaloglarda negatif kelimelerden uzak durup pozitif kelimelere yer açmanızda fayda var.

Uplifers önerisi:  Tıpkı pozitif bir bakış açısının hayatınızı değiştirebileceği gibi, iletişiminizde kullanacağınız pozitif kelimeler de alacağınız sonuçları değiştirebilir. Yönünüzü pozitife çevirin. “Kelimeleri yerinde kullanarak daha güçlü iletişim kurmanın yolu

Kova Burcu

Bugün tüm gözler üzerinizde. Size gösterilen ilgiyi korumak ve imajınızı güçlendirmek için pozitif bir tutum sergilemeye özen göstermenizde fayda var. Üzerinizde baskı yaratan durumlar içinse ihtiyacınız olan tek şeyse kendinize güvenmek ve kendinizin kahramanı olmak.

Uplifers önerisi: Hayatın bize ne getireceği bilinmez; ancak bildiğimiz bir şey var ki, hepimiz kendimizin kahramanı olma gücüne sahibiz. İhtiyacınız olan tek şey, aynada kendinize bakıp gücünüzü yeniden hatırlamak. “Kurban rolüne veda edip hayatınızın kahramanı olun

Balık Burcu

Sıkı sıkıya bağlı olduğunuz rutinleriniz varsa, bugün düzenin dışına çıkmak size dengenizi kaybetmişsiniz gibi hissettirebilir. Ya da size şans getireceğine inandığınız şeylerin gücünü kaybettiğini düşünüyor olabilirsiniz. Unutmayın, size şans ve güç veren objeler değil, kendinizsiniz. Zorlandığınız anlarda ne kadar güçlü olduğunuzu kendinize hatırlatın.

Uplifers önerisi: Başkalarından beklediğiniz saygıyı kendinize gösteriyor musunuz? Ne kadar güçlü olduğunuzun ya da neler başardığınızın farkında mısınız? Eğer cevabınız hayırsa, kendinize dışarıdan bir gözle bakmanızın zamanı gelmiş olabilir. “Özgüven ve öz saygı: Başkalarından beklediğiniz güveni ve saygıyı kendinize ne kadar gösteriyorsunuz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!