27 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir şeyler yanlış gidiyorsa, yerinde oturup düzelmesini bekleyenlerden değilsiniz. Aksiyona geçmeyi her zaman tercih ediyorsunuz. Hatta bu nedenle size tam bir problem çözücü diyorlar olabilir. Ancak bazen harekete geçmek yerine, durup beklemek, şartların olgunlaşmasını izlemek gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Boğa Burcu

Hayatınızda bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Sabah uyandığınızda sizi motive eden, hayata bağlayan, heyecanlandıran bir şeyin olmadığını düşünebilirsiniz. Bunu bulabilecek tek kişi sizsiniz. Kendinizi dinleyin, sonunda o eksik parçayı bulacaksınız. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

İkizler Burcu

Etrafınızdakiler size çaba harcadığınız şeyden vazgeçmenizi, kendinizi boşuna yorduğunuzu söyleyebilir. Ancak siz doğru bildiğinizden vazgeçmeyin. Boşa enerji harcamayı sevmediğinizi herkes bilir. Eğer uğruna çaba harcadığınız şeyin sonunda bir yere varacağını hissediyorsanız, bu hissiyatınızın mutlaka bir haklılık payı vardır. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Yengeç Burcu

Hayal kurduğunuz şeyi gerçekleştirmek için çok çalışmak, birçok şeyden vazgeçmek gerektiğiniz düşündüğünüz için pes mi ettiniz? Oysa her şey ufak bir adımla başlar. Pes etmeyin. Küçük adımlar, sizi büyük hayallere ulaştırır. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Aslan Burcu

Her ne kadar başkalarının düşüncelerini önemsemediğimizi söylesek de hepimiz kabul görmek, takdir edilmek, onaylanmak isteriz. Siz çevrenizdekiler tarafından kabul görmediğinizi düşünürken bugün bunu tümden tersine çevirecek, düşüncelerinizi değiştirecek, ne kadar takdir edildiğinizi gösterecek bir gelişme yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Başak Burcu

Hayatta sihirli şeylerin, mucizelerin olmadığını bilecek kadar gerçekçi bir bakış açısına sahipsiniz. Ancak sizi öyle gelişmeler bekliyor ki adeta mucizelerin gerçek olduğuna inanır hale gelebilirsiniz. Karşınıza çıkan bu fırsatın kıymetini bilin ve onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın. 

Uplifers önerisiBazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Terazi Burcu

Bazen içinde bulunduğunuz durum sizi memnun etmese de karşı tarafı anlayabilme, olayları başkalarının açısından görebilme yeteneğine sahipsiniz. Bu da sizdeki güçlü adalet duygusundan kaynaklanıyor. Ancak bu adaleti herkese uygulamalısınız, özellikle de kendinize. Bazen kendinize karşı çok anlayışsız olabiliyorsunuz, bundan bir an önce vazgeçmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Akrep Burcu

Önemli bir zorluğun üstesinden gelmeniz gerekebilir. Belki burada büyük görev size düşebilir ancak bu başkalarından yardım istemeyeceğiniz veya görev dağılımı yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Kendinize gereğinden fazla yüklenip üzerinizde ekstra baskı oluşturmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Yay Burcu

Her zaman çok dikkatli, temkinli hareket etmeyi seviyorsunuz. Ancak bazen hayat size küçük oyunlar oynayıp işlerin ters gitmesine neden olabilir. İşte bugün de biraz daha fazla dikkatli davranmalısınız. Gözden kaçan ufak detaylar, büyük sorunlara yol açabilir. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Oğlak Burcu

Yeni bir adım attığınızda, çok fazla araştırma yapıp tüm detayları önceden öğrenmeyi seven bir yapınız var. Ancak bazen, bazı fikirler aniden gelir ve böyle zamanlarda derin bir araştırma yapmaya vaktiniz olmayabilir. Hayatta beklenmedik durumlara karşı uyum göstermeyi daha çok öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Kova Burcu

Hiç beklemediğiniz bir ortamda, aklınıza bir fikir gelebilir. Sizce bu fikrin peşinden gitmeli misiniz? Yoksa unutup başka bir yoldan mı ilerlemelisiniz? Böyle zamanlarda sezgilerinize kulak vermek, içgüdülerinizi dinlemek gerekir. Bırakın kalbiniz size rehberlik etsin. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Balık Burcu

Aklınıza çılgınca bir fikir gelebilir. Bu fikri paylaştığınız diğer insanlar da çılgınca olduğunu düşünebilir. Ancak biraz inceleyince, bu fikrin peşinden gidebileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu noktada çevrenizdekilerden alacağınız olumsuz yorumları, önemli bir araştırma konusu olarak görmeli ve bu noktaları çözerek ilerlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!