27 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Aynı anda hem tutkulu hem de becerikli yapınız sayesinde, olaylara geniş bir pencereden bakabiliyor, sağduyunuzu ön plana almayı başarabiliyorsunuz. Bugün karşılaşacağınız bir olayda, karakterinizin tüm bu yönlerini bir arada kullanmanı gerekebilir. Kendinizden şüphe etmediğiniz sürece başarılı olmamanız mümkün değil.

Uplifers önerisi: Elde ettiğiniz başarılar, üstesinden geldiğiniz olaylar ya da her şeye rağmen ilerlemeyi başardığınız tüm anlara rağmen kendinizi yetersiz görüyor olabilirsiniz. Neyse ki öz güveninizi yeniden inşa etmeniz mümkün. Nasıl mı: “Kendine güvensizlik sorununun 3 sebebi ve başa çıkma yolları

Boğa Burcu

Masallardan aşina olduğumuz iyi karakterlerin kötü düşmanlarla savaşmaktan çekinmemesi, bize aslında zayıf ya da dezavantajlı gibi göründüğümüz durumlarda bile en güçlü düşmanlarla savaşabileceğimizi öğütler. Bugünlerde kendinizi güçlü bir düşmana karşı savaşıyor gibi hissediyorsanız, tek ihtiyacınız olan kendinize bu durumun üstesinden gelebilecek gücünüz olduğunu hatırlatmak. Kendinize güvenin ve sakin kalmaya çalışın.

Uplifers önerisi: Zor zamanların üstesinden gelebilmek için belki de ilk yapmanız gereken şey içinize dönerek kendinize dair farkındalığınızı artırmak. Umudunuzu yükseltmenize ve güç depolamanıza yardımcı olacak öneriler için “Zor zamanların üstesinden gelmenizi sağlayacak basit teknikler” yazımıza göz atabilirsiniz.

İkizler Burcu

Eğer yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, bugün yeni bir projeye başlamak için güzel bir zaman. İş hayatında karşınıza çıkacak fırsatlar her zaman ‘tam istediğiniz gibi’ olmasa da, bu fırsatları amaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olacak birer adım olarak görmek, sizi hedeflerinize yaklaştırabilir.

Uplifers önerisi: Lao Tuz der ki, ‘En uzun yolculuklar bile tek bir adımla başlar.’. Eğer karşınıza çıkan fırsatları yeterli görmediğiniz için değerlendiremiyorsanız, bu söz size ilham verebilir. Bu yolculukta sizi güçlendirecek diğer öneriler için “Zafere giden yolda atmanız gereken 13 adım” yazımıza göz atabilirsiniz.

Yengeç Burcu

Biri sizi olduğunu gibi kabullenmiyorsa, sizi sevmesi için ne yapsanız boş gibi görünebilir. Diğer yandan karakter yapınız da sırf birileri sizi sevsin diye başka biriymiş gibi görünmenize izin vermiyor. Ancak böyle durumlarda kabuğunuza çekilip bir eyler değişsin diye beklemek de yeterli bir çözüm değil. Bugünlerde sizi takdir etmeyen birileriyle karşı karşıyaysanız, bu kişinin sevebileceğiniz yönlerini keşfetmeye çalışarak sevgi göstermeyi deneyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Hayatta ne yazık ki karşımıza her zaman çok seveceğimiz, çok iyi anlaşacağımız ya da her şeyi paylaşacak kadar güvenebileceğimiz kişiler çıkmıyor. Ne var ki doğru yaklaşımla düşüncelerini beğenmediğiniz kişilerle de bağ kurmanız mümkün. Tabii ki duygularınızı kullanarak: “Şefkatli iletişim: Düşüncelerin ötesine gidip duygulara ulaşmak

Aslan Burcu

Bir süredir çeşitli durumlarla mücadele ederken ne kadar zorlanırsanız zorlanın gülümsemenizi kaybetmemeye çalışıyor olsanız da, anlaşılmamak ya da takdir edilmemek sizi zorluyor olabilir. Güzel haber: Bugün hiç beklemediğiniz anda gelen bir destek, övgü ya da anlaşılma hissi, modunuzu aniden yükseltecek.

Uplifers önerisi: Takdir edilmek, anlaşılmak, övgü almak ya da beğeni toplamak… Tüm bunlar motivasyonumuzu artıran etkenler olsa da, asıl motivasyon kaynağı içimizden gelir. Motivasyonunuzun kaynağını keşfetmek için içinize dönmeyi ve kendinizi dinlemeyi ihmal etmeyin: “Motivasyon bilmecesi: İç motivasyon mu dış motivasyon mu?

Başak Burcu

Hayatınızdaki olaylar için endişeleniyor ya da henüz sonuçlanmamış dahi olsa kötü gideceğini düşündüğünüz durumlar için kaygılanıyor olabilirsiniz. Ancak bu yaklaşım hiç de üretken bir yöntem değil. Böyle durumlarda bakış açınızı negatiften pozitife çevirmek size fayda sağlayabilir.

Uplifers önerisiSizi endişelendiren, kaygılandıran ya da strese sokan durumlarla baş edebilmek için yönünüzü pozitife çevirmeniz gerekiyor. Hayat şartlarında her zaman pozitif kalmak pek kolay olmasa da, bakış açınızı değiştirerek stresi dahi avantajınıza kullanmanız mümkün. “Pozitif stresten haberdar mısınız: Östresi hayatınıza nasıl entegre edebilirsiniz?

Terazi Burcu

Karşınızdaki kişiyi ne kadar yakından tanırsanız tanıyın, kendinizi her zaman açamıyor, korkularınızı, umutlarınızı, duygularınızı paylaşmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Bugünlerde sizin için özel olan biriyle samimi bir konuşma yapmanız gerekebilir. Gerçekten yakınlaşmak için kendinize izin verin; orada almanız gereken bir ders var.

Uplifers önerisi: Etrafınızdakilerle samimi, tatmin edici ve paylaşımcı bir ilişki kuramamak, zamanla sizi yalnızlığa itebilir. Hepimiz insanız ve paylaşmaya, anlatmaya, duyulmaya ihtiyacımız var. Kendinizi yalnızlığa mahkum etmeyin. “Yalnız olmak ve yalnız hissetmek arasındaki ince çizgi: Yalnızlık tercihiniz mi kaderiniz mi?

Akrep Burcu

Bugünlerde yanınızda olmasını istediğiniz kişiler, yanınızda olamıyor ve sizi hayal kırıklığına uğratıyor olabilir. Ancak bazen insanlar fiziksel olarak yanınızda olamasa da sevgileriyle her zaman yanınızdadır. Bugün, değer verdiğiniz birinden vazgeçmeden önce bu konu üzerine detaylıca düşünün ve olaylara bu kişinin gözünden bakmaya çalışın. Belki de şu anda size verebilecekleri tek destek sevgileridir, kim bilir.

Uplifers önerisi: Şiddetsiz İletişim kitabının yazarı M.B. Rosenberg’e insanın en temel ihtiyaçlarından biri de karşılıklı bağlılık ve dayanışma. Ve karantina döneminde bir kez daha anladık ki, aslında gözden ırak olan gönülden de ırak olmak zorunda değil. İlişkinizi sağlıklı bir şekilde sürdürmek için karşınızdaki kişiye kulak vermeyi ihmal etmeyin. “Şiddetsiz iletişim ilişkilerde dönüşüm 4: İhtiyaç

Yay Burcu

Kendinizi zaman zaman bir arabulucu gibi hissediyor olsanız da, bugün tam da bu rolü oynayacağınız bir gün. İkili bir tartışmada tuttuğunuz taraftan bağımsız olarak objektif kalmaya çalışmak, zor ve sorunlu bir durumun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi: Objektif kalabilmek, ancak kendinizi tartışmadaki tüm tarafların yerine koyarak fikirlerini anlamaya çalışmakla mümkün. Objektif kalmanın tek başına yeterli olacağına inanmıyorsanız, sorunları çözebilmek için ihtiyaç duyabileceğiniz önerilerimize göz atabilirsiniz: “Önemli kararlar vermenizi kolaylaştıracak 13 etkili yöntem

Oğlak Burcu

İstediğinizi almak konusunda oldukça isteklisiniz ve hedeflerinize ulaşana kadar pes etmiyorsunuz. Ancak bu durum genellikle iş hayatınız için geçerli. Bugünlerde sizin için büyük anlam ifade eden bir konu varsa ve peşinden yeterince koşmadığınızı düşünüyorsanız, başarıya ulaşabilmek için bu konuyu bir kariyer hedefi gibi görmek yararınıza olabilir.

Uplifers önerisi:  Hedefinize ulaşmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri, kariyerinizdeki güçlü yönlerinizi kişisel hayatınıza adapte etmek olabilir. Pes etmediğiniz sürece başarmanız mümkün. Tam da bu noktada işinize yarayabilecek öneriler için: “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Kova Burcu

Konfor alanınız oldukça geniş ve herhangi bir konuda konuşmak sizin için pek de zor değil; çünkü olaylara tarafsız olarak bakmayı başarabiliyorsunuz. Ancak bugünlerde yapmanız gereken bir konuşma, size konfor alanınızın dışında hissettirebilir. Bu konuşmayı yapmaktan kaçmayın; sonunda keşfedecekleriniz ve kazanacağınız şeyler oldukça kıymetli.

Uplifers önerisi: Hayatta her zaman her şeye karı hazırlıklı olamayabiliriz. Bazen beklemediğimiz anlarda karşımıza çıkan zorluklar, bizi zayıf bir anımızda yakalayabilir. Bugünlerde zor bir konuşma yapmaya hazırlanıyorsanız, size kendinizi daha iyi ve daha güçlü hissettirecek önerilerimize göz atabilirsiniz: “Zor konuşmaların üstesinden gelmenize yardımcı olacak öneriler

Balık Burcu

Zihniniz sonsuz sayıda rafı olan bir kütüphane gibi ve istediğiniz zaman istediğiniz bilgiye ulaşmanız mümkün. Ancak bu bilgiler arasında, üzerine düşünmek istemediğiniz bir konuya dair edinmekten korktuğunuz bir bilgi olabilir. Öğrenmeye açık olun ve korkmayın; bu bilgiler gelecekte bir gün çok işinize yarayacak.

Uplifers önerisi: Korkularınızın sizi başarılarınıza, hedeflerinize, hayallerinize ulaşmanızdan alıkoymasına izin vermeyin. Gerçek mutluluk belki de korkuların ötesindedir: “Korkunun esiri olmadan mutluluğu yakalamanın formülü

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!