26 Eylül 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Sevdiğiniz kişiyle aranızda hararetli bir konuşma geçebilir ve bu durum sizi biraz öfkelendirebilir. İşleri yeniden yoluna koymak için sakinleşince tekrar konuşmayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

Boğa Burcu

Bir iş arkadaşınızla aranızdaki fikir ayrılığı, sizin için bir pazarlık meselesine dönüşebilir. İçgüdülerinizi dinleyin ve gerekirse ondan sonra harekete geçin. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

İkizler Burcu

Sevdiğiniz kişiyle ilgili bir konuda aklınızda soru işaretleri oluşabilir. Bu durum aranızdaki ilişkiye zarar vermeden önce gündeme getirerek endişelerinizi gidermenin bir yolunu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Partnerinizle aranızda tartışmaya sebep olan konularda direk tartışmak yerine ona kendinizi açıklamaya çalışın. Örneğin ev işlerine yardımcı olmadığı için partnerinize sinirlenip kavga etmek ya da ev işlerinin paylaşılmasının neden önemli olduğunu ve sizin için ne anlam ifade ettiğini açıklamak tamamen hoşgörü yeteneğinizle ve kişisel tercihinizle alakalı bir durum. “İlişkinizi uzun süreli kılmanın sihirli formülü: Hoşgörü

Yengeç Burcu

Ailenizle ilgili bir konuda yaşayacağınız fikir ayrılığı, biraz tansiyonun yükselmesine neden olabilir. Ortamı sakinleştirmek istiyorsanız, orta yolda buluşmanın yolunu aramalısınız. 

Uplifers önerisi: Aile üyeleriyle aranızdaki anlaşmazlıkların nedeni, iletişim eksikliği olabilir. İlişkilerinizi geliştirmenize ve düzeltmenize yardımcı olacak öneriler için; “Annenizle sağlıklı bir iletişim kurmak için ipuçları

Aslan Burcu

Eğer bir iş yeri sahibiyseniz ve yanınızda çalışanlarınız varsa, onlarla ilgili hassas bir konu gündeme gelebilir. En iyi sonucu almak için pozitif olmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Başak Burcu

Bir tanıdığınız sizden finansal anlamda bir destek isteyebilir ve bu durumu biraz uygunsuz bulabilirsiniz. Böyle zamanlarda sınırlarınızı daha net bir şekilde belirlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Terazi Burcu

İçinde bulunduğunuz ekip veya grup, zor bir durumla karşı karşıya olabilir ve kimse uzlaşmaya yanaşmıyor olabilir. Herkesi mantıklı bir zeminde buluşturabilecek tek kişi siz olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Akrep Burcu

Bir şekilde önemli bir sırrı öğrenebilirsiniz ve bunu çok gizli tutmanız gerekebilir. Böyle zamanlarda bu sırra odaklanmak yerine kendinize odaklanmayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın büyük bir bölümünü arkadaşlarımıza ayırırız. Sosyal bir çevre içinde olmak hem yaşam kalitemizi yükseltir hem de kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Fakat, arkadaş ilişkilerini güçlü tutabilmek için yapmamız gereken şeyler var. “Daha iyi bir dost olmak için yapmanız gerekenler

Yay Burcu

Bir arkadaşınızın hayatınıza fazla müdahale olmaya çalıştığını sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda arkadaşlığınızla ilgili dürüst davranmak ve çatışmadan uzak durmak en iyi çözümlerden birisidir. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Oğlak Burcu

Tanıdığınız kişilerin, söylemeniz gerekenlerle ilgili sizi nasıl yönlendirdiğine odaklanmak, bu konuda farkındalık geliştirmek iyi olabilir. Kelimeleriniz güçlü olabilir. Onları daha akıllıca kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

Kova Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konuyla ilgili kendinizi tıkanmış hissedebilirsiniz. Üzerinizdeki zihinsel baskıyı hafifletmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Balık Burcu

Sizin için çok önemli olan bir hedefe ulaşabilmek için fazla ısrarcı olabilirsiniz. Bazen beklentilerinizi yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!