25 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Peş peşe yaşanan olumsuzluklar ve aksiliklerin ardından güzel şeyler yaşansa bile insanın güzel bir geleceğe olan inancı hemen geri gelmeyebiliyor. Yaşanan olumlu şeylerin tesadüf veya geçici olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bir noktadan sonra bu düşünceden sıyrılıp hayatınızdaki olumlu fırsatları görmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Boğa Burcu

Bir kişiyi bir şeye ikna etmek için yorulmadan, bıkmadan uğraşıyor olabilirsiniz. Ancak bir süre sonra aynı fikirde olmamanın da normal bir durum olduğunu kabullenmelisiniz. Kendi mutluluğunuzu ve iç huzurunuzu, başkalarını ikna etme başarınıza bağlamamalısınız. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

İkizler Burcu

Hayattaki birçok şeye optimist bir bakış açısıyla yaklaşıyorsunuz. Karşınıza çıkan önemli bir projeyi kolaylıkla gerçekleştireceğinizi düşünüyor ancak bir süre sonra zorlukları, ne kadar zamna ve enerji aldığını fark edince pişman oluyor olabilirsiniz. Karşınıza büyük bir fırsat çıkabilir. Bu da sizin gerçekçi olmanız için bir fırsat aslında. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yengeç Burcu

Başarılı olmak için sadece şanslı, yetenekli olmak yetmez. Başarı için disiplin, çalışma arzusu, odaklanma, cesaret ve fedakarlık gerekir. Eğer bir hayalinizi henüz gerçekleştiremediyseniz, bunun için çabalamaya bir süre daha devam etmeniz gerekiyor olabilir. Pes etmeyin. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Aslan Burcu

Bazen çevremizdekileri gözlemler ve onların hayatlarını kendi hayatlarımızla kıyaslar, kendi hayatımızın ne kadar zor ve karmaşık olduğunu düşünürüz. Oysa gözlemlediğimiz şey, her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Bize görünen ile gerçekte hissedilen arasında büyük farklar olabilir. Kendinizi acımasızca eleştirmekten kaçınmalısınız.  

Uplifers önerisi: Dikkatimiz veya hedefimiz hayatımızın her alanını kapsamaya başladığında, tutsak hissetmemiz oldukça doğal. İşte bu yüzden kendinle ve hayatınla ilgili yaptığın listelerden mükemmellik arzunu, her şeyi kapsama isteğini, dört dörtlük değişim beklentini çıkarmak ister misin? “Motivasyonumuzu yükseltmek elimizde: Kendimize gerçekçi ve şefkatli yaklaşmak

Başak Burcu

Hayatınızda bir dönem tehlikeli veya bilinmezliklerle dolu olduğu için korkutucu gelen bir durum, artık değişmiş olabilir. Geçmişte kötü giden bir şey şimdi de kötü gitmek zorunda değil. Bu yüzden bir şans daha vermekten korkmayın. Bu sefer daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Terazi Burcu

Bin parçalık bir puzzle’a bakıp, bir araya getirmenin ne kadar zor olduğunu düşündüğünüz oldu mu? Şu sıralar hayatınızdaki bir durumla ilgili de benzer bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Endişelenmeyin, bir noktadan başladığınızda, adım adım ilerleyerek ve biraz daha sabırlı davranarak bir çözüme ulaşabilirsiniz. Belki de sandığınız kadar zor değildir. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Akrep Burcu

Hayatınızdaki bir konu, size çok sıkıcı geliyor olabilir ve çocukluğunuzda sizi sıkan şeyleri anımsatabilir. Oysa dışarıdan bakınca pek de eğlenceli gelmeyen bu konu, biraz içine dalınca sizi heyecanlandırabilir, ilginizi çekebilir. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yay Burcu

Bazen aksilikler üst üste gelebilir ve siz böyle zamanlarda yağmur havalarda battaniyenin altına saklanır gibi her şeyden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Peki ya dışarıdaki hava değiştiyse? Artık saklandığınız yerden çıkma ve yeni fırsatlara, yeni deneyimlere şans verme zamanı gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Oğlak Burcu

Yakın zamanda hayatınızda beklenmedik bir gelişme yaşanmış olabilir. Ancak bu talihsiz durum, sizi bundan sonra her türlü koşula hazırlıklı olmaya alıştırıyor. Yeni maceralar her zaman gelir, önemli olan sizin hazırlıklı olmanız. Bu şekilde olduğunuzda, yaşanacak maceralardan daha çok tat alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Kova Burcu

Hayatınızda beklenmedik bir değişim yaşanıyor olabilir. İlk başlarda bu durum sizi çok huzursuz etse de zamanla alışabilirsiniz. Belki sizin beklentilerinizin çok dışında olabilir ancak kendinizi mutsuz etmek yerine bir şans vermeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Balık Burcu

Yıldızlar ve gezegenler hayatınıza dair bazı ipuçları verebilir. Ancak neticede hayatınızla ilgili kararları veren sizsiniz. Çok istediğiniz bir şey varsa ancak koşullar her zamankinden daha zorsa, bu sizi yolunuzdan alıkoymamalı. Sadece zorlanacağınızı bilmek, daha hazırlıklı olmanıza fayda sağlar. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!