24 Temmuz 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Seyahat planlarınızla ilgili bir gecikme yaşanabilir ve bu durum diğer planlarınızı da etkileyebilir. Ancak umutsuzluğa kapılmayın, yeni planlar yaparak keyfinizi yerine getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kişisel seyahatler veya iş seyahatleri için yapılan uzun uçuşlar sağlığımızı ister istemez etkiler. Uzun uçuşların sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini önlemek için, kendimize bir çeşit seyahat öncesi rutini geliştirmemiz ve jetlag’ın olumsuz etkilerini azaltmamız lazım. Zaman diliminiz neresi olursa olsun, sizi her zaman zinde tutacak ve sağlıklı kalmanızı sağlayacak 5 öneriye göz atın. “Uzun uçuşlara hazırlanmak için 5 sağlıklı yöntem

Boğa Burcu

Venüs ve Saturn’ün birlikteliği, size finansal durumunuzu gözden geçirmek için uygun bir fırsat sunuyor. Özellikle geleceğe dönük planlarınızı yeniden ele almakiyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

İkizler Burcu

Partneriniz, bir zamanlar birlikte yapmaktan o çok keyif aldığınız şeyden artık hoşlanmıyor olabilir. Buna üzülmek yerine biraz ayrı ayrı vakit geçirmenin aslında size ne kadar çok şey katabileceğine odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Her davranışımızda yanımızda olup bizi destekleyecek birine ihtiyaç duymamızın temelinde sosyal bir varlık olmamız yatıyor. Ne tür bağlanma tarzına sahip olduğumuz ise bu durumu değiştirmiyor. Peki ne tür bağlanma stillerine sahip olabiliriz ve bebeklikte kurduğumuz bağlanma stilimiz bizim gelecekteki ilişkilerimizi nasıl etkiliyor? “Birine bağlanmaya mecbur muyuz?

Yengeç Burcu

İş yerinde ortaklaşa yürütülen projelere verdiğiniz desteğin, başkaları tarafından da fark edildiğinden emin olun. Yöneticilerinizin, sizin yeteneklerinizin farkına varmasını sağlayın. 

Uplifers önerisi: İlk önce neyi iyi yaptığımızla başlamak gerekiyor işe. İşte bunun için en önemli yöntem “geri bildirim analizi.” Bu analiz; birçok başarılı yönetici tarafından, çalışanların güçlü yönlerini keşfetmek için kullanılan bir araçtır. ¨Kendimizi nasıl tanır ve yönetiriz?¨

Aslan Burcu

Birden fazla fikrin yarattığı bir bombardmanına maruz kalabilirsiniz. Hangi alanda çalışırsanız çalışın, bu yeni fikirler size yeni bir kitle sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Değişiklik, aslında bir şeyleri yeniden keşfetmektir. İşinizden veya sevdiğiniz kişiden ayrıldığınız zaman, yeni bir yere taşındığınız zaman, sevdiğiniz birini kaybettiniz zaman yani kısacası hayatınızda büyük bir değişiklik olduğu zamanlarda, nasıl bir olmak istediğinizi de seçmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden aslında hayattaki her büyük değişiklik, önemli bir keşiftir. Oysa kendinizi keşfetmek, sınırlarınızı bulmak, içinizde derinlerde saklı olanları ortaya çıkarmak için illa kötü bir şeyin sizi tetiklemesini beklemek zorunda değilsiniz. “Kendinizi keşfetmenin 5 yolu

Başak Burcu

Aklınıza gelen yeni fikirler nedeniyle evinizle ilgili yeni başladığınız bir işi biraz ertelemeniz veya ailenizle geçirdiğiniz vakti sınırlandırmanız gerekebilir. İş hayatınızla özel hayatınız arasında dengeyi sağlamaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Terazi Burcu

Bugün seyahat etmek veya bir projeyi yönetmek size zor geliyor olabilir. Ancak şans yüzünüze gülüyor ve hiç ummadığınız bir yardım alabilirsiniz veya size yardımcı olabilecek biriyle tanışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ekip başarısı süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. En güçlü varlık, en yetkin çalışan bile, tek başına ekipten daha güçlü olamaz. ¨İş yaşamında ekip çalışmasının önemi¨

Akrep Burcu

Kariyerinizde bir dönüm noktası yaşamak istiyorsanız, öncelikle fikirlerinizin ve yeniliklerinizin dikkat çekmesi lazım. Fikirlerinizi, başkalarının fikirlerinden ayrışacak şekilde projelendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Yay Burcu

Sevdiğiniz kişiyle bir konuda fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. Siz sevdiğiniz kişinin yapmak istediği şeyin gereksiz olduğunu veya zamanlamasının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Fikir ayrılıkları yaşamak, her ilişkide olan, normal bir durumdur. Eğer bu fikir ayrılıklarını birbirinizi geliştirmek için kullanırsanız, faydalı bile olabilir. Fikir ayrılığı yaşamak, karşınızdaki insanın size yeni bir şeyler katabileceğini gösterir. Bu yüzden ilişkinizde görüş ayrılıklarını konuşarak, sakin bir dille çözmek çok etkili sonuçlar yaratabilir. “Mutlu ilişkiye giden yol, fikir ayrılıklarında sağlıklı bir iletişim kurmaktan geçiyor

Oğlak Burcu

Yeni bir ev kiralamak istiyorsanız veya sahip olduğunuz bir gayrimenkulu satmak istiyorsanız, bugün sizin için bir dönüm noktası olabilir. Karlı bir anlaşma yaptığınızdan emin olun. 

Uplifers önerisi: Karlı anlaşmalar yapabilmek için, karşınızdakini kendi şartlarınıza ikna edebilmeniz şart. Yardımcı olacak öneriler için; “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu

Kova Burcu

Merkür ve Uranüs’ün birlikteliği sayesinde, sevdiğiniz kişiyle gelecek planlarınız hakkında bir konuşma yapabilirsiniz. Bu konuşma sırasında olabildiğince açık ve dürüst olmaya özen gösterin.  

Uplifers önerisi: Partnerinizle aranızda tartışmaya sebep olan konularda direk tartışmak yerine ona kendinizi açıklamaya çalışın. Örneğin ev işlerine yardımcı olmadığı için partnerinize sinirlenip kavga etmek ya da ev işlerinin paylaşılmasının neden önemli olduğunu ve sizin için ne anlam ifade ettiğini açıklamak tamamen hoşgörü yeteneğinizle ve kişisel tercihinizle alakalı bir durum. “İlişkinizi uzun süreli kılmanın sihirli formülü: Hoşgörü

Balık Burcu

Kariyerinizle ilgili bir isteğiniz, konforlu bölgenizin dışına çıkmanızı gerektirebilir. Yenilikçi fikirler ve biraz da cesaret, size finansal anlamda birçok ödül getirebilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!