24 Mayıs 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Arkadaşlarınızla bir araya gelip, eğlenceli bir akşam geçirmek istiyor olabilirsiniz. Ancak bir taraftan da çok fazla para harcamak istemiyorsanız, alternatif çözümler düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Sizler için derlemiş olduğumuz milföy tarifleri ile hamur yoğurup açma zahmetine girmeden, çıtırı tam yerinde puf puf atıştırmalıklar yapabilirsiniz. “Çıtır çıtır atıştırmalıklar: Lezzetli ve değişik milföy tarifleri

Boğa Burcu

Bugün tüm gözler sizin üzerinizde. Kalabalıkların karşısına çıkabilir, önemli bir sunum yapabilir veya çalıştığınız sektörün önemli isimleriyle bir araya gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş dünyasında fikirlerinizi paylaşma söz konusu olduğunda en önemli üç şey; yaratıcılık, etkili konuşma ve özgünlüktür. Eşi benzeri görülmemiş verilerin hızlıca paylaşıldığı bir bilgi toplumunda yaşıyoruz ve bu toplumda PowerPoint slaytlarını okumak, neredeyse en büyük günahlardan biri olarak görülüyor. “İçinizdeki sunum dehasını ortaya çıkarmanın 7 yolu

İkizler Burcu

Seyahat planlarınız sizi çok heyecanlandırıyor olabilir. Ancak bir yandan parasal konuları da düşünmelisiniz. Tatil bütçeniz konusunda dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar yeni yerler keşfetmeyi sevseniz de, kısıtlı olan tatil diliminde dinlenmek ve enerji toplamak için kendinize zaman ayırmak da isteyebilirsiniz. “Kalabalıktan ve karmaşadan uzak tatili tercih edenler için en huzurlu 10 tatil destinasyonu

Yengeç Burcu

Bir iş teklifi alabilirsiniz veya işinizle ilgili bir konuda yeni yatırımcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür fırsatları değerlendirmeden önce güvendiğiniz kişilere danışmakta fayda var.  

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Aslan Burcu

İlişkilerinizle kariyer hedefleriniz arasındaki dengeyi sağlamakta zaman zaman zorlanabilirsiniz. Böyle zamanlarda sevdiğiniz kişiye açık yüreklilikle içinde bulunduğunuz durumu anlatma, paylaşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, “iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur” diyor Nigel Marsh.¨İş-yaşam dengesini sağlamanın yolları¨

Başak Burcu

Bir iş arkadaşınızla bir konuda fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Böyle zamanlarda birbirinizi zorlamak yerine işleri bölüştürmek ve herkesin kendi doğru bildiği yoldan ilerlemesi daha faydalı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Terazi Burcu

Bir süredir flört ettiğiniz birileri varsa, bu kişi işleri biraz daha ilerletmek isteyebilir. Belki siz hala ağırdan alma taraftarı olabilirsiniz. Karşı tarafa bir şans vermek fena olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Kapanmış kapılar ve işte o bizim bugün bitmiş olan genel olarak dışarıdan bakıldığında “başarısız” diye isimlendirdiğimiz, “bir hataydı” veya “çoktan bitmesi gerekiyordu” dediğimiz ilişkilerimiz bugünümüzü nasıl etkiliyor? Bunu hiç düşündünüz mü? “Geçmişin başarısız ilişkilerini bugüne dönüştürmeye: Hayat beni aşka inandır!

Akrep Burcu

Evinizde bir temizlik operasyonu yapmak ve kullanmadığınız şeylerden kurtulmak için doğru zaman! Ancak sevdiğiniz kişi sizinle aynı fikirde olmayabilir. Onu ikna etmenin eğlenceli yollarını bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: DIY (kendin yap) tariflerle hayatı kolaylaştıracak araç gereçler yapmak gibi, çok basit psikolojik hilelerle insan ilişkilerini güçlendirmek mümkün. Bunun yanı sıra, bizi takip eden biri olup olmadığını anlamak ya da şu kafamıza takılan sinir bozucu şarkıdan kurtulmak için de yapabileceğimiz şeyler var. Bunlar neler mi? “8 basit psikolojik hileyle insanlara istediklerinizi yaptırmanız mümkün

Yay Burcu

Bir sorununuza çözüm bulmak için hem Batı’nın bilimsel yöntemlerini, hem de Doğu’nun alternatif yöntemlerini denemek iyi olabilir. Ancak tabii ki bu işi profesyonellere danışarak yürütmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza ya da ailenize iyi davrandığınız kadar kendinize de iyi davranıyor musunuz? Son dönemde yapılan araştırmalar; hayatımıza mola verip, kusurlarımızı kabul etmenin daha sağlıklı bir yaşam için atılacak ilk adım olması gerektiğini gösteriyor. “Psikolojik araştırmalarda yeni dalga: Kendinize iyi davranın ”

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz kişiyle birlikte biraz kendinize vakit ayırıp eğlenmek istiyor olabilirsiniz. Ancak sizin aklınızdaki fikirler, sandığınızdan çok daha pahalıya mal olabilir. Alternatif yöntemler düşünmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Dans bireysel olarak; kas gücümüzü, esnekliğimizi, dayanıklılığımızı ve dengemizi arttırıyor; stres yönetimimize destek veriyor ve baş etme stratejilerimizi güçlendiriyor. Bununla birlikte, akıl sağlığımızı koruyucu bir etkiye de sahip. Partnerli danslar ise uzun vadede düzenli olarak yapıldığında bireysel faydalara ek olarak; bilişsel ve sosyal işlevlerimizi kuvvetlendiriyor, modumuzu yükseltiyor ve özgüvenimizi arttırıyor. “Partnerinizle yeniden bağ kurmanın en eğlenceli yolu: Dans!

Kova Burcu

Ailenizden birisi, sizin en hassas noktanıza temas edip sizi biraz kızdırabilir. Böyle zamanlarda duygularınızla hareket etmek yerine bir adım geri gidip konuyu tekrar değerlendirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Balık Burcu

Finansal konularda bir zorluk yaşayabilirsiniz. Aklınızdan geçenleri gerçekleştirmek, sizin sandığınızdan daha karmaşık olabilir. Konuyu yeniden değerlendirmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı bir anda değiştirebilir. “Zengin insanların asla yapmayacağı 10 finansal hata

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!