24 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Karşı karşıya kaldığınız bir sorunla nasıl mücadele etmeniz gerektiğini, neler yapmanız gerektiğini bilemiyor, kendinizi tümden kaybolmuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Aslında mücadele yeteneğiniz oldukça gelişmiş. Asıl sorun sizin düşüncelerinizin dağınık olması. Kafanızı toplayıp, soruna odaklanmayı başarırsanız çözüme de kavuşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Boğa Burcu

Hayatınızda her şey yolunda gitmesine rağmen sebepsiz bir endişe taşıyorsanız, bu aslında sizden kaynaklanıyor olabilir. Korkuların, düşüncelerinizi ele geçirmesine izin veriyor olabilirsiniz. Korku yerine iyi şeylere odaklanmaya çalışın. Böylelikle iyimserliğin ve umudun artmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

İkizler Burcu

Hayatınızda bir şeyler ilerlerken, bir sonraki aşamada sizi neyin beklediğiniz bilemezsiniz. Kolaylıklar ve başarılar kadar zorluklar da karşınıza çıkabilir. Yapabileceğiniz en iyi şey, zorlukların da bir olasılık olduğunu kabul etmek ve umudunuzu korumaya çalışmak. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yengeç Burcu

Olaylar karşısında vazgeçmeyi sevmeyen, bırakması gereken şeyleri bırakamayan bir tutumunuz var. Bugünlerde karşınıza çıkan bir durumla ilgili olarak bir karar vermeniz gerekiyor. Ya bırakacaksınız ve daha özgür olacaksınız ya da inatçılık edip vazgeçmeyeceksiniz ve sonunda sizi neyin beklediğini göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Aslan Burcu

Bazen yediğiniz bir yemek, duyduğunuz bir koku size geçmişten çok güzel bir şeyi anımsatabilir. Bugün böyle bi an yaşayabilirsiniz. O anın kıymetini bilin ve sevdiklerinizi, sevdiğiniz anıları hatırlamanın tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Başak Burcu

Üzerinde çalıştığınız ve “belki başarıya ulaşır” dediğiniz bir konuda çok büyük kazanımlar elde edebilir ve sevinçten şaşkına dönebilirsiniz. Evren size güzel bir sürpriz hazırlıyor. Bunun tadını çıkarın. 

Uplifers önerisiYeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Terazi Burcu

Yakın olduğunuz bir kişinin, hedefleri veya istekleri konusunda şeffaf olmadığını, niyetini açıkça belirtmediğini düşünebilirsiniz. Bu konuda haklı da olabilirsiniz ancak buna takılmak yerine kendi hedefleriniz üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Akrep Burcu

Üzerinde çalıştığınız şeyin nasıl sonuçlanacağını önceden öğrenmek, tüm tahminleri dinlemek istiyorsunuz. Oysa cevap sizde mevcut. Gösterdiğiniz çaba, çalışma disiplininiz, kendinize olan inancınız zaten sonucu gösteriyor. Bu yüzden bildiğiniz cevapları aramak yerine özgüveninizi yüksek tutarak çalışmaya devam etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Yay Burcu

Yeni bir şeye başlarken, her şeyi planlamaya çalışıyor olabilirsiniz. Hatta bu durum sizi biraz kontrol delisi yapabilir. Her detayı planlayamazsınız. Üstelik, sürpriz bir şekilde ortaya çıkan gelişmeler karşısında ne yapacağını bilen birisiniz. Kendinize güvenin ve yolunuza devam edin. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Oğlak Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuda daha verimli olabilmek için gerekli malzemelere sahip olmadığınızı düşünerek üzülebilirsiniz. Oysa önemli olan malzeme zenginliği değil, sizin nasıl bir disiplinle çalıştığınız. Kendinize inanın ve özgüvenli adımlarla yolunuzda devam edin. 

Uplifers önerisi:  Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?”

Kova Burcu

Bazen bazı şeylerin önemli bir kazanım olmadığını düşünebilirsiniz. Oysa en nihayetinde hayatta her şey bir kazanımdır. Buna odaklanmak yerine ulaşmak istediğiniz noktaya odaklanarak daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Balık Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir kişiyle ilgili bir yakınınızdan destek isteyebilirsiniz. Ancak bu destek bazen yeterli olmayabilir veya sizin umduğunuz gibi bir destek olmayabilir. Böyle zamanlarda kendinize odaklanmak, özgüveninizi toplamak daha iyi olur. Başkasına değil, önce kendinize güvenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!