24 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Son dönemde hayal kırıklıkları veya sizi öfkelendirecek şeyler yaşanmış olabilir. Ancak bunun yarattığı stresin sizi ele geçirmesine izin vermezseniz, daha aydınlık günlerin sizi beklediğini göreceksiniz. Sadece yapmanız gereken öfkeye ve strese teslim olmaktan kaçınmak. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Boğa Burcu

Üzerinde çalıştığınız projeyle veya iş arkadaşlarınızla ilgili bazı problemler söz konusu olabilir. Üstelik sizi bu konuda daha önce uyarmış da olabilirler. Ancak karşılaştığınız bu zorlukları, sizi büyüten ve olgunlaştıran unsurlar olarak görmelisiniz. Böylelikle problemlerle baş etme yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

İkizler Burcu

Bazen başkalarının hayatı insana daha güzel gelir. Eğer kendi hayatınızı başkalarınınkiyle kıyaslıyorsanız, buna hemen son vermelisiniz. İçinden geçtiğiniz bu yolculuk, size özel anlamlar içeriyor ve kıyaslama yapmak yerine bu anlamları çözmeye çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Yengeç Burcu

Hayatta fırsatlar siz evde oturup beklediğiniz sürece gelmez. Belki sizi bekleyen çok büyük güzellikler olabilir. Ancak dışarı çıkıp, kabuğunuzu kırıp bu fırsatlara doğru ilerlemelisiniz.  

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Aslan Burcu

Hayatta sadece kendi dertlerine değil, sevdiklerinin sıkıntılarına da üzülen biri olabilirsiniz. Bu sıralar kendinizi biraz daha sıkışmış hissediyor olabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, etraftaki bu kara bulutlar yakında dağılıyor, siz yeter ki bunu görmek isteyin. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Başak Burcu

İlgi odağı olmak sizin için pek kolay olmayabilir. Ancak bazen de yeteneklerinizin farkına varıp onları sergilemekten çekinmemelisiniz. Bunun aslında ne kadar bir güç olduğunu bu şekilde fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?”

Terazi Burcu

Siz her ne kadar pozitif bilimlere inansanız da hayatta çok istediğiniz bir şey varsa bunu dileyip evrene göndermekten zarar gelmez. Elbette bu o istediğiniz şeyin birden gökten ineceği anlamına gelmiyor. Ancak karşınıza çıkan fırsatları iyi kullanarak dileğinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Akrep Burcu

Çok istediğiniz bir şeyle ilgili bir fırsat doğabilir. Ancak bu fırsatın geldiği kaynağı biraz tartışmalı bulabilirsiniz. Yeniliklere kapalı olmayın. En fazla ne kaybedersiniz, bunu düşünün. Eğer riske atabileceğiniz şeyler çok büyük değilse, fırsatları değerlendirmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yay Burcu

Heyecanı seven bir yapınız var ancak her zaman dikkatli ve planlamaya önem veren birisiniz. Fakat hayat bazen insanı plansızca yakalar. Böyle zamanlarda doğrudan bir direniş sergilemek yerine bazen maceraya atılmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Oğlak Burcu

Hayatta şükredecek pek çok şeyiniz var ancak hepimiz bazen zor zamanlardan geçerken sahip olduklarımız için şükretmeyi unutuyoruz. Böyle zamanlarda ara ara durmak ve sahip olduklarınızı düşünmek size kendinizi daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi:  Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Kova Burcu

Zor bir seçimle karşı karşıya olabilirsiniz. Tüm koşulları değerlendirmiş olmanıza rağmen karar vermekte zorlanabilirsiniz. Evren size işaret etse ne kadar kolay olmaz mıydı? Aslında evren size gerekli işaretleri gönderiyor. Sizin tek yapmanız gereken bunları görmek.  

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Balık Burcu

Bazen karşımıza bir fırsat çıktığında o kadar etkileniriz ki hiçbir olumsuz tarafı görmeyiz. Yakında böyle bir fırsat karşınıza çıkabilir. O an geldiğinde, tüm koşulları değerlendirdiğinizden emin olun ve gerçekçi adımlar atmaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Dikkatimiz veya hedefimiz hayatımızın her alanını kapsamaya başladığında, tutsak hissetmemiz oldukça doğal. İşte bu yüzden kendinle ve hayatınla ilgili yaptığın listelerden mükemmellik arzunu, her şeyi kapsama isteğini, dört dörtlük değişim beklentini çıkarmak ister misin? “Motivasyonumuzu yükseltmek elimizde: Kendimize gerçekçi ve şefkatli yaklaşmak

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!