24 Ekim 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Şimdiye kadar gösterdiğiniz emeklerin karşılığını almaya başlıyorsunuz. Patronunuz size verdiği değeri göstermek için maaşınızda artış yapabilir veya size ikramiye verebilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Boğa Burcu

Devam eden bir ilişkiniz varsa ve işlerin biraz raydan çıktığını hissediyorsanız bu duruma el atmak iyi olabilir. Güvendiğiniz birinden destek alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

İkizler Burcu

Kendinize bir masaj veya spa’da bir gün hediye etmek isteyebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, sonrasında kendinizi yenilenmiş ve endişelerinizden arınmış hissetmeniz kaçınılmaz. 

Uplifers önerisi: Belki ‘bir dakika’lık bir zaman dilimi, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için size çok kısa geliyordur. Ama bugün başlayacağınız bir dakikayla meditasyonun olumlu etkilerini görüp, ilerleyen günlerde bu zamanı üç, beş belki on dakikaya çıkarmak isteyebilirsiniz. “Sadece bir dakikalık meditasyon ile farkına varacağınız 9 şey

Yengeç Burcu

Sosyal hayatınızda içinde bulunduğunuz ekibe liderlik etmeniz gerekebilir. Kendinizi birden lider koltuğunda bulunca işleri fazla ciddiye alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Liderler uyandıkları andan itibaren dikkat dağıtan şeylerin ve türlü türlü isteklerin bombardımanına uğrar. Akıllı telefonlarında hiç susmak bilmeyen e-mail uyarı sesleri, mesajlar, talepkar telefon konuşmaları, hatırlatmalar liderin tüm ilgisini ve dikkatini adeta boğar. “Zihinsel farkındalığı yüksek bir lider olmak için edinmeniz gereken 7 alışkanlık

Aslan Burcu

Gösterdiğiniz emeklerin bir karşılığı olarak çok özel bir ödüle layık görülebilirsiniz. Bu durum kariyerinizde de önemli bir sıçrama yakalamanızı sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Başak Burcu

Sahip olduğunuz bir yetkiyi korumak için gireceğiniz sınavlardan başarıyla geçebilirsiniz. Ailenizi ve varsa çocuklarınızı yakından ilgilendirecek bir karar almanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Terazi Burcu

Finansal konularda beklenmedik şeyler yaşanabilir, hazırlıklı olun. Her ne kadar bu durum sizin için sürpriz olsa da sonuçları sizi memnun edecek. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Akrep Burcu

Bir yakınızla ilişkiniz konusunda çok beklenmedik bir değişiklik yaşanabilir. Bu değişikliği önceden kestirmeniz mümkün olmayabilir ancak iyi niyetle karşılamanız mümkün. 

Uplifers önerisi: Değişiklik, aslında bir şeyleri yeniden keşfetmektir. İşinizden veya sevdiğiniz kişiden ayrıldığınız zaman, yeni bir yere taşındığınız zaman, sevdiğiniz birini kaybettiniz zaman yani kısacası hayatınızda büyük bir değişiklik olduğu zamanlarda, nasıl bir olmak istediğinizi de seçmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden aslında hayattaki her büyük değişiklik, önemli bir keşiftir. Oysa kendinizi keşfetmek, sınırlarınızı bulmak, içinizde derinlerde saklı olanları ortaya çıkarmak için illa kötü bir şeyin sizi tetiklemesini beklemek zorunda değilsiniz. “Kendinizi keşfetmenin 5 yolu

Yay Burcu

Bir süredir size verilen görevle ilgili titiz bir çalışma yürütüyorsanız, bugün yaşanan Dolunay bu işi tamamlamanıza yardımcı olabilir. Bir işi bitirmenin rahatlığını ve keyfini çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Oğlak Burcu

Eğer son dönemde aşk hayatınız allak bullak bir şekilde ilerliyorsa, artık güzel günler sizi bekliyor. Kalbinizle birlikte ruhunuz da uyanıyor. 

Uplifers önerisi: Aşkı tanımlarken vücutta yaşanan bedensel değişimler yoluyla tanımlamalar yapılması, sık karşılaşılan bir durum. ‘İki kalbin birlikte atması.’ söylemi de, birbirini çok seven insanların birbirine ne kadar bağlı olduklarını göstermek için sıklıkla kullandıkları bir metafor. “Tek ritimde iki kalp: Araştırmalar birbirini seven kişilerin kalp atışlarının senkronize olduğunu gösteriyor

Kova Burcu

Bir gayrimenkul satın alma veya önemli bir yatırım yapma konusunda karşınıza beklenmedik bir fırsat çıkabilir. Kenarda tuttuğunuz birikimlerin faydasını şimdi görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Emeklilik dendiği zaman birçok insanın aklına yatırımlar ve birikimleri gelmektedir; fakat emeklilik aslında paradan çok daha fazlasıdır. Emeklilik; sağlık, aile, hayatın anlamını bulmak ve hayatınızın her aşamasında mutlu olmak için pozitif tutuma sahip olmak ve bu tutumu beslemek demektir. “Altın yıllarınıza değer katın: Emeklilik döneminde mutluluğu yakalama önerileri

Balık Burcu

Kalabalıkların karşısına çıkma, bir konuşma yapma veya ders verme konusunda karşınıza beklenmedik bir fırsat çıkabilir. Kendinize güvenin ve özgüveninizi sergilemenin tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Bir konuşmayı kusursuz hale getirmek için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var: İyi başlamak, iyi bitirmek ve konuşmanızın ana hattını oluşturan gelişme kısmını eğlenceli ve kısa tutmak. “Bilinen en iyi yolla insanları etkilemek: Topluluk önünde konuşmanın incelikleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!