23 Ocak 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Patronunuz, yöneticiniz veya üst düzey bir isim sizi çok şaşırtacak bir şey söyleyebilir. Bu haber negatif olmayabilir ancak rahatınızı biraz bozacak gibi duruyor.

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Boğa Burcu

İnandığınız değerlerin değiştiğini fark edebilirsiniz. Mentörünüz veya fikirlerine çok saygı duyduğunuz bir kişiyle yapacağınız konuşmalar, sizde bir aydınlanma yaratabilir.

Uplifers önerisi: Liderler uyandıkları andan itibaren dikkat dağıtan şeylerin ve türlü türlü isteklerin bombardımanına uğrar. Akıllı telefonlarında hiç susmak bilmeyen e-mail uyarı sesleri, mesajlar, talepkar telefon konuşmaları, hatırlatmalar liderin tüm ilgisini ve dikkatini adeta boğar. “Zihinsel farkındalığı yüksek bir lider olmak için edinmeniz gereken 7 alışkanlık

İkizler Burcu

Bir arkadaşınızla yapacağınız konuşma, beklenmedik bir şekilde bir tartışmaya veya fikir ayrılığına dönüşebilir. Çok şaşıracağınız bu durum karşısında kendinizi biraz tuhaf hissedebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Yengeç Burcu

Özel hayatınızda tanıdığınız bir kişiyle çok iyi anlaşıyor olabilirsiniz. Ancak söz konusu iş hayatı olduğunda, aynı uyumu yakalayamayabilirsiniz. İş ve arkadaşlık arasındaki ayrımı bir kez daha fark edebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Aslan Burcu

Bazı şirket prosedürleri nedeniyle size yanlış gelse de bir takım kurallara bağlı kalmak zorunda olabilirsiniz. Bu durum sizin iş temponuzu yavaşlatabilir. Buna takılmadan yaptığınız işe odaklanmalısınız.

Uplifers önerisi: İş yerindeki verimliliğinizi artırmak için evdeki alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Özel hayatınızda bazı ufak değişiklikler yaparak iş hayatındaki verimliliğinizi ve işten aldığınız tatmini artırabilirsiniz. “Evdeki alışkanlıklarınızı değiştirerek iş hayatında mutluluğu yakalayın

Başak Burcu

Sevdiğiniz kişiyle yapacağınız bir konuşma sizi çok şaşırtabilir ve sevindirebilir. Normalde konuşmadığınız şeyleri dile getirmek sizi mutlu edecek.

Uplifers önerisi: Birçok insan artık sadece ilişkide olmanın verdiği rahatlık ve güven hissi yüzünden birileriyle beraber. Ancak partnerinize karşı hislerinizin gerçek olduğuna inanıyorsanız ilişkiye adım atmalısınız. ¨İlişkiniz sizi mutlu ediyor mu?¨

Terazi Burcu

Aileniz veya evinizle ilgili bir karar vermeniz gerekebilir ve sevdiğiniz kişi bu konuda biraz sabırsız davranabilir. Siz sakinliğinizle onu dengeleyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Ailenizle bağlarınızın kuvvetli olması, problemlerinize geçici çözümler bulmak yerine, kalıcı çıkış yolları bulmanıza yardım eder. ¨Aile içi iletişimin önemi

Akrep Burcu

İş arkadaşınızla yapacağınız bir konuşma, pek de sizin umduğunuz gibi geçmeyebilir. Karşı taraf sizin dinlemek yerine fikirlerinizi bastırmaya çalışabilir. Böyle zamanlarda öfkelenmek yerine sakin kalarak kendinizi ifade etmemin yollarını arayabilirsiniz.

Uplifers önerisi: İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Yay Burcu

Bir konuda yatırım yapmak veya büyük bir risk almak üzere olabilirsiniz. Harekete geçmeden önce bir adım geri atıp olaya dışarıdan bakabilirseniz, hata yapma ihtimaliniz daha düşük olacaktır.

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Oğlak Burcu

Zihniniz, bir an önce paylaşmak istediğiniz fikirlerinizin heyecanıyla dolup taşıyor olabilir. Ancak karşınızdaki kişiler sizi dinlemeye hazır olmayabilir. Onlara biraz zaman tanıyabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Tüm hayallerinizin gerçek olduğunu düşünün; ne kadar başarılı, keyifli ve enerjik hissettiriyor, öyle değil mi? Hayallerin adının “hayal” olmasının bir sebebi var elbette, ancak hiçbir hayal ulaşılmaz değil. Hayallerinizi gerçekleştirmek, her şeyden önce zorlu; zaman ve sabır gerektiren bir süreç. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için sahip olmanız gereken özellik, araç ve beceriler

Kova Burcu

Sizi çok heyecanlandıran bir şey öğrenebilirsiniz. Ancak bu konuyu başkalarına anlatmamanız, bir süre ağzınızı sıkı tutmanız gerekebilir. Böyle zamanlarda sır tutmak çok zor olabilir.

Uplifers önerisi: “Söz gümüşse sükût altındır.” Ancak bu atasözünün hayatımızda ne kadar yeri var bir düşünelim. Tam tersine sessiz kalmak garip ve istenmeyen bir durumdur adeta. Peki ya sessizliğin sağlığınız için de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? “Sessiz kalmakla elde edebileceğiniz olumlu kazanımlar

Balık Burcu

Bir arkadaşınızla ilişkinizi sürdürebilmek için bazı değerlerinizden vazgeçmenizi gerektiren bir yol ayrımında kalabilirsiniz. Karar vermeden önce bu arkadaşlığın devam etme şansı olup olmadığını gözden geçirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!