23 Ocak 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kariyerinizle ilgili yeni bir başlangıç söz konusu olabilir. Değişim her zaman zorlayıcıdır ancak bu değişimi başarıyla tamamlarsanız elde edeceğiniz ödülü düşünün. 

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. “İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler

Boğa Burcu

Parlak ve güzel günler sizi bekliyor. Buna kavuşmanız sadece biraz zaman ve sabır meselesi. Yeniliklere açık olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Yaratıcılık aslında, yaygın görüşün aksine, sahip olunan değil geliştirilen bir şeydir. Yaratıcılığı arttırmak içinse, yeniliklere açık olmanız ve bunu hayatınızın her alanına adapte etmeniz gerekir. ¨Yaratıcılığa açılan 9 kapı¨

İkizler Burcu

Monoton ve tekdüze gördüğünüz şeylerden uzaklaşacak fırsatı ve motivasyonu yakalayabilirsiniz. Üstelik, bu sıçramayı yaparken iş hayatınız kilit bir rol oynayabilir. 

Uplifers önerisi: Özellikle iş yaşantımızda ‘’duruş’’ kavramı bizleri günlük hayatlarımızda farkında olmadan belirli şekillere veya tanımlara büründüren etken olarak karşımıza çıkar. Yoga veya meditasyon ile konsantrasyonunuzu arttırabilir, beyin gücünüzü geliştirebilirsiniz. “Yoga ile sağ ve sol beyin dengesi: Duygusal zeka ile kariyerinizde farklılaşın

Yengeç Burcu

Sevdiğiniz kişiyle birlikte geleceğe dair planlar yapmanın tam sırası. Bu planları yaparken, hayatta karşınıza çıkan fırsatların da sizi yönlendirmesine izin verin. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Aslan Burcu

Özellikle sağlığınızla ilgili konularda bugünlerde biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Bazen ufak alışkanlıkları bile değiştirmek, hayat kaliteniz açısından büyük değişimler yaratabilir. 

Uplifers önerisi: Dengesiz beslenme, spor eksikliği, düzensiz uyku ve stres sağlığımızı ve zihinsel sakinliğimizi etkiler. Bu da düşünce dağınıklığı ve motivasyon eksikliği yaratabilir. Yaşam kalitenizi artırmak için sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz olmazsa olmazlardan. “Aktif ve sağlıklı bir yaşam için motivasyonunuzu sürekli kılabilmenin yolları

Başak Burcu

Hiç tanımadığınız birinden gelen ilgi, bir anda sizi şaşkına çevirebilir. Belki de son zamanlarda eksikliğini hissettiğiniz şey bu ilgi olabilir. Tadını çıkarmaya bakın. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalara göre; farklı nedenlerle fiziksel olarak uyarılan insanların hoşlandıkları cinsten tanımadıkları biriyle tanıştıklarında, hissettikleri çekim de artıyor. “Hissettiğimiz gerçekten cinsel çekim mi? Yoksa onu başka duygularla mı karıştırıyoruz?

Terazi Burcu

Aile içinde, ev hayatınızda veya sevdiğiniz kişiyle ilgili olarak beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Sıra dışı bir şekilde ortaya çıkan bu gelişmeler, dengeleri biraz değiştirebilir. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Bir konunun özüne inmek, en derin noktalarını keşfetmek sizi her zaman çok heyecanlandırıyor. İş yerinde yaşanacak beklenmedik bir gelişme, bu heyecanınızı kamçılayabilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Yay Burcu

Beklenmedik ve finansal açıdan güzel sonuçları olabileceğini düşündüğünüz bir gelişme dikkatinizi çekebilir. Büyük bir adım atmadan önce bu konuda uzman birine danışmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı bir anda değiştirebilir. “Zengin insanların asla yapmayacağı 10 finansal hata

Oğlak Burcu

Hayatınızın yönünü değiştirmek konusunda çok istekli olabilirsiniz ancak bu isteğiniz aileniz ve yakın çevreniz tarafından pek desteklenmeyebilir. Hırsla hareket edip yanlış adımlar atmak yerine, sakin kalıp tekrar düşünmek iyi bir fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Kova Burcu

Bir konuda araştırma yaparken, sizi şaşırtacak bilgilerle karşılaşabilirsiniz. Bir zamanlar size saçma ve komik gelen düşüncelerinizin, aslında değerli fikirler olduğunu düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bebekliğimiz ve çocukluğumuzun çoğunluğu oyun oynayarak geçse de, büyüdüğümüzde çoğumuz bu eğlenceli aktiviteye gereken önemi eskisi kadar vermiyoruz. Yapılan güncel araştırmalar, video oyunu oynayan yetişkinlerin daha mutlu olduklarını ve özellikle stresli durumlarda daha rahat kalabildiklerini öne sürüyor. “Oyunsever yetişkinlerin hayatta daha mutlu olmasının nedenleri

Balık Burcu

İş hayatında kurduğunuz birçok ortaklığın, finansal çıkarlara dayalı olduğunu unutmayın. Karşınızdaki kişiyle yaptığınız konuşma sizi rahatsız eden bir yöne doğru gidiyorsa, bunun sebebi finansal konular olabilir. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!