23 Ocak 2017 günlük burç yorumları

6 Haziran 2016 günlük burç yorumları ve Uplifers mutluluk önerileri için tıklayın!

Koç Burcu

Fikirlerimizi tecrübelerimize ve inançlarımıza göre belirleriz. Bu bilgiler her zaman doğruyu yansıtan bilgiler olmayabilir. Bazı şeyleri farklı açılardan görebilmek, fikirlerimizin değişmesine sebep olabilir.

Uplifers önerisi: Empati yapmanın bizim bilinçli olarak seçtiğimiz bir eylemden çok, nörolojik bir durum olduğu ve düşündüğümüzden çok daha fazla tepkiyi etkilediği, özellikle son yirmi yılda yapılan çeşitli araştırmalarla ortaya kondu. “Ayna nöronlar sayesinde, insan beyni empati yapmaya programlanıyor

Boğa Burcu

Karşınıza aşılmaz sanılan bir engel çıkmış olabilir. Aşılmaz denen dağları aşabilmek adına işlere bir yerden başlamak gerektiğini unutmamalısınız.

Uplifers önerisi: Yolumuza çıkan engeller, çoğu zaman bizi cesaretsizliğe sürükler. Bu noktada yapmamız gereken aslında çaresiz hissetmek değil, bakış açımızı değiştirmek olmalıdır. ¨Engelleri aşmanın yolu: cesur olmak¨

İkizler Burcu

Hayallerinizi gerçekleştirebilmek adına bazı şeylerin yerine oturmasını bekliyor olabilirsiniz. Ancak her şey tam anlamıyla yerine oturmayabilir. Sizin harekete geçmeniz gerekebilir.

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin¨

Yengeç Burcu

Bazen stres bizim vizyonumuzu bile etkileyecek hale gelebilir. Yapmak istediğimiz işler konusunda kendimizi baskı altına almamanın bir yolunu bulmalıyız ki başarılı olmanın yollarını arayalım.

Uplifers önerisi: Amaçlarının farkında olmayan insan neyi başarmak istediğini netleştiremez. Hedef belirlemek için öncelikle ne istendiğinin farkında olmak gerekir. ¨Başarıya ulaşmanın yolları: Hedef belirlemek¨

Aslan Burcu

Hayatınızdaki bazı insanların sizin hakkınızda çok iyi düşüncelere sahip olmadığını düşünebilirsiniz. Bu kişiler hakkında kesin kararlara varmadan önce biraz daha araştırma yapmalısınız.

Uplifers önerisi: Yeni tanıştığınız biriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kendisine yönelteceğiniz basit ve eğlenceli sorularla geçmişi ve karakteri hakkında fikir edinebilirsiniz. ¨Karşınızdakini daha iyi tanımanıza yardımcı olacak eğlenceli sorular¨

Başak Burcu

Çok istediğiniz ve inandığınız bir şey sizden uzaklaşıyor olabilir. Amaçlarınıza ulaşamayacağınızı düşünseniz bile, bazı durumlarda yeni şeylerin gerçekleşmesi çok uzun sürmeyebilir.

Uplifers önerisi: Klinik çalışmalara ve yıllardır yapılan araştırmalara bakılırsa, duygusal birlikteliklerin sonunda yaşanan ayrılıklar, insan bedenindeki birçok sistemi etkiliyor. Romantik bir ilişkinin bitişine veya sosyal bir reddedilmeye karşı beyin de yoğun bir tepki gösteriyor. “Ayrılığın ardından beyinde neler oluyor?

Terazi Burcu

Birileri konuşma amacıyla sizi bir tartışmanın içine çekmeye çalışıyor olabilir. Sizin için en iyisi hayatınızı gereksiz yere karmaşık hale getirecek olan bu tartışmalardan kaçınmak olabilir.

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Akrep Burcu

Hayatınıza başka birilerinin yön vermesine izin vererek şu anda olduğundan daha karışık hale mi getiriyorsunuz? Bunun yerine sadece size gelen doğruları yaparak çok daha huzurlu olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Çok sevilen ve sıkça kullanılan “Simple is beautiful” (Basit/Sade güzeldir) anlayışı, yoğun ve yorucu tempomuza pek de uydurabildiğimiz bir yaşam felsefesi değil. Oysa sade bir yaşam sürdürmek için illa şehirden uzakta bir kulübede, bin bir çeşit hayvan ve bitki içinde yaşamak ya da teknolojinin tüm nimetlerinden uzak durmak gerekmiyor. “Daha sade bir yaşam sürdürmek için 10 ipucu

Yay Burcu

Bir zamanlar arkadaşınız olan kişiler en tehlikeli düşmanlarınız olabilir. Aranızdaki yanlış anlaşılmaları düzeltebilmek için öncelikle bunların bir hata olduğunu kabul etmeniz gerekebilir.

Uplifers önerisi: “Asla köprüleri yakma” hepimizin hayatında en az bir kez duyduğu bir tavsiye. Bu tavsiyeyi hem kariyer hayatınızda hem de kişisel yaşamınızda uygulamak ilişkilerin güçlü olması için mantıklı olabilir. Eğer bir kez köprüleri yaktıysanız sonuçları umduğunuzdan çok daha farklı olabilir. “Yaktığınız köprüleri yeniden onarmanın 10 yolu

Oğlak Burcu

Hayatınızdaki bazı boşlukları doldurmak için bir arayış içindeyseniz, bunun için bir şeyleri ya da yerleri araştırmanıza gerek olmayabilir. Dünyaya ne istediğinizi açıkça belirtirseniz, istedikleriniz karşınıza çıkabilir.

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Kova Burcu

Bazı konularda otoritelerin verdiği tavsiyeler size tam anlamıyla doğru gelmeyebilir. Tanımadığınız birilerinin tavsiyelerine güvenmek yerine bildiğiniz yoldan ilerlemek sizin için daha doğru olabilir.

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Balık Burcu

Hayatta bazı insanlar size güvenip, inanıyor olabilir. Şu sıralar siz kendinize bu kadar güvenmiyor ve kendinizi bir boşlukta hissediyor olabilirsiniz. Yakın zamanda tüm bunların geçeceğini kendinize hatırlatmalısınız.

Uplifers önerisi: Kişisel gelişim; yerinde saymayan ve sürekli gelişen bir sektör. Her yıl, yapılan yeni araştırmalarla; zaman yönetimi, yaratıcılık, özgüven sahibi olmak ve verimlilik gibi bir çok konuda yeni öneriler ortaya konuyor. Son yapılan araştırmalarda; ¨Daha verimli çalışmanın yolları¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!