23 Mayıs 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir topluluk önünde konuşma yapmak, kalabalıklara seslenmek için harika bir gün. Kelimeleriniz herkesin ilgisini çekebilir, hitap ettiğiniz kitle sizin önerilerinizi can kulağıyla dinleyebilir. 

Uplifers önerisi: İş dünyasında fikirlerinizi paylaşma söz konusu olduğunda en önemli üç şey; yaratıcılık, etkili konuşma ve özgünlüktür. Eşi benzeri görülmemiş verilerin hızlıca paylaşıldığı bir bilgi toplumunda yaşıyoruz ve bu toplumda PowerPoint slaytlarını okumak, neredeyse en büyük günahlardan biri olarak görülüyor. “İçinizdeki sunum dehasını ortaya çıkarmanın 7 yolu

Boğa Burcu

Eğer iş değiştirmeyi veya kariyerinizin yönünü değiştirmeyi planlıyorsanız harika bir zaman. Mars ve Güneş arasındaki enerji, hayatınızdaki değişiklikler konusunda size büyük bir güç veriyor. 

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. “İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler

İkizler Burcu

Yeni kültürlere, projelere açık olacağınız bir gün sizi bekliyor. Fikirlerinizi geniş kitlelere anlatmak için bir dergiden veya blogdan teklif alabilir, yazılarınızı düzenli olacak paylaşabileceğiniz bir mecrayla buluşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünyanın dört bir yanında insanlar, yaşamı dolu kılan güzellikleri, gelenek ve kültürlerinde yaşatıp birbirine hatırlatıyorlar. Bu gelenek ve festivaller size gelecek tatil planlarınız için bir fikir verebilir. “Dünyanın her yerinden önemli yaşam dersleri veren festival ve gelenekler

Yengeç Burcu

Hayalleriniz, iç dünyanızı keşfetmek için harika bir araç olabilir. Yatağınızın yanında bir kağıt kalem bulundurarak yatağa girdiğinizde, yeni uyandığınızda, düşüncelerinizin en taze olduğu anlarda ilham perilerini yakalamak daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Tüm hayallerinizin gerçek olduğunu düşünün; ne kadar başarılı, keyifli ve enerjik hissettiriyor, öyle değil mi? Hayallerin adının “hayal” olmasının bir sebebi var elbette, ancak hiçbir hayal ulaşılmaz değil. Hayallerinizi gerçekleştirmek, her şeyden önce zorlu; zaman ve sabır gerektiren bir süreç. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için sahip olmanız gereken özellik, araç ve beceriler

Aslan Burcu

Olaylara karşı net bakış açınız ve inovatif çözümleriniz sayesinde kariyerinizde büyük bir atılım gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolculukta büyük ödüller ve kazanımlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Başak Burcu

Yeni bir duruma karşı geliştireceğiniz fikirler, o alanda çalışan önemli bir kişinin dikkatini çekebilir. Size ilham verebilecek kişilerle bir araya gelmek, bir mentore danışmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bireysel olarak kendinizin ve ekip arkadaşlarınızın yaratıcılığını destekleyerek sıra dışı fikirler üretebilir, ürün ve hizmet kalitenizi arttırabilirsiniz. Siz de yaratıcılığınızın farkına varın. “Yaratıcılığınızın farkına varın: Yaratıcı bireylerin 5 kişilik özelliği

Terazi Burcu

Eğer yaratıcılık gerektiren bir alanda çalışıyorsanız, işinizle ilgili tutkularınız size çok önemli kazanımlar getirebilir. Herkes tarafından bilinen, uluslararası alanda tanınan çok önemli işlere imza atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

Akrep Burcu

Ailenizden kalma bir gayrimenkulle meşgul olmanız gerekebilir. Belki de ailenizin finansal konularıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Konu her ne ise işlerin kolayca hallolacağından hiç şüpheniz olmasın. 

Uplifers önerisi: Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı bir anda değiştirebilir. “Zengin insanların asla yapmayacağı 10 finansal hata

Yay Burcu

Geleceğe dair düşünceleriniz ve enerjik kelimeleriniz sayesinde sevdiğiniz kişiyi heyecanlandırabilirsiniz. Özellikle birlikte bir projeye başlıyorsanız, işleri hem eğlenceli hem de hızlıca tamamlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Oğlak Burcu

İlham verici fikirleriniz sayesinde işvereniniz size daha çok değer gösterebilir. Bunun karşılığını ekstra bonus, terfi veya keyifli bir tatil şeklinde alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Kova Burcu

Hem zihninizi hem de bedeninizi harekete geçirecek, eğlenceli bir aktivite arayışında olabilirsiniz. Uzun vadede keyif alacağınız ve sürdürebileceğiniz önerilere bakmak iyi fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Dengesiz beslenme, spor eksikliği, düzensiz uyku ve stres sağlığımızı ve zihinsel sakinliğimizi etkiler. Bu da düşünce dağınıklığı ve motivasyon eksikliği yaratabilir. Yaşam kalitenizi artırmak için sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz olmazsa olmazlardan. “Aktif ve sağlıklı bir yaşam için motivasyonunuzu sürekli kılabilmenin yolları

Balık Burcu

Bir yakınız veya kendiniz için ev arıyor olabilirsiniz. Çok yakın zamanda, tam istediğiniz gibi bir çözüm bulabilirsiniz. Sabırlı olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Sabır, hepimizin hayatının büyük parçası. Sabır demek inanç demek, sabır demek güven demek, sabır demek teslimiyet demek. “Sabır aslında ne demek: Hayatlarımızda ne için sabrediyoruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!