23 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bazen işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. İyi bir haber almaya, güzel şeyler duymaya çok ihtiyacınız olabilir. İçinden geçtiğiniz zorluk, kendinizden şüphe etmenize neden olabilir ancak bundan uzak durmalısınız. Kendinizden şüphe etmeyin. Bu kısır döngüden çıkış yine sizin kendi içinizden gelecek. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Boğa Burcu

Bir süredir peş peşe gelen sorunlarla mücadele etmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Ancak bu sefer sizin problem olarak gördüğünüz şey, size güzel haberler getirecek bir fırsata dönüşebilir. Karamsar olmak yerine kazanımlarınıza odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

İkizler Burcu

Bugün biraz sakin kalmak, dinlenmek, elinize aldığınız bir fincan çayla camın arkasında etrafı izlemek iyi olabilir. Belki arkadaşlarınızla yüz yüze görüşemiyor olabilirsiniz ancak telefonla veya dijital platformlar üzerinden dostluğunuzu paylaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Yengeç Burcu

Herkesin olaylara ve durumlara verdiği tepki farklı olabilir. Yaşanan bir duruma siz heyecan ve umutla yaklaşırken, bir başkası korku ve panikle yaklaşabilir. Böyle zamanlarda denge önemlidir. Verdiğiniz tepkiler arasında bir denge bulabilirseniz , hiçbir sorun yaşamadan ilişkinizi sürdürebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Aslan Burcu

Göz önünde olmayı, ilginin sizin üzerinizde olmasını seviyorsunuz. Ancak bazen öne çıkmamak, ekibin bir parçası olarak yapılması gereken işi yerine getirmek gerekebilir. Hemen moralinizi bozmayın, kendinize kalan zamanlarda yaratıcılığınızı ön plana çıkararak tüm ilgiyi toplayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sunum hazırlarken birçoğumuzun yaptığı şey, önemli konuları slaytlara yerleştirmektir. Oysa en iyi sunumlar, sadece bilgi verme amacı taşımaz, nokta koyar. Martin Luther King’in 1963’teki meşhur konuşması, Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı konuşma sadece birer tarihi gerçek değil aynı zamanda tutkulu bir isteğin dışavurumuydu. Kimse sizin Powerpoint sunumlarınızı hatırlamayabilir ancak tutkuyla paylaştığınız mesajları herkes hatırlar. “Dinleyenleri tek bir noktada buluşturacak etkileyici bir sunum hazırlamanın 6 yolu

Başak Burcu

Yeni başladığınız bir işle ilgili özgüveniniz ve heyecanınız çok yüksek ancak tecrübeniz ve bilginiz az olabilir. Hızlıca öğrenip eksiğinizi kapatabilirsiniz. Önemli olan motivasyonunuzu kaybetmeden, keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye devam etmek. 

Uplifers önerisiİnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Terazi Burcu

Çok nadir bulunan bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Ancak önemli olan bu yeteneği nasıl değerlendirdiğiniz. Kendi yeteneğinizin farkına varın ve yeteneğinizin hak ettiğinden daha ucuza gitmesine engel olun. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Akrep Burcu

Özgüveniniz çok yüksek ve bu sayede başarıya ulaşmakta çok zorlanmıyorsunuz. Ancak son dönemde üzerinde çalıştığınız bir iş, beklediğiniz ilgiyi ve beğeniyi görmemiş olabilir. Bu yine de kendinize olan inancınızı kaybetmeniz anlamına gelmiyor. Siz kendinize güvenin, beğeni elbet gelecektir.   

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yay Burcu

Bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, öncelikle bunu talep etmeniz ve bu konuda bir adım atmanız gerekir. Belki istediğinize hemen ulaşamayabilirsiniz. Ancak denemekten zarar gelmez. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Oğlak Burcu

Yaratıcı bir proje üzerinde çalışıyorsanız, ilham perilerinin sizi terk ettiğini düşünerek üzülebilirsiniz. Oysa belki de kendi üzerinizde çok fazla baskı kurduğunuz için aradığınız ilham kaynağına ulaşamıyor olabilirsiniz. Biraz rahatlayın, başka şeyler düşünün, kendinizi sakinleştirmenin yollarını keşfedin. 

Uplifers önerisi:  59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Kova Burcu

Mutlu olmak, şükretmek için birçok sebebiniz varken kendinizi umutsuz hissediyor olabilirsiniz. Belki de bu en zor görevlerden biri. Kendinizi bu umutsuz ruh halinden çıkarmalısınız. Aklınızdaki her bir negatif düşünceyi, daha umutlu düşüncelerle değiştirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Balık Burcu

Hayatta bazı şeyler çok keyif vermesine veya sizi çok mutlu etmesine rağmen, biraz uzakta kalmak size daha iyi gelebilir. Şu sıralar benzer bir durumdan geçiyor olabilirsiniz. Kendinizi aşırı konfora alıştırmayın. Biraz konfor alanınızdan çıkmak, kendinizi zorlamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!