23 Kasım 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Hukuki veya resmi makamlarla ilgili olan ve sizin geçmişte kaldığını düşündüğünüz bir konu yeniden gündeme gelebilir. Bu konuda anlaşmaya varmak için kararınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Boğa Burcu

Finansal durumunuzla ilgili dalgalanmalar konusunda bir süredir endişeleriniz varsa, bugün sizin için her şeyi daha net göreceğiniz bir gün olabilir. Daha basit ve sade düşünmeye çalışırsanız, her şey daha kolay ilerleyebilir. 

Uplifers önerisi: Çok sevilen ve sıkça kullanılan “Simple is beautiful” (Basit/Sade güzeldir) anlayışı, yoğun ve yorucu tempomuza pek de uydurabildiğimiz bir yaşam felsefesi değil. Oysa sade bir yaşam sürdürmek için illa şehirden uzakta bir kulübede, bin bir çeşit hayvan ve bitki içinde yaşamak ya da teknolojinin tüm nimetlerinden uzak durmak gerekmiyor. “Daha sade bir yaşam sürdürmek için 10 ipucu

İkizler Burcu

İş anlamında size herhangi bir katkı sağlamadığını düşündüğünüz bir iş birliğini sonlandırmak isteyebilirsiniz. Ancak hemen karar vermeyin, sizi tatmin edecek bir çözüm bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Yengeç Burcu

İş yerinizde herkesin konuştuğu bir dedikoduyu şaşkınlıkla uzaktan izleyebilirsiniz. Bu durum iş arkadaşlarınızla ilgili aklınızda bazı soru işaretleri oluşmasına neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Aslan Burcu

Yakın zamanda eski bir arkadaşınızla ilişkinizi yeniden gözden geçirme kararı almış olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi size bazı şeyleri hatırlatarak bu kararınızı yeniden değerlendirmenizi isteyebilir. Belki de arkadaşlığınızı kurtarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırmaya çalışın. Hayatın karmaşası içinde bu size zor gelse de, gerçek bir dost her zaman gününüzü güzelleştirebilir. “Hayatta her zaman iyi bir arkadaşa ihtiyaç duymanızın 3 nedeni

Başak Burcu

Yakın zamanda bir terfi aldıysanız veya iş yerindeki sorumluluklarınız arttıysa, biraz mola vermeniz gerekebilir. Böylelikle çözüm bekleyen aile meseleleriyle ilgilenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Terazi Burcu

Eğitim geçmişinizle ilgili bir yol ayrımına gelebilirsiniz. Eğitimi hayatınızı devam ettirme veya aldığınız eğitimin öngördüğü hedefleri gerçekleştirme konusunda yeniden düşünmeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Dr. Shelley Prevost’a göre hayatta hedefler belirlemek, bu döngü içinde hayatınızı kazanmak için yaptığınız işlerle ilgili değildir. Hayat amacı veya anlamı dediğimiz şey, birey olarak varoluş amacımıza işaret eder. ¨Hayatımızın anlamını ararken nerede kayboluyoruz?¨

Akrep Burcu

Finansal durumunuzla ilgili önemli bir değişiklik yaşanabilir. Bu yüzden önünüzdeki seçenekleri dikkatlice yeniden değerlendirmeniz ve bir plan yapmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Yay Burcu

İlişki durumunuzda bir değişim yaşanabilir ve bu sizi karmaşık duygular içinde bırakabilir. Bu yüzden hangi yöne gideceğinizi bilmez bir halde, kararsız kalabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Klinik çalışmalara ve yıllardır yapılan araştırmalara bakılırsa, duygusal birlikteliklerin sonunda yaşanan ayrılıklar, insan bedenindeki birçok sistemi etkiliyor. Romantik bir ilişkinin bitişine veya sosyal bir reddedilmeye karşı beyin de yoğun bir tepki gösteriyor. “Ayrılığın ardından beyinde neler oluyor?

Oğlak Burcu

İş hayatınızla ilgili bir tatminsizlik veya boşluk duygusuna kapılabilirsiniz. Belki de bir adım atmanız, değişiklik yapmanız gerekiyor olabilir. 

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. “İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler

Kova Burcu

Aşk hayatınızda hiç beklenmedik bir değişim yaşanabilir. Karşınıza yeni insanlar çıkabilir ve bu durum sizde bir kararsızlığa neden olabilir. Hemen bir karar vermek zorunda olmadığınızın farkına varabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınızla bir mekandasınız ve uzaktan çok beğendiğiniz ve etkilendiğiniz birini gördünüz ama ilk adımı atamıyorsunuz. Araştırmacıların, farklı flörtleşme tekniklerini farklı mekanlarda deneyerek vardığı sonuçlara göz atarak, ne yapmanız gerektiği konusunda biraz yardım alabilirisiniz. “Bilimsel araştırmalara göre flörtleşmenin en etkili yolları

Balık Burcu

Aile içinde bir gerginlik yaşanabilir ve evde biraz tansiyon yükselebilir. Ancak olumlu olmaya çalışın, aile içinde her türlü sorunu çözebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!