23 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugünden itibaren çok verimli bir döneme giriyorsunuz ve üretkenliğinizi artırmak için her yolu denemek isteyebilirsiniz. Ancak hayatta asıl önemli olan şey dengedir. Üretken olmaya fazlasıyla yoğunlaşıp, sosyal ve kişisel hayatınızı geri plana atarsanız bu sizi uzun vadede mutsuz edebilir. Dengeden şaşmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Boğa Burcu

Elinizden geleni yapmış olmanıza rağmen sizin için zor olan bir durumu kolaylaştırmayı başaramamış olabilirsiniz. Bu her ne kadar can sıkıcı olsa da bu döngüden çıkabilmenin tek koşulu, bazı şeyleri kabul etmekten geçiyor. Zorlukları kabul ettiğinizde, çıkış yolu bulmanız da daha kolay olacaktır. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

İkizler Burcu

Başarıya giden yol, kesinlikle kararlılıktan geçer. Eğer bir şeyin zor olduğunu düşündüğünüz için ondan vazgeçiyorsanız, bu kararınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Bizi zorlayan şeylerden kaçma duygusunu, çocukluğumuzda bırakmış olmamız gerekir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Yengeç Burcu

Birçok şey ters gitmiş, hatalar olmuş olabilir. Olumlu bir şeyler umut etmekten bile korkar hale gelmiş olabilirsiniz. Oysa her zaman sizi bekleyen olumlu şeyler vardır. Bazen gardınızı bırakmak, umuda yer açmak ve güzel düşünmek için kendinize biraz yardımcı olmak gerekir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Aslan Burcu

Bir süredir devam eden bir yolculuğun sonuna yaklaşıyor olabilirsiniz. İçinizi bir nostalji rüzgarı kaplamış olsa da bundan sıyrılıp geçmişe değil geleceğe bakmalısınız. Yeni ve daha büyük hayaller kurmanın zamanı gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Başak Burcu

Sizi biraz geren, endişelendiren bir konuşma yapmanın arifesinde olabilirsiniz. Karşı tarafın söyleyeceklerini tahmin edip kendi kafanızda uygun yanıtlar hazırlamakla meşgul olabilirsiniz. Peki ya işler sizin sandığınız gibi olmazsa? Olumlu şeyler düşünmek için her zaman kendinize izin vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Terazi Burcu

Bazen hayatınızdaki insanlar sizi fazlasıyla zorlayabilir. Sorduğunuz sorulara yanıt alamayabilir, öfkelenebilirsiniz. Böyle zamanlarda öfkenize teslim olmak yerine bakış açınızı değiştirerek daha farklı bir üslupla yaklaşabilirsiniz. Belki bu şekilde daha az zorlanırsınız. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Akrep Burcu

Para mutluluğu satın alamaz. Ancak yeterli maddi kaynağa sahip olmamak da mutsuzluk ve gerginlik getirebilir. Oysa maddi konularla mutluluğu ayrı tutmak, hem daha olumlu bir bakış açısına kavuşmanıza hem de hayatınızın diğer alanlarını koruma altına almanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Günümüzde hayatın en sorunlu alanlarından birini, yaşadığımız finansal stres oluşturuyor. Zorunlu harcamalarınızı karşılayacak kadar yeterli geliriniz yoksa, finansal stresi en yoğun şekilde yaşamışsınız demektir. Birçok insan, paranın hayattaki temel hedeflerden biri olmadığını söyler. Bu her ne kadar doğru olsa da paranın hepimizin hayatında önemli rol oynadığı tartışma götürmez bir gerçek. “Finansal özgürlük bir hayal değil: Finansal özgürlüğe kavuşmanızı sağlayacak adımlar

Yay Burcu

Bir iş ortağınızla veya bir yakınınızla aranızda ufak bir tartışma yaşanabilir. Bunu kolayca çözebileceğinizi siz de biliyorsunuz, bu yüzden kendinizi fazla strese sokmamalısınız. Bu tür ufak pürüzlerin, sizi olumlu düşünce yapısından alıkoymasına izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Oğlak Burcu

Yağmur bereket demektir ancak çok yağmur yağdığında sel ve taşkın yaşanır. Duygular da aynı böyledir. Aşırı duygusallık, hayatınızda bazı sorunlara neden olabilir. Eğer kendinizi ifade etmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, duygularınızı saklamaktan vazgeçin ve bir an önce dile getirin. Böylelikle içinizde birikip, bir sele dönüşmesini engellemiş olursunuz. 

Uplifers önerisi:  Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Kova Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsatın, işin veya ilişkinin sizin için “çok fazla” olduğunu düşünebilir, kendinizi yetersiz bulabilirsiniz. Peki ya yetersiz olan taraflarınız? Bazen kendinizi hafife aldığınızı düşündüğünüz oluyor mu? Kendi özelliklerinizin ve değerlerinizin farkına varmalısınız. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Balık Burcu

Bazen eleştirilmek insanı korkutur. Oysa eleştirileri yapıcı yorumlar olarak ele aldığınızda, yıkıcı değil onarıcı olduklarını fark edebilirsiniz. Bazen gelişimi sağlamak, bir bakış açısı meselesidir. Siz de yapılan eleştirilerle ilgili bakış açınızı değiştirerek hayatınızda önemli bir değişim sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!