23 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Heyecan verici bir proje ilginizi çekebilir ve dahil olmak isteyebilirsiniz. Ancak böyle bir adım atmadan önce üzerinizdeki sorumlulukları düşünmelisiniz. Zaten yoğunlaştığınız bir konu varsa, bir yenisini eklemek sizi fazlasıyla yıpratabilir. Planlama yaparken gerçekçi olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Boğa Burcu

Sizin de dahil olduğunuz bir projeyle ilgili çalışırken, bir diğer kişinin yönteminden memnun olmayabilirsiniz. Diğer kişinin yönteminin işe yaramayacağına dair düşüncelerinizi paylaşırsanız tepki çekebilirsiniz. Ancak bunları tek tek açıklama yolunu tercih ederseniz, karşınızdaki kişiyi ikna etmeniz daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

İkizler Burcu

Bir başlangıcı daha önce yapmadığınız için kendinizi suçlayarak vakit kaybetmeyin. Şimdinin gücüne inanın ve her an başlayabileceğinizi unutmayın. Biraz zaman geçtiğinde, başladığınız herhangi bir anın doğru zaman olduğunu fark edeceksiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yengeç Burcu

Hayatınızın bir alanıyla ilgili memnun olmadığınız bir durum varsa, bunu değiştirebilirsiniz. Ancak bir anda büyük bir değişime girişmek yıpratıcı olabilir. Bunun yerine ufak adımlar atarsanız, istediğiniz değişimi daha kolay yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Aslan Burcu

Hayatınızla ilgili önemli bir seçim yapmanız gerekebilir. Ancak önünüzdeki opsiyonlar sizi pek memnun etmeyebilir. Böyle zamanlarda istemediğiniz bir seçim yapmak yerine, başka seçenekler olabileceğini düşünerek etrafınızda biraz daha dikkatli bakmayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Başak Burcu

Aklınıza çok hızlı bir şekilde yeni fikirler gelebilir ancak şu an bu fikirlere odaklanmak istemeyebilirsiniz. Aslında bu doğru bir tercih. Önce fikirlerinizi değerlendirmek, sınıflandırmak ve ardından hangisinin peşinden gitmek istediğinize karar verip öyle ilerlemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Terazi Burcu

Kariyerinizle ilgili çok büyük değişiklikler kapınızda. Zam isteyebilir, yeni bir pozisyon teklifi alabilir, kendi işinizi kurabilir veya iş değiştirebilirsiniz. Dışarıda birçok fırsat var ve siz bu fırsatlardan herhangi birini değerlendirip onun peşinden gidebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Akrep Burcu

Yakın zamanda hukuki bir konuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden ağzınızdan çıkan her kelimeye, her adımınıza dikkat etmelisiniz. Bu ilk başta can sıkıcı gibi görünse de aslında sizi yanlış anlaşılmalara ve olası anlaşmazlıklara karşı koruyan bir şey. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yay Burcu

İşle ilgili bir konuda karmaşık bir yolu tercih edebilirsiniz. Ancak biraz düşündüğünüzde, daha basit bir yaklaşımı da tercih edebilirdiniz. Her bir detaya fazlasıyla odaklanmak yerine, bütüne odaklanıp daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Oğlak Burcu

Havada aşk kokusu var! Ancak istediğinizi elde etmek için, duygularınızı açıkça ifade etmelisiniz. Eğer sadece flört ediyorsanız bunu belli edin. Eğer daha derin duygularınız varsa, bunu da ifade etmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi:  Birinden hoşlandığımızda duygularımızı açıkça ifade etmek yerine kaçıngan davranışlar sergilemeyi ve karşı tarafın bir adım atmasını bekleriz. Bu davranışın altında yatan en net sebep ise reddedilme korkusudur. “Ya benimle aynı duyguyu paylaşmıyorsa? Ya rezil olursam? Ya bir daha beni görmek istemezse?” gibi endişe içeren düşünceler adım atmayı engeller. “Aşık olduğunuz kişiye duygularınızı açmaktan kormayın: İlk adımı atmayı kolaylaştıracak 5 öneri

Kova Burcu

Tanıdığınız bir kişinin hayattaki negatif konularla baş etme yöntemi, sizi de motive edebilir. Siz de bu enerjinin etkisine kapılı aynı şeyi kendi hayatınızda uygulayabilirsiniz. Eğer pozitif olmak istiyorsanız, hayat her zaman karşınıza pozitif örnekler çıkarır. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Balık Burcu

Bugün peş peşe bazı aksilikler yaşanabilir. Bunların gününüzü mahvetmesine izin vermeyin ve moralinizi bozmayın. Aslında yaşanan ufak tefek sorunlar, hayatta şükretmemiz gereken şeyleri hatırlatan ve bize ne kadar şanslı olduğumuzu bir kere daha hissettiren ufak notlar. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!