22 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Çok iyi bir planlamacı olabilirsiniz. Ne yaptığınızı ve nereye gittiğinizi bilmek, size her zaman iyi geliyor olabilir. Ancak bazen birileri sizin bu dikkatlice hazırlanmış planınızı değiştirmek isteyebilir. Ara sıra buna izin vermek, size de yeni şeyler keşfetme fırsatı sunabilir. Değişikliklere kapalı olmamakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Boğa Burcu

Bir konuda başarılı olmak için zamanlamanın ne kadar önemli olduğunun farkındasınız ve harekete geçmek için doğru zamanı bekliyor olabilirsiniz. Ancak bazen büyük resme bakmak ve o mükemmel zamanın hiçbir zaman gelmeyeceğini fark etmek gerekebilir. Beklemeyi tercih ederseniz, fırsatları kaçırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

İkizler Burcu

Yakın zamanda yaşadığınız bir hayal kırıklığı, sizde önemli bir motivasyon kaybına neden olmuş olabilir. Ancak bir şeyin sizin istediğiniz zamanda gerçekleşmemiş olması, hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez. Bazen hayal kırıklığı da bir ödül olabilir ve size yeni kazanımlar için güç verebilir. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Yengeç Burcu

Son zamanlarda aksilikler üst üste gelmiş olabilir. Ancak siz bunlara odaklandıkça, etrafınızdaki olumlu şeyleri göremez ve hep aksilikleri düşünür bir hale gelebilirsiniz. Belki de olaylar sandığınız kadar kötü olmayabilir. Kabuğunuzdan çıkıp etrafta olup bitene daha dikkatli bir şekilde bakmalısınız. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Aslan Burcu

Karanlık bir odada anahtar aramak zordur ancak ışığı yaktığınızda aradığınız şeyi kolayca bulabilirsiniz. Siz de kendinizi tam olarak böyle hissedebilir, hayatınızla ilgili bir şeyi karanlıkta bulmaya çalıştığınızı düşünebilirsiniz. Endişelenmeyin, ufacık bir ışık kaynağı bile size çok yardımcı olabilir. Yakında onu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Başak Burcu

Bazen hem kendimizi hem çevremizdekileri sadece dış görünüşe göre değerlendiriyoruz. Siz de bu sıralar yeteneklerinizin, sizi siz yapan değerlerinizin farkında olmayabilir ve kendinizi sadece yüzeysel bir şekilde değerlendiriyor olabilirsiniz. Bir an önce toparlanmalı ve kendi gücünüzün farkına varmalı, özgüveninizi güçlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Terazi Burcu

Bir şeyi hissetmek ve başkalarına hissettirmek istiyorsanız, öncelikle ona inanmalısınız. Son zamanlarda kendi gücünüzü biraz küçümsemiş olabilirsiniz. Hayatta pek çok niteliğiniz olduğunu kendinize hatırlatın ve kendinize inanın. Ondan sonra başkalarının da size inanmaya başlayacağını göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Akrep Burcu

Hepimiz kendi fikirlerimize öyle sıkı sıkıya tutunuyoruz ki dışarıdan gelen her türlü fikre kendimizi kapatıyoruz. Oysa bazen bir başkası, çok daha yaratıcı bir fikirle gelebilir. Biraz daha toleranslı olmak ve başkalarını anlamaya çalışmak, sizi pek çok anlamda geliştirir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yay Burcu

Bir kaplanın kürküne bakarsanız güzelliğini görürsünüz, dişlerine bakarsanız ürkersiniz. Hayatta her zaman neye, nereden baktığımız çok önemli. Yaklaşan bir konuyla ilgili sizi endişelendiren bir durum olabilir. Başka bir açıdan bakmayı hiç düşündünüz mü? Belki size çok faydası olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Oğlak Burcu

Hayatınızdaki kişileri, olayları, durumları kıyaslamaya meyilli olabilirsiniz. Ancak şunu unutmamalısınız, hayatta her şeyin kendi içinde iyi ve kötü yönleri vardır. Bu yüzden kıyaslamaktan vazgeçip, farklılıkların içindeki değerlere odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi:  Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Kova Burcu

Hayatınızdaki kişilerden biriyle aranızda bir anlaşmazlık yaşanmış olabilir ve siz bu anlaşmazlığı geride bırakmanın “sadece koşullar değişirse” mümkün olabileceğini söyleyebilirsiniz. Oysa anlayış ve barış, koşullara bağlı olarak değil kişinin içgüdülerine, kendi değerlerine bağlı olarak gelişir. Anlaşmak için her zaman bir yol olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Balık Burcu

Bazen insana her şey imkansız gibi görünür, hiçbir yere varamayacağını düşündürür. Ancak mücadeleci bir balık burcu olarak, her zaman bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Kendinize olan inancınızı yüksek tutun. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!