22 Ekim günlük burç yorumları

20 Ekim günlük burç yorumları

Koç Burcu

İş yerinizde bazı bilgilerin sizden saklı tutulduğunu hissedebilirsiniz. Ancak hemen haksızlığa uğramanın verdiği sinirle hareket etmek yerine, belki de ellerinden bir şey gelmediğini aklınızda bulundurmanız faydalı olabilir.

Uplifers önerisi: Empati yapmanın bizim bilinçli olarak seçtiğimiz bir eylemden çok, nörolojik bir durum olduğu ve düşündüğümüzden çok daha fazla tepkiyi etkilediği, özellikle son yirmi yılda yapılan çeşitli araştırmalarla ortaya kondu. “Ayna nöronlar sayesinde, insan beyni empati yapmaya programlanıyor

Boğa Burcu

Ekip arkadaşlarınız bir projenin planlamasını yapmakta zorlanabilirler. Ekip olarak nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız, ilk adımları sizin şekillendirmeniz faydalı olabilir.

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İşyerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

İkizler Burcu 

Yakın bir zamanda yeni biriyle görüşmeye başlayabilirsiniz. Fakat eski defterleri açıp ona geçmişi anlatmak yerine, şimdiye odaklanmaya çalışmanız faydalı olacaktır.

Uplifers önerisi: İlk anda hazırlıksız olduğumuz, belki işittiğimizde çok üzüldüğümüz veya ‘’son’’ olarak gördüğümüz tüm fırsatlar o an aklımıza gelen felaket senaryolarından çok daha farklı yönlere gidebilir. Bu noktada çok eski bir felsefeyi referans alabiliriz: Yoga. “Karma felsefesi ve Yoga ile yaşamınızdaki olumsuzlukları fırsata çevirin

Yengeç Burcu

Partnerinizle bir süredir evle ilgili bir sorunu konuşmak istiyor olabilirsiniz. Uygun bir dille anlattığınızda problem olmayacağını bilerek, düşüncenizi onunla paylaşmanızı öneririz.

Uplifers önerisi: Fikir ayrılıkları yaşamak, her ilişkide olan, normal bir durumdur. Eğer bu fikir ayrılıklarını birbirinizi geliştirmek için kullanırsanız, faydalı bile olabilir. Fikir ayrılığı yaşamak, karşınızdaki insanın size yeni bir şeyler katabileceğini gösterir. Bu yüzden ilişkinizde görüş ayrılıklarını konuşarak, sakin bir dille çözmek çok etkili sonuçlar yaratabilir. “Mutlu ilişkiye giden yol, fikir ayrılıklarında sağlıklı bir iletişim kurmaktan geçiyor

Aslan Burcu

İşle ilgili bir projeyi yetiştirebilmek için kendi sınırlarınızı zorladığınızı fark edebilirsiniz. Kendini meşgul tutmak güzel olsa da, bunun size zarar verecek seviyeye gelmediğinden emin olmaya çalışın.

Uplifers önerisi: Tavrınızın altınızda çalışan personel üzerinde baskı kurmadığından emin olmak için, ¨iş yerinde stres faktörleri¨ne göz atın ve muhtemel hatalardan kaçının.

Başak Burcu

Eğer çocuğunuz varsa, bugün ona öğüt verici bir konuşma yapmak için iyi bir gün olmayabilir. Konuşarak anlatmak yerine, davranışlarınızla göstererek örnek olmayı deneyin.

Uplifers önerisi: Genç ebeveynlerin bilinçlenmelerine, çocuklarının gelişimi döneminde doğru adımlar atabilmelerine yardımcı olacak öneriler için; ¨Genç ebeveynlerin bilmesi gerekenler¨

Terazi Burcu

Bugün bir yakınınızla bir konuda karşılıklı yardımlaşmak isteyebilirsiniz. Ancak bu anlaşma için karşınızdaki insan sizin kadar gönüllü olmayabilir.

Uplifers önerisi: Hepimiz zaman zaman tüm olumsuzlukların üst üste geldiği, çözüm yollarının tükendiği, bizi umutsuzluğa sürükleyen; ölüm, hastalık, yalnızlık ya da ekonomik nedenlerden kaynaklanan, zor anlar yaşarız. Yaşadığımız kayıplar ve içinden çıkılamayacak gibi görünen problemler kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. “Zor zamanlarınızda uzaklaşmanız gereken 5 kötü alışkanlık

Akrep Burcu

Bugün bir süredir sizden gizli tutulmuş bir bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bu bilgi size kendinizi rahatsız hissettirse de, sakinlikle karşılamaya çalışın.

Uplifers önerisi: Verdikleri kişisel koçluk hizmeti sayesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaşan Marc ve Angel Chernoff, her birimizin hayatımız boyunca karşılaştığı ya da karşılaşabileceği zorlu zamanlardan daha güçlü ve daha “farkındalıklı” bir şekilde çıkmak için ihtiyacımız olan 10 gerçeği bakın nasıl sıralıyor: “Zor zamanlardan geçerken unutmamanız gereken 10 gerçek

Yay Burcu

Bugün arkadaşlarınızla aranızda finansal bir ilişki kurmak için iyi bir gün olmayabilir. Eğer bir arkadaşınız sizden borç isterse, “Evet” demekte bugün zorlanabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Oğlak Burcu

Sözleriniz ve konuşma biçiminiz, yöneticinize fazla iddialı geliyor ve size taleplerini iletmekte zorlanıyor olabilir. Sert bir şeyler söylemeden önce, kimle karşı karşıya olduğunuzu fark etmeye çalışın.

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Kova Burcu

İçinizdekileri tam olarak söyleyememiş olmanın verdiği rahatsızlığı hissedebilirsiniz. Kendinize dürüst bir iletişim kurmanın neden bu kadar zor olduğunu sormanız, çözüme giden yolu bulmanızı sağlayabilir.

Uplifers önerisi: Etkili şekilde iletişim kurabilmek için, kendinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Karşınızdakileri gerçekten dinlemeye özen gösterin. ”Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu

Balık Burcu

Bir süredir aradığınız yatırımın sonunda gelmesi sizi çok mutlu edebilir. Ancak sonrasında, bu teklifin büyük bir bedel ile geldiğini fark edebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yatırım denince akla, önce finansal anlamda zenginlik gelir. Ancak sizi zengin kılan asıl yatırım; kendi büyümenizi ve gelişiminizi sağlayacak, daha iyi bir hayat kurmanıza yardımcı olacak, “kendi”nize yapacağınız yatırımdır. ¨Hayatınıza yatırım yapın.¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!