22 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Çok istediğiniz bir şey üzerine fazlasıyla çaba harcamanıza rağmen, hayat sizi bambaşka bir yöne götürebilir. Ancak bu durum moralinizi bozmasın. Bazen gittiğiniz bu yeni yönde, sizi bekleyen daha farklı fırsatlar olabilir. Sadece çevrenize biraz daha dikkatli bakmaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Evrenden istediğiniz bir şey olabilir ve bunun bir türlü gerçekleşmediğini düşünebilirsiniz. Oysa bazen, sizin o çok istediğiniz şey farklı bir formda görünebilir. Bunun farkına varmak için biraz daha açık zihinli olmanız ve çevrenize dikkatlice bakmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

İkizler Burcu

Çok hızlı hareket eden bir yapınız var. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak bir şeylerin çabukça gerçekleşmesini istiyorsunuz. Ancak bazen biraz yavaşlamak ve nereye varmak istediğinizi düşünmek daha iyi olabilir. Bazı durumlarda hız değil yavaş olmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Yengeç Burcu

Hayata farklı pencerelerden baktığınız bir kişiyle, aynı ortamı paylaşmak durumunda kalabilirsiniz. Aslında bu, ortak bir zeminde buluşabilmeniz için bir fırsat. Sizden farklı olan insanlarla da bir araya gelebilmeli, farklılıkları zenginlik olarak görebilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Son günlerde hayatın size sunduklarından pek memnun olmayabilirsiniz. Ancak yine de bunun da bazı fırsatlar barındırdığının farkına varabilirsiniz. Sadece farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Başak Burcu

Aklınıza gelen bir fikri paylaşmak için fazlasıyla heyecanlı olabilirsiniz. Ancak bu fikrinizin belki biraz daha olgunlaşmaya ihtiyacı olabilir. Başarılı olma şansınız çok yüksek fakat biraz daha zaman tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Terazi Burcu

Paylaşmaya, verici olmaya her zaman açık bir yapınız var. Ancak verdiğiniz şeyler, aldıklarınızdan çok daha fazla olabilir mi? Belki biraz da bunu düşünmek iyi olabilir. Sizin için çok değerli olan bir şeyi verip, sonradan pişmanlık yaşama ihtimaliniz biraz yüksek olabilir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Akrep Burcu

Pes etmeden deneyen karınca bile en sonunda taşı oyabilir. İnsanı başarıya götüren şey, kararlılıktır. Üstelik sizde bundan fazlası da var. Yeteneğinize, deneyimlerinize güvenmelisiniz. Kararlılığı da yanınıza aldığınız zaman başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yay Burcu

Aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını almadan hareket etmeyi pek sevmeyen bir yapınız var. Körü körüne dalış yapmayı sevmiyorsunuz. Ancak her zaman tüm yanıtlara sahip olmak mümkün değildir. Bazen de elinizden gelenin en iyisini yapıp geri kalanı için umuda sığınmak ve sabretmek gerekir. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Oğlak Burcu

İnsan bazen kendisine, kendi isteklerine bile yabancılaşıyor. Hayattaki her şeyi otopilota alıp o şekilde yaşıyor. Siz de kendinizi benzer bir durumda hissediyorsanız, artık biraz farkındalığınızı geliştirmenin vakti gelmiş olabilir. Görevlerinizi bir kenara bırakın ve hayatın akışını hissetmeye çalışın. 

Uplifers önerisi:  Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Kova Burcu

Affetmek, bugünlerde hayatınızın gündemi olabilir. Yeni tanıştığınız bir kişi, geçmişten gelen bir öfkeyi veya kırgınlığı affetmeniz için size bir kapı açabilir. İlk başta bunu başaramayacağınızı düşünseniz bile affetmenin ne kadar rahatlatıcı bir şey olduğunu keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Balık Burcu

Bir süre önce yaşadığınız bir adaletsizlik, zaman zaman canınızı acıtıyor olabilir. Oysa en büyük adaletsizlik, sizin kendinize yaptığınız. Geçmişin sizin peşinize takılmasına izin vermediğiniz anda, kendinizi çok daha özgür ve mutlu hissedeceksiniz. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!