21 Nisan 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Eğer internet üzerinden yaptığınız bir işiniz varsa, bugün özellikle parasal konularla meşgul olmanız gerekebilir. İşin devamlılığı için bir masraf yapma ihtiyacı ortaya çıkabilir. 

Uplifers önerisi: “Ucuz alacak kadar zengin değilim” sözünü kim söylemiş bilinmez; ancak sadece uygun fiyatlı olduğu için düşünmeden alınan eşyalarla yaşanan olumsuz tecrübeler pek çok zaman bu sözü haklı çıkarıyor. Özellikle teknoloji söz konusu olduğunda oldukça geçerli olan bu önerme; ilk başta garip gibi görünse de, aslında kaliteli ürünlerin satın alınmasının uzun vadede daha karlı olduğunu en kısa şekilde özetliyor. “Teknolojiye neden ve nasıl yatırım yapmalıyız?

Boğa Burcu

Patronunuzun veya bir yöneticinizin sizi bir şeylerden uzak tuttuğunu düşünüyor olabilirsiniz. Eğer değişime direniyorsanız, bu kişi sizin kariyerinizde yükselme ihtimalinizin önüne engel koyabilir. 

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası

İkizler Burcu

Gireceğiniz bir sınava veya toplantıya yeterince çalışmadığınızı düşünüp kendinize fazla yükleniyor olabilirsiniz. Kendinize karşı biraz daha anlayışlı olmalısınız. Bazen işler umduğunuz gibi gitmemiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza ya da ailenize iyi davrandığınız kadar kendinize de iyi davranıyor musunuz? Son dönemde yapılan araştırmalar; hayatımıza mola verip, kusurlarımızı kabul etmenin daha sağlıklı bir yaşam için atılacak ilk adım olması gerektiğini gösteriyor. “Psikolojik araştırmalarda yeni dalga: Kendinize iyi davranın

Yengeç Burcu

Bir arkadaşınızın sizin güveninizi kırdığını hissedebilirsiniz. Bu durum ilişkinizin bitmesine bile neden olabilir. Belki de bu kişinin sizin için iyi bir arkadaş olmadığını bir an önce anlamış olmanız daha iyidir. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Aslan Burcu

Bir iş arkadaşınızla aranızda bazı problemler olabilir ve bu durum size kendinizi biraz değersiz hissettirebilir. Belki de aranızdaki iş ilişkisiniz bitirmenin vakti gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Başak Burcu

Eğer iş hayatınızda hak ettiğiniz değeri bulamadığınızı düşünüyorsanız, buna hayıflanmak yerine biraz daha olgun düşünüp koşulları kendi lehinize değiştirmenin yollarını aramalısınız. Siz bu şekilde düşündükçe, zamanla aradığınızı bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş yerindeki verimliliğinizi artırmak için evdeki alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Özel hayatınızda bazı ufak değişiklikler yaparak iş hayatındaki verimliliğinizi ve işten aldığınız tatmini artırabilirsiniz. “Evdeki alışkanlıklarınızı değiştirerek iş hayatında mutluluğu yakalayın

Terazi Burcu

Çocuğunuz veya ailenizden birileriyle ilgili önemli bir konuda karar vermeniz gerekebilir. Otoritenizi sağlamak size kendinizi kötü hissettirebilir ancak buna mecbur olduğunuzu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Empati günümüzde sık kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Empati neredeyse herkesin istediği bir şeydir, ancak çok azı gerçekten nasıl verileceğini veya alacağını bilir. Öz-tatminin vurgulandığı dünyamızda kısa arza rağmen yüksek talep var. Bu, gelecek nesillere, onların etrafındaki kişilere empati duymanın ne anlama geldiğini öğretmek için haklı bir neden. “Çocuklarda empati: Başkalarına değer vermeyi öğretmek

Akrep Burcu

Bir yakınınızla ilgili uzun vadeli bir konuda karar vermeniz gerekebilir ve bu karar süreci tüm enerjinizi alabilir. Böyle zamanlarda kendinize karşı biraz daha anlayışlı olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Yay Burcu

İşle ilgili biraz zor bir görevin altına girmiş olabilirsiniz ve bu durum sizi strese sokuyor olabilir. Eğer çok bunaldıysanız bir adım geri atıp kendinize biraz alan tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Oğlak Burcu

Tatil planlarınızı ertelediniz, katılmak istediğiniz etkinlikler zaten iptal oldu. Şimdi biraz paranızı tutumlu harcamanın zamanı gelmiş olabilir. Gelecekte zorlanmamak için önlem almalısınız. 

Uplifers önerisi: “Kendini şımartmak” deyince akla hemen ihtişamlı bir SPA’da geçirilen özel bir gün ya da kredi kartlarının limitlerini zorlayarak çılgınca alışveriş yapmak gelse de aslında kendinizi özel hissetmek için illa da büyük paralar harcamak zorunda değilsiniz. “Kendini şımartmanın tek yolu “para harcamak” değil

Kova Burcu

Bazen ailenizeki tek sorumluluk sahibi kişinin siz olduğunu ve herkesi düşünmek zorunda kaldığınızı hissedebilirsiniz. Evet belki siz biraz otorite figürü olabilirsiniz, öyleyse gerektiğinde başa geçmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Balık Burcu

Bazen sustuğunuz anlar, sizin anlatmak istediğinizden çok daha fazla anlamlara gelebilir. O yüzden zaman zaman sessiz kalmak sizin için çok daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: “Söz gümüşse sükût altındır.” Ancak bu atasözünün hayatımızda ne kadar yeri var bir düşünelim. Tam tersine sessiz kalmak garip ve istenmeyen bir durumdur adeta. Peki ya sessizliğin sağlığınız için de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? “Sessiz kalmakla elde edebileceğiniz olumlu kazanımlar

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!