21 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugün içgüdülerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz, özellikle de söz konusu çevrenizdeki kişiler olduğunda… Altıncı hissinize güvenin ve bırakın o size rehberlik etsin. Kendinize biraz daha fazla inanarak birçok şeyi başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Boğa Burcu

Uranüs’ün Boğa burcuna giriş yaptığı Mart 2019’dan bu yana hayatınızda pek çok değişim yaşanmış olabilir. İnsanın kendi zihni, hayatındaki pek çok şeyin yönünü değiştirecek güçte bir etki yaratabilir. Kendinize inanarak ve zihninizin gücüne güvenerek, hayatınızda önemli değişimleri daha kolay kucaklayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

İkizler Burcu

Uzun zamandır almak istediğiniz bir şey olabilir ancak bugün yapacağınız en doğru şey, sadece dürtülerinize göre hareket etmemek olur. Bir şey satın almadan önce finansal durumunuzu gözden geçirmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Eğer sizin için doğru zaman değilse, bir şeyi çok isteseniz bile satın alma kararınızı ertelemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

Yengeç Burcu

Son zamanlarda birçok şey sizin lehinize gerçekleşmiş olabilir. Hayatınızın birçok alanında daha bereketli, daha verimli, daha sevgi ve saygı dolu bir evreye girmiş olabilirsiniz. Peki bunu nasıl kalıcı hale getirebilirsiniz. Şimdi biraz şükretme ve elinizdekilere sahip çıkma vakti. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Aslan Burcu

Çok hassas bir insansınız. Ancak bazen bu hassasiyetleriniz, özgüveniniz ve egonusun arkasında kalabiliyor. Bugün biraz etrafınızdaki güzellikleri keşfetmek, kendiniz dışındaki şeyleri onurlandırmak ve hayattan öğreneceğiniz şeylere odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Başak Burcu

Bir süredir bazı konularda çekimser davranıyor olabilirsiniz. Ancak artık bir adım atma, kendinizi ifade etme, duygu ve düşüncelerinizi paylaşma vakti geldi de geçiyor bile. Çekingenlik etmeyi bir kenara bırakın ve düşüncelerinizin başkalarını rahatsız edebileceği endişesinden uzaklaşın. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Ailenizden birisiyle aranızdaki anlaşmazlık, biraz daha farklı bir noktaya gidebilir. Söylemek istediğiniz bir şeyler varsa, kendinizi ifade etmekten çekinmemelisiniz. Bu ilk başta size kendinizi tuhaf hissettirse de her şeyi ortaya dökülüp konuşulması, tartışmaların da çözülmesine yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Akrep Burcu

Stresli bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda bedeninizin ve zihninizin isteklerini göz ardı etmemelisiniz. Kendinizi rahatlatmak için yeni bir egzersiz planı oluşturmak, meditasyon yapmak hem kendinize daha iyi bakmanıza hem de stresle daha iyi mücadele etmenize yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Yay Burcu

İnsan öfkelendiğinde, istemediği davranışlar sergileyebiliyor. Eğer bir konunun sizi öfkelendirdiğini ve gittikçe olayların kontrolden çıktığını hissediyorsanız, bu öfkenin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Kendinizi rahatlatacak yöntemler bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Oğlak Burcu

Düzenli ve mükemmele olan sevginiz, size bazen her şeyi kontrol etme isteği olarak geri dönebilir. Ancak bazen kontrolü başkasına bırakmanız ve sizin de o başkasının sözlerine tabi olmanız gerekebilir. Kendinize bunu öğretmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Kova Burcu

Güzel şeylere sahip olmayı, en son çıkan ürünleri keşfetmeyi, değişik lezzetler tatmayı seviyor ve bunlar için para harcamaktan çekinmiyor olabilirsiniz. Her zaman etrafımızda satın almak için bize çekici gelen bir şeyler olabilir. Ancak bu sıralar biraz daha harcamalarınızı kontrollü bir şekilde yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Teknolojinin hız kesmeden yenilenmeye devam ettiği bir dünyada Google ile aradığı bilgilere saniyeler içinde ulaşabilen Y Jenerasyonu, yatırım konusunda da kendisinden önceki nesillerden çok daha farklı özellikler gösteriyor. “Y Jenerasyonunun yatırım alışkanlıkları: Yeni nesil neden birikim yapmak yerine harcamayı tercih ediyor

Balık Burcu

Her zaman cömert bir insan olabilirsiniz. Ancak cömertliğinizle başkalarını etkilemeye çalıştığınız noktada, bundan vazgeçmelisiniz. Karşınızdakileri etkileyebilecek çok daha iyi yönleriniz olduğunu keşfedebilirsiniz. Cömertlik veya ne kadar paranızın olduğu bunlardan biri olmamalı. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!