20 Kasım 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Hiç ummadığınız bir gelişmeyle şaşkına uğrayabilirsiniz. Bir gün geri dönüp baktığınızda, bu şaşırtıcı durumu kibarca karşılamanın en iyi yol olduğunu düşünme ihtimaliniz yüksek.

Uplifers önerisi: Önemli toplantılara gireceğiniz günlerde, geleceğinizi etkileme ihtimali olan durumları en etkili şekilde değerlendirmek için sakin olmalısınız. “Durun ve sadece nefes alın

Boğa Burcu

Ani bir gelişme, size bir an durup neden olayların bu şekilde geliştiği yönünde düşünme fırsatı yaratabilir. Yaşadığınız bu durumdan dersler çıkarmaya bakın.

Uplifers önerisi: İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

İkizler Burcu

İş hayatınızla ilgili ani ve ilgi çekici bir iş birliği fırsatı karşınıza çıkabilir. Ancak bu fırsatı değerlendirebilmek için özel hayatınızla ilgili bazı şeylerden vazgeçmeniz gerekebilir.

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Yengeç Burcu

Yeni sorumluluklarınız ortaya çıkabilir ve bu durum günlük hayatınızı etkileyebilir. Köklü değişiklikler yapmadan önce buna ne kadar değeceğini iyice hesaplamalısınız.

Uplifers önerisi: Değişim her zaman zordur. Kusursuz bir duruş, dengeli beslenme, iç huzur ya da sahip olmak istediğiniz herhangi bir şey için sihirli bir değneğiniz olsaydı, hayat daha kolay olurdu tabii. Ama maalesef değişim yaratmak, zaman ve özveri isteyen bir süreç. Belirli bir başlangıç ya da bitiş noktası yok. “Hayatınızda olumlu ve kalıcı değişimler yaratmanın 7 yolu

Aslan Burcu

Bugün özellikle teknolojik konularla yakından ilgilenebilirsiniz. Neyin ilginç olduğunu araştırırken aslında sizin ihtiyacınıza yarayacak şeyleri keşfedebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Gün geçtikçe daha fazla insan uzaktan çalışıyor. Evde, dışarıda hatta yakınlarındaki kafelerde bile bir “ofis” ortamı yaratmak mümkün. Şanslıyız ki, teknoloji ihtiyaç duyulduğunda ya da isteğe bağlı olarak evden çalışmak gibi bir esneklik sağlıyor ve her gün ofise gitme alışkanlığı olan insanlar bile bunu kullanıyor. “Evden çalışırken dikkat etmeniz gereken 6 anahtar nokta

Başak Burcu

Aradığınız desteği buluyorsunuz. Finansal konularla ilgili bir kurumdan veya yardımına başvurduğunuz bir yakınınızdan destek alabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yetersiz kaldığınız konularda yardım isteyebilmek, başarıyı yakalamanıza yardımcı olacak özellikler arasındadır. Kendinizi bu konuda geliştirerek, problemlerin üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. “Yardım istemek güçsüzlük değildir

Terazi Burcu

Sevdiğiniz kişiden gelen bir talep, sizi bir anda gafil avlayabilir. Sizin aslında hiç dikkat etmediğiniz bir şey, sevdiğiniz kişinin dikkatini çekmiş olabilir.

Uplifers önerisi: Değişiklik, aslında bir şeyleri yeniden keşfetmektir. İşinizden veya sevdiğiniz kişiden ayrıldığınız zaman, yeni bir yere taşındığınız zaman, sevdiğiniz birini kaybettiniz zaman yani kısacası hayatınızda büyük bir değişiklik olduğu zamanlarda, nasıl bir olmak istediğinizi de seçmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden aslında hayattaki her büyük değişiklik, önemli bir keşiftir. Oysa kendinizi keşfetmek, sınırlarınızı bulmak, içinizde derinlerde saklı olanları ortaya çıkarmak için illa kötü bir şeyin sizi tetiklemesini beklemek zorunda değilsiniz. “Kendinizi keşfetmenin 5 yolu

Akrep Burcu

Bugün iş yerindeyken finansal konularda beklenmedik bir haber alabilirsiniz. Bu olumlu da olabilir, olumsuz da olabilir. Her iki durumda da sakinliğinizi korumakta fayda var.

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Yay Burcu

Yenilikçi bir proje üzerinde çalışıyorsanız bugün biraz ara vermek iyi bir fikir olabilir. Gerekli incelemeleri yapabilmek için çalışmaları durdurmaktan çekinmeyin.

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Oğlak Burcu

Kendinizi hayatınızla ilgili önemli bir yol ayrımında hissedebilirsiniz. Yapacağınız seçimler, geleceğinizi yakından etkileyebilir.

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Kova Burcu

Üzerinde çalıştığınız projeyle ilgili olarak sıra dışı bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu bilgiyi öğrenmeniz, sizin için bir dönüm noktası olabilir.

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Balık Burcu

Yoğun bir gün sizi bekliyor. Üzerinde çalıştığınız projelere daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Ancak bu durum sizi endişelendirmesin. Daha önceki başarılarınızı düşünerek aradığınız motivasyonu bulabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!