20 Aralık 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Beklenmedik harcamalar yüzünden biraz moraliniz bozulmuş olabilir. Ancak bu durumun sizin motivasyonunuzu kırmasına izin vermeyin ve moralinizi toplamaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Boğa Burcu

Kariyer yolculuğunuzla ilgili sizin başını çektiğiniz bir girişim sebebiyle çok heyecanlı olabilirsiniz. Bu aynı zamanda profesyonel anlamda bir gelişim, daha fazla gelir anlamına gelebilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

İkizler Burcu

İlginizi çeken ve peşinden gitmek istediğiniz şeyler olabilir. Ancak bunun finansal karşılığıyla ilgili bazı çekinceleriniz olabilir. Finansal sorunları hallederseniz, önünüzde başka hiçbir engel kalmıyor. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yengeç Burcu

Bir hedefinizin, aslında sizin için eskisi kadar da önemli olmadığını ve hayat yolculuğunuzda pek bir anlam taşımadığını keşfedebilirsiniz. Yine de bundan vazgeçmeden önce biraz düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Aslan Burcu

Kariyer yolculuğunuzla ilgili bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Yeteneklerinizi en yenilikçi şekilde gösterebileceğiniz bir yöntem keşfedebilir ve bunun peşinden gidebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Başak Burcu

Hayalinizdeki işe ulaşmanız için bir kursa gitmeniz veya bir sertifika programını tamamlamanız gerekebilir. Biraz geç olsa da bunu yeni fark etmiş olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnternet ve teknolojinin hayatımıza bu kadar entegre olmuş olması bize inanılmaz nimetler sunuyor. Akademik eğitim alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, online dersler alabileceğiniz platform ve üniversitelerin web sitelerine bir göz atın. “İnternetin nimetlerinden faydalanın: Online akademik web siteleri ve platformlar

Terazi Burcu

Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan bir fırsatla ilgili bir risk almanız gerekebilir. Bunu değerlendirirken tek bir noktaya değil, olayın bütününe odaklanmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

İlişkiler alanınızı etkileyen Uranüs nedeniyle kişisel hayatınızda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Özürlük isteğiniz her zamankinden daha yoğun olabilir. 

Uplifers önerisi: İlişkide var olan bağımlılık sağlıksız olup, hem bağımlı olan kişiye, hem de bağımlı olunan kişiye zarar verir. Bağımlı olan taraf kaygılı ve depresif olurken, bağımlı olunan kişi de üzerinde bir baskı hisseder. ¨İlişkilerde bağımlılık¨

Yay Burcu

İş programınızın beklenmedik bir şekilde değiştiğini fark edebilirsiniz. Bu değişime onay vermemiş olsanız bile kendinizi biraz olsun akışa bırakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Değişim her zaman zordur. Kusursuz bir duruş, dengeli beslenme, iç huzur ya da sahip olmak istediğiniz herhangi bir şey için sihirli bir değneğiniz olsaydı, hayat daha kolay olurdu tabii. Ama maalesef değişim yaratmak, zaman ve özveri isteyen bir süreç. Belirli bir başlangıç ya da bitiş noktası yok. “Hayatınızda olumlu ve kalıcı değişimler yaratmanın 7 yolu

Oğlak Burcu

Aşk hayatınızdaki heyecanı artıracak pek çok şey olabilir. Uranüs romantizm alanınızda yer alıyor. Yeni insanlarla tanışmaya, yeni ilişkilere açık olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨

Kova Burcu

Uranüs ev ve aile hayatınızı etkisi altına alıyor. Yaşam koşullarınızı değiştirmek isteyebilir; güvenlik ve denge unsurunu biraz daha plana çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Değişim her zaman zordur. Kusursuz bir duruş, dengeli beslenme, iç huzur ya da sahip olmak istediğiniz herhangi bir şey için sihirli bir değneğiniz olsaydı, hayat daha kolay olurdu tabii. Ama maalesef değişim yaratmak, zaman ve özveri isteyen bir süreç. Belirli bir başlangıç ya da bitiş noktası yok. “Hayatınızda olumlu ve kalıcı değişimler yaratmanın 7 yolu

Balık Burcu

Eğer kardeşiniz veya kardeş kadar yakın gördüğünüz bir kişi varsa, aranızda bir fikir ayrılığı yaşanabilir. Bu konuya biraz daha dikkatle eğilmeniz ve dürüstçe birbirinize fikirlerinizi söylemeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Aile üyeleriyle aranızdaki anlaşmazlıkların nedeni, iletişim eksikliği olabilir. İlişkilerinizi geliştirmenize ve düzeltmenize yardımcı olacak öneriler için; “Annenizle sağlıklı bir iletişim kurmak için ipuçları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!