2 Ocak 2014 günlük burç yorumları

2 Ocak 2014 Günlük Burç Yorumları
2 Ocak 2014 Günlük Burç Yorumları

Koç Burcu

Bugün, finansal konularda yeni haberler alabilirsiniz. Parasal konularda olumlu gelişmeler yaşayacağınız bu dönemde harcamalarınız konusunda dikkatli olmanızda yarar olacaktır.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Boğa Burcu

Bugün iş yerinizde ya da özel yaşamınızda, çevrenizdeki insanlar arasında küçük tartışmalar söz konusu olabilir. Çözüm konusunda iletişim becerilerinizi kullanarak başarıya ulaşmanız mümkün.

Uplifers önerisi: Kurumsal yapılar içinde oluşan anlaşmazlıkları çözmek için iletişim becelerinizi etkin biçimde kullanmanız gerekir. Uzman Klinik Psikolog Romina Kuyumcuoğlu, kurumsal şirketler için de özel ¨kişisel gelişim eğitimleri¨ vermektedir.

İkizler Burcu

İşinizle ilgili bir konuda hassas bir durumda olabilirsiniz ve yapacağınız küçük hatalar büyük olumsuzluklar doğurabilir. Durumu engelleme konusunda elinizde olmayan sebeplerden dolayı başarılı olamayabilirsiniz. Umutsuzluğa kapılmamalısınız.

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Yengeç Burcu

Bugün yapacağınız işlerde başarıya ulaşabilmek için işinize odaklanmaya özen göstermelisiniz. Dikkatinizi vereceğiniz konuları özenle seçmeye ve küçük işlerle zaman kaybetmemeye dikkat etmelisiniz.

Uplifers önerisi: Küçük işler günlük karmaşa içinde en sevilmeyen işlerdir genelde. İşlerinizi gruplandırıp tek seferde çözebilirsiniz. Modern zamanların kabusu, erteleme alışkanlığından kurtulabilirsiniz.

Aslan Burcu

Yeni yılla beraber aldığınız kararlar nedeniyle hayatınızdaki öncelikler değişime uğramış olabilir. Öncelik sıranızda ne olursa olsun, özellikle bugün özel yaşamınızla ilgili konulara daha fazla zaman ayırmalısınız.

Uplifers önerisi: Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, “iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur” diyor Nigel Marsh.¨İş-yaşam dengesini sağlamanın yolları¨

Başak Burcu

Önümüzdeki günlerde hoşunuza gitmeyecek, olumsuz olaylar yaşayabilirsiniz. Hayatınızda yaşayacağınız bu olumsuz değişiklikler bakış açınızı etkileyebilir. Değişime açık olmalı ve olaylara pozitif taraflarıyla yaklaşmayı öğrenmelisiniz.

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası“

Terazi Burcu

Finansal durumunuzla ilgili uzun zamandır düşünüyor olmanız, harcamalarınızda yapacağınız bir takım değişikliklerle sonuçlanabilir. Gelecek yatırımlarınız için bir miktar para biriktirmeli ve borçlanmaktan uzak durmalısınız.

Uplifers önerisi: Maddi olarak özgür olmak ve birikim yapmak daha güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin anahtarlarındandır. ¨Para biriktirmenize yardımcı olacak 21 ipucu¨

Akrep Burcu

Planladığınız değişimler için bugün harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte sabırlı olmalı ve değişiklik yapmak istediğiniz konularla ilgili sorumluluk almalısınız.

Uplifers önerisi: Sorumluluk almak zordur ve cesaret ister. Ancak sorumluluk almak, olgunlaşmamız ve bireyselleşip özgürleşmemiz için etkili bir araçtır. ¨Hayatımızı yönetmek için sorumluluk almak¨

Yay Burcu

Uzun zamandır üzerine düşünmediğiniz, yarım kalmış bir konu bugün tekrar gündeme gelebilir. Planlarınızı yaparken bu konunun geleceğinizi nasıl etkileyeceğini düşünmekte ve karar verme aşamasında çevrenizdeki insanlara danışmanızda fayda olacaktır.

Uplifers önerisi: Karar verme süreçleri her zaman kolay değildir. Kişinin o anki hislerine ve gelecek kaygılarına göre şekillenebilir. Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan ¨Karar verme zorluğu¨

Oğlak Burcu

Bugünlerde iş arkadaşlarınız arasında lider konumunu üstlenebilir, çalışmaları yönetmek ve fikirlerinizi çevrenizdekilerle paylaşmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken iş arkadaşlarınızla olan iletişiminize dikkat etmelisiniz.

Uplifers önerisi: Kurumsal yapılar içinde oluşan anlaşmazlıkları çözmek için iletişim becelerinizi etkin biçimde kullanmanız gerekir. Uzman Klinik Psikolog Romina Kuyumcuoğlu, kurumsal şirketler için de özel ¨kişisel gelişim eğitimleri¨ vermektedir.

Kova Burcu

Bugün işinizle ilgili konulardan zevk almayabilir, çalışırken çok çabuk sıkılabilirsiniz. Biraz ara vermek ve rahatlamak sizi kendinize getirecektir. Kendinize düşünmek ve dinlenmek için zaman ayrımalısınız.

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

Balık Burcu

Eğer girişimciyseniz, yapacağınız iş planlarında garantici olmalı ve risk almaktan çekinmelisiniz. Operasyonel gelişiminizi sağlıklı yürütebilmek için yeni yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!