2 Ocak 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Yeni yıla dair duyduğunuz tüm heyecan ve sevinç, bugün bir kez daha çevrenizdekilerin dikkatini çekebilir. Bu özelliğiniz hem sizi motive edecek hem de etrafınızadakilere ilham verecek. 

Uplifers önerisi: Üretken olduğunuz günlerin bazılarını arka arkaya getirebildiğinizi bir düşünün veya 365 gününüzün de aynı üretkenlikte geçtiğini… İşte, insanların bir yıl içinde yapabildiği inanılmaz, ilham verici, yaratıcı şeylerin bazıları. “Hikayeleriyle size ilham verecek insanların kısa sürede başardığı 7 harika şey

Boğa Burcu

Daha fazla para kazanmak, gelirinizi artırmak için büyük bir istek duyuyor olabilirsiniz. Bunu bir motivasyon kaynağı olarak görüp potansiyelinizi ortaya çıkaracak hamleler yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

İkizler Burcu

Sevdiğiniz kişiyle ortak bir hedefi, hayali paylaşıyor olabilirsiniz. Ancak bu hayaliniz, sizin sandığınızdan daha fazlaya mal olabilir. Finansal anlamda yaşanabilecek bazı gecikmelerin, aksaklıkların sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Yengeç Burcu

Mars burcunuzun tepe noktasında bulunduğu için son günlerde motivasyonunuz her zamankinden daha yüksek olabilir. Yeni bir müşteri kazanabilir veya çalıştığınız şirkete önemli bir katkı sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Aslan Burcu

Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki duygusal ilişki, her zamankinden daha güçlü olabilir. Birlikte ufak bir kaçamak yapabilir veya önümüzdeki aylar için büyük bir etkinlik planlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Evinizde önemli bir değişiklik yapmayı veya taşınmayı düşünüyorsanız, bu konuda ihtiyacınız olan finansal kaynağı daha kolay tedarik edebilirsiniz. Ancak yine de bu derece büyük bir değişiklik sırasında hiçbir pürüz yaşanmayacağını sanmayın. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Terazi Burcu

Evinizle ilgili ciddi bir mesele ortaya çıkabilir ancak sevdiğiniz kişinin desteğiyle bu konuyu kolaylıkla atlatabilirsiniz. Hayatınızda böyle bir desteğin olduğunu bilme size huzur verecek. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Akrep Burcu

Yeni veya mevcut işinize ek olarak ortaya çıkabilecek fırsatlar sayesinde gelirinizi artırabilirsiniz. Karşınıza bir fırsat çıkarsa, bunu değerlendiren ilk kişi olmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: 2013 yılında “FoMO” sözcüğü Oxford İngilizce sözlüğüne bile girmişti. Sözcüğün açılımı “fear of missing out” yani fırsatları kaçırma korkusu. Her ne kadar bu kavram yeni sözlüklere girmiş olsa da aslında hepimizin belleğinde çok eskilerden beri var olan bir duygu. “Sosyal medyanın pekiştirdiği ‘fırsatları kaçırma korkusu’ndan kurtulmanın yolları

Yay Burcu

Büyük bir harcama nedeniyle finansal konularda bugün kendinizi ciddi anlamda endişeli hissedebilirsiniz. Ancak olumlu düşünmeye ve karşınıza çıkan fırsatlara odaklanmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Oğlak Burcu

2019 yılında daha dingin, özgüveni yüksek ve sakin bir insan olmayı öncelik haline getirebilirsiniz. Aslında tüm bunu sağlamak sizin elinizde. Bu anlamda farkındalık egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Kova Burcu

İş hayatında veya ev hayatınızda partnerinizle birlikte hedefleriniz doğrultusunda ilerleme kaydetmek için harika bir zaman! Vereceğiniz kararlar ve varacağınız anlaşmalar sizin için çok hayırlı olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Balık Burcu

Yıldızınız yükseliyor. Bugün iş yerinde hem kendiniz hem de çalıştığınız kurum için yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu başlangıcın bereketli sonuçlarını çok kısa zaman içinde alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!