2 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Merkür’ün de etkisiyle bugün iletişim konusunda birtakım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Diğer yandan peşinden koştuğunuz bir bilgiye ulaşmak için agresif tavırlar sergiliyor olabilirsiniz. Sakinlik her iki durumda da kazanmanızı sağlayacak.

Uplifers önerisi: Hem yaşadığınız iletişim problemlerinin, hem de öfkenizin altında ifade edemediğiniz duygular yatıyor olabilir. Sakinleşmeye çalışırken içinize dönmek ve öfkenizin kaynağını anlamaya çalışmak, öfke kontrolünü kolaylaştırabilir.  “Duygularınıza yol açın: Kendini ifade edemeyen herkes öfkelidir

Boğa Burcu

Bugünlerde birisiyle ilgili fikirlerinizin gerçekle örtüşmediğini görebilirsiniz. Ya da yakın zamanda birinin sandığınız kişi olmadığını öğrenerek hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun bu kişiye bir şans daha verebilir, öğreneceklerinize şaşırabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Tatmin edici, sağlıklı ve derin ilişkiler kurabilmek için herkesle aynı şekilde düşünmemiz gerekmiyor. Ayrıca hepimiz tekiz ve özeliz. İlişkiler konusunda sürprizlerle karşılaşmamak için karşınızdaki kişiyi yakından tanımaya çalışın. “Birini tanımak için ihtiyacınız olan sorular: En iyi “Hangisini tercih edersin?” soruları

İkizler Burcu

Bugünlerde duygularınızı ifade etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Aslında zorlu durumlar sizin için pek de zorlu değil; hatta ve hatta mücadelenin yarattığı adrenalinden keyif alıyor olabilirsiniz. Ancak kaldırabileceğinizden fazla yük yüklendiğinizde fiziksel ya da duygusal olarak yıpranmanız işten bile değil.

Uplifers önerisi: Yaşama bakış açınız, kendinizle konuşma biçiminiz, hayata verdiğiniz anlam, olayları olduğu gibi kabul edebilmeniz ve “kurban” rolüne bürünmeden çözüme odaklanmanız, zor olaylar karşısında psikolojik olarak sağlam kalabilmeniz için çok önemli. Beklenmeyen zorlayıcı olayların hayatın bir gerçeği olduğu düşünüldüğünde, psikolojik sağlamlığınıza yatırım yapmak yerinde olacaktır.  “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yengeç Burcu

Güne kötü bir ruh haliyle başladığınızda, tüm gününüz kötü geçiyor, en ufak şeyler bile sizi rahatsız ediyor olabilir. Ruh haliniz iyi olduğundaysa bu küçük aksilikleri hissetmiyorsunuz bile. Ruh halimiz hayatı algılayışımızla doğrudan bağlantılı olduğu için, bugün güne kötü başlarsanız önceliğiniz mutlaka kendinizi neşelendirmek olsun.

Uplifers önerisi: Gülümsemek, dünyanın en etkili ilaçlarından bile daha etkili, en güzel hediyelerinden bile daha güzel, en samimi sözlerinden bile daha samimi olabilir. Gülümsemenin gücünü keşfedin ve sık sık gülümseyin. “Gülümsemenin bilinmeyen 10 faydası

Aslan Burcu

Bugün herhangi bir durumla ilgili can sıkan bir yorum alabilir, bu yorumun modunuzu düşürmesine engel olamayabilirsiniz. Ancak belki de karşınızdakinin söylemek istediğiyle ifade ettiği şey aynı olmayabilir. Eğer bugün böyle bir yorum alırsanız canınızı sıkmasına izin vermemenizde fayda var.

Uplifers önerisi: Karşınızdakiyle yüz yüze, aynı dili konuştuğunuz durumlarda dahi, arada bir şeylerin eksik olduğunu, nedense birbirinizi anlamadığınızı hissettiğiniz anlar elbette olmuştur. Yanlış anlaşılmaları ve iletişim problemlerini ortadan kaldırmak için: “Yanlış anlaşılmaların temel nedeni: İletişimsizlik ve çözüm yolları

Başak Burcu

İhtiyaçlar söz konusu olduğunda, insanlar neyi tercih ettiklerinden çok, kendilerine sunulanı seçmeye meyillidir. Eğer bugünlerde yalnızca size sunulduğu için kabul etmeyi düşündüğünüz bir teklif varsa beklemenizde fayda var. Tercih ettiğiniz diğer teklif, yakında karşınıza çıkabilir.

Uplifers önerisiKarşınıza çıkan fırsatların kaçıp gittiğini düşünüyor ya da adım atmakta zorlanıyorsanız, bakış açınızı değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Terazi Burcu

Bazen insanlar sadece fikrine aşık oldukları şeyleri gerçekleştirmek için yanlış tercihler yapabilir. Hayatın her alnında geçerli olabilecek bu durum, bugünlerde sizi etkisi altına almış olabilir. Sadece fikrini sevdiğiniz bir şeyi yapmadan önce durum değerlendirmesi yapmanızda ve kendinize karşı dürüst olmanızda fayda var.

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda, özellikle de hayatınızı değiştirebilecek bir güce sahip kararı vermeden önce, tüm seçenekleri tartmak ve durum değerlendirmesi yapmak, seçiminizi kolaylaştırabilir. Tabii bir de kalbinizin sesini dinlemek: “Önemli bir kararın eşiğindeyken: Kalbinizin fikrini sordunuz mu?

Akrep Burcu

Bazen en büyük hedeflerinize ulaşmaya çalışırken tünelin ucundaki ışığı göremeyebilirsiniz. Böyle durumlar kendinizi güçsüz hissetmenize neden olabilir. Eğer kendinizi altından kalkamayacağınız bir yükün altında gibi hissediyorsanız, görevlerinizi parçalara ayırabilir ve aralarda dinlenebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Sabırlı olmak çoğu zaman zordur; ama gerçekten büyük işler başarmış herkes için başarıya ulaşmanın en önemli yollarından birisi sabretmektir. Hedefinize gelen yolda sizi güçlendirecek öneriler için: “Hedeflerimize ulaşırken sabırlı olmayı nasıl öğrenebiliriz?

Yay Burcu

Negatif diyaloglar, duygu ve düşüncelere sık sık maruz kalıyorsanız, bu durum dünyaya bakışınızı da değiştirebilir ve olumsuzluklar sizi tüketebilir. Eğer çevrenizde sizi negatifliklere maruz bırakan bir durum söz konusu ise, kaçamıyorsanız bile uzak durmaya çalışabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Gerçekçi iyimserlik kavramını duymuş muydunuz? Karşınıza çıkan olumsuzlukların farkında olup, yine de pozitife odaklanmak istiyorsanız, gerçekçi iyimserlikle tanışmanızın vakti gelmiş olabilir: “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Bugün yakın olduğunuz biriyle fikirleriniz çatışabilir; sizi şaşırtabilir ve o kişiden uzaklaşmanıza neden olabilir. Herhangi bir aksiyon almadan önce kendinizi o kişinin yerine koymaya ve anlamaya çalışmanızda fayda var.

Uplifers önerisi:  Kendimizi bizimle benzer şekilde düşünen insanların konuşma balonlarıyla sınırlamak, gün içinde daha az sinirlenmemizi sağlayabilir. Ancak, bu bakış açısı, karşınızdakini gerçekten tanıma ve anlama fırsatını kaçırmanıza neden olabilir. “Sevmediğimiz kitapları okumak için 5 neden

Kova Burcu

Kırılgan hissetmeyi sevmiyorsunuz. Kırılgan olmak, karakterinizi tüm yönleriyle açığa çıkartıyor gibi hissettirse de, kimi zaman karşınıza yeni fırsatlar da çıkarabilir. Sizi yakından tanımaya çalışan birileri varsa, kendinizi tamamen açmak zorunda değilsiniz; ancak kendinizle ilgili samimi paylaşımlar yakınlaşmanızı sağlayabilir.

Uplifers önerisi: Kırılganlık denildiğinde aklınıza zayıflık ya da güçsüzlük mü geliyor? Uzun yıllar boyunca utanç duygusu üzerine çalışmalar yapan Brene Brown’a göre, aslında kırılganlık gerçek cesareti ölçmenin en doğru yolu. Çünkü kırılganlık, sonucunu öngöremediğin bir konuda kendini gösterebilme cesaretini gösterebilmekten ibaret.  “Kırılganlığın gücü: Zor, korkunç, tehlikeli ama bir o kadar da ilham verici

Balık Burcu

Bugün kaygısız ve neşeli bir ruh haliniz varsa, bu ruh halini sürdürmeye çalışın. Sizi problemleriyle sıkmaya çalışan biriyle karşılaşırsanız, şunu hatırlayın: siz izin vermedikçe kimse sizi negatiflikleriyle etkileyemez.

Uplifers önerisi: Temponuz ne kadar yoğun olursa olsun; kendinize dinlenmek, yenilenmek ve rahatlamak için zaman ayırmak oldukça önemli. İyi hissettirecek küçük uygulamalar enerjinizi toplamanıza yardımcı olabilir. “Gün içinde kendinize vakit ayırmanın 10 kısa yolu

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!