2 Haziran 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Sözleşme benzeri konularla ilgili tartışmaları önemsemedikçe veya erteledikçe, kendinizi görünmez veya önemsiz hissedebilirsiniz. Bu yüzden bu tür konuları yok saymak yerine başka bir güne de olsa programlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Boğa Burcu

Bir süredir göz ardı ettiğiniz bir web sitesi veya online platform varsa, yeniden elden geçirmek iyi olabilir. Bu size yeni bir kazanç kapısı yaratabilir. Belki bir uzmandan ufak da olsa destek almanız iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: “Ucuz alacak kadar zengin değilim” sözünü kim söylemiş bilinmez; ancak sadece uygun fiyatlı olduğu için düşünmeden alınan eşyalarla yaşanan olumsuz tecrübeler pek çok zaman bu sözü haklı çıkarıyor. Özellikle teknoloji söz konusu olduğunda oldukça geçerli olan bu önerme; ilk başta garip gibi görünse de, aslında kaliteli ürünlerin satın alınmasının uzun vadede daha karlı olduğunu en kısa şekilde özetliyor. “Teknolojiye neden ve nasıl yatırım yapmalıyız?

İkizler Burcu

Kariyerinizle ilgili olmak istediğiniz yer ve şimdiye kadar ulaşabildiğiniz yer arasında bir uyuşmazlık olabilir. Bu konuda bir adım atmak istiyorsanız, şimdilerde iyi bir zaman olduğunu unutmayın.  

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Yengeç Burcu

Eğitimle ilgili bir konuda arayış içindeyseniz, tüm olasılıkları önünüze alıp değerlendirmek için harika bir gün. Uzun vadede sizin için hangi seçeneğin daha uygun olduğunu da hesaba katmalısınız. 

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir. ¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Aslan Burcu

Eğer işinizle ilgili bir yatırım almayı umut ediyorsanız, bugün bu yatırım süreciyle ilgili önemli bir gün olabilir ve sizi biraz zorlayabilir. Eğer bu zorluğun üstesinden gelebilirseniz, sonrası çok daha kolay olacağa benziyor. 

Uplifers önerisi: Girişimci veya yönetici olarak yapmanız gereken çok fazla şey olabilir. Hem çalışanlarınızla iletişim halinde kalmaya, hem de müşteriden gelen e-mail ve telefonlara cevap vermeye çalışırken odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Çevrenizdeki ¨gürültüyü¨ susturmak, konsantrasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için esastır. “Odaklanma sorununa karşı beyninizi eğitin

Başak Burcu

Bir müşteriniz, size geçmişten beri olan bir borcunu bir türlü ödemiyor olabilir. Bu konuda bir çözüm bulamıyorsanız, artık bugünden itibaren ilişkinizi tamamen kesmek iyi bir yol olabilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

Terazi Burcu

İş yerinizle ilgili bazı yeni düzenlemeler konusunda tavrınızı belirlemek için karar vermelisiniz. İş arkadaşlarınızla birlikte mi yer alacaksınız, yoksa bu meseleye uzak mı duracaksınız? Sağduyulu davranarak kendinizi için doğru kararı verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi geliştirmek çok önemlidir. Kariyerinizi geliştirmenin en önemli öğelerinden biri, çevrenizi genişletmektir. ¨Hayatınızı olumlu yönde geliştirecek 100 öneri¨

Akrep Burcu

Eğer çocuğunuz varsa, biraz tasarruf yapmak için onun aktiviteleri için ayırdığınız paranın bir kısmını kesmek zorunda kalabilirsiniz. Bu sizi biraz üzse de çocuğunuza finansal konularda sorumluluk bilincini aşılamanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Çocuklarınızın enerjisini olumlu yöne çekerek, mutlu ve akıllı yetişmelerine yardımcı olun. Basit görünen değişiklikler bile çocuğunuzda büyük farklar yaratabilir. “Daha akıllı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin 10 altın kuralı

Yay Burcu

Sevdiğiniz kişiyle aranızda bir anlaşmazlık söz konusuysa veya evinizle ilgili bir harcama tahmininizden çok daha fazla çıktıysa, hemen endişelenmeyin. Sakin kalarak ortak bir zemin bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

Oğlak Burcu

Yaptığınız işler veya sorumluluğunuzdaki görevlerden biriyle ilgili tamamen yeniden bir değerlendirme yapmanız gerekebilir. Kendinize karşı çok kaba davranmayın. Yeterince çalışmayla başaramayacağınız şey yok. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Kova Burcu

Parasal konularda risk almaya meyilli olabilirsiniz. Potansiyel bir faydanın peşinden giderken, riskleri de göz önüne aldığınızdan emin olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Riskleri keşfettikçe, ne kadar risk alabileceğinizi de ölçebilirsiniz. Yapılan birçok araştırma, insanların risk alabilme kapasitesinin ne sanıldığı kadar düşük, ne de sanıldığı kadar yüksek olduğunu gösteriyor. “Akıllı riskler almak hayatınızı ve mutluluğunuzu nasıl etkiliyor?

Balık Burcu

Çözüldüğünü düşündüğünüz bir aile meselesi, yeniden karşınıza çıkabilir. Bu özellikle finansal konularla ilgili bir mesele olabilir. Sakin kalmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Para ve mutluluk arasındaki ilişkiyi açıklayabilmek için, neredeyse her gün yeni bir araştırma yapılıyor. Bu araştırmaların sonuçları için; ¨Materyalizm mutluluk dengesini bulmak¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!