2 Eylül 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kısa mesafe seyahatlerin gezegeni olan Merkür, yakın zamanda burcunuzun yöneticisi olan mars ile güçlerini birleştirecek. Doğru zamanda, doğru yerde olmanın çok faydasını göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Sonunda büyük heveslerle hayalini kurduğunuz tatil zamanı gelip çattı; ancak siz hazırlık yapma, özellikle de bavulunuzu toplama konusunda aynı hevese sahip olmadığınızı mı hissediyorsunuz? Hatta bu konuda kafanızın hayli karıştığını da fark ediyor olabilirsiniz. Kabul edelim ki, bavul hazırlamak biraz kafa karıştırıcı bir iş. Fakat bazı basit ipuçlarını uygulayarak bu karmaşık işi kendiniz için son derece kolay bir hale getirebilirsiniz. “Seyahate çıkarken pratik, kullanışlı ve hafif bir bavul hazırlamanın püf noktaları

Boğa Burcu

Yüksek enerjiniz, rekabetçi bir ortam için pozitif bir bakış açısı sağlıyor. Sevdiğiniz kişi, aileniz de motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olup size ilham veriyor. 

Uplifers önerisi: Çevrenizdekiler size olumlu pek çok şey söylese de, sizin kendinize söyledikleriniz olumsuz ise, o pozitif söylemleri yok edebilir. ¨Kendimizle pozitif iletişim kurmanın önemi¨

İkizler Burcu

Programınız ne kadar yoğun olursa olsun ailenizle ilgili bazı konulara vakit ayırmalısınız. Özel hayatınız ve sevdikleriniz için her zaman programınızda yer olmalı. 

Uplifers önerisi: Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, “iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur” diyor Nigel Marsh.¨İş-yaşam dengesini sağlamanın yolları¨

Yengeç Burcu

Mars size cesaret verirken Merkür de mantık gücünüzü keskinleştiriyor. Bir süredir aklınızda olan fikirleri dile getirmenin, o yapılması gereken konuşmayı yapmanın belki de tam sırası! 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Aslan Burcu

Zihinsel enerjiyi simgeleyen Merkür, kararlılığın simgesi olan mars ile güçlerini birleştiriyor. Kendinizi bazen düşünmeden hareket etmeye zorlanmış hissedebilir ve bu düzene karşı çıkabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aldığınız haberler üzerine eyleme geçmeden önce hayatınızla ilgili biraz düşünün. Temel değerlerinizi belirledikten sonra alacağınız kararların bu değerlere uygun olup olmadığını görebilirsiniz. ¨Temel değerler belirlemenin önemi ve yöntemi¨

Başak Burcu

Burcunuzun yöneticisi Merkür, zihinsel tutarlılığın ve kararlılığın gezegeni Mars ile güçlerini birleştiriyor. Tutkularınızı kararlı yapınızla birleştirip, hayatınıza dair daha emin adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Terazi Burcu

Merkür’ün Mars ile güçlerini birleştirmesi, sabrınızın sınırlarını zorlayabilir. Özel hayatınızla ilgili hassas bir konuda biraz daha zaman kazanmak isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sabır, hepimizin hayatının büyük parçası. Sabır demek inanç demek, sabır demek güven demek, sabır demek teslimiyet demek. “Sabır aslında ne demek: Hayatlarımızda ne için sabrediyoruz?

Akrep Burcu

Sosyal medyadan yapacağınız bir paylaşım, kalabalıklar önündeki bir konuşma veya bir pazarlama fikri sayesinde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Eğer yeni başlamayı düşündüğünüz bir iş varsa, etkileyici bir başlangıç yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Yay Burcu

Bir yöneticinizen veya üst düzey bir isimden haber bekliyorsanız, güzel haberler almanız çok yakın. Özellikle iletişimle ilgili bir alanda çalışıyorsanız, önemli bir gelişme yaşayabilirsiniz.   

Uplifers önerisi: İlk önce neyi iyi yaptığımızla başlamak gerekiyor işe. İşte bunun için en önemli yöntem “geri bildirim analizi.” Bu analiz; birçok başarılı yönetici tarafından, çalışanların güçlü yönlerini keşfetmek için kullanılan bir araçtır. ¨Kendimizi nasıl tanır ve yönetiriz?¨

Oğlak Burcu

Yapacağınız bir bisiklet turu, doğa yürüyüşü veya dağ gezisi sadece nefesinizi açmakla kalmayıp aynı zamanda zihninizi de açabilir. Beyninizi ve ruhunuzu özgür bırakmak, yepyeni fikirler türetmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için yürüyüş

Kova Burcu

Güvendiğiniz bir kişiyle yapacağınız iş birliği konusunda içgüdülerinizin peşinden gitmeye özen göstermelisiniz. Böylelikle öngördüğünüzden çok daha kısa süre içinde önemli bir ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Balık Burcu

Hem Merkür hem de Mars, Balık burcunun tamamlayıcısı olan Başak burcunda yer alıyor. Başkalarının planlar yapmasına izin verip, onların peşinden gitmek size büyük bir keyif verebilir. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!