2 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Eğer bir şeyler size yanlış geliyorsa, bunu ifade etmekten çekinmemelisiniz. Sadece nasıl ifade ettiğinize, hangi kelimeleri seçtiğinize dikkat etmeli ve biraz da tansiyonunuzu dengelemeli, karşınızdakinin yanlış anlamasına mahal verecek bir ruh halinde olmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Boğa Burcu

Çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi için beklemeye, sabretmeye pek fazla vaktiniz yok. Ancak siz sınırları zorlayan, başka insanları kendi istekleriniz için sıkıştıran biri değilsiniz. Bu durum size biraz zor gelebilir ancak bazen mecbur olduğunuz şeyi yapmanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

İkizler Burcu

Son derece üretken ve çabuk iş halleden birisiniz. Ancak bazen çok önem verdiğiniz konular üzerinde çalışırken garip bir gerginlik yaşıyorsunuz. Bu da olayların yoldan çıkmasına veya çevrenizdekilerin sizi böyle görmesine neden olabiliyor. Sadece biraz sakin kalarak bu sorunu tümden çözebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Yengeç Burcu

Yoğun araştırmalarınız sonucunda ihtiyacınız olan tüm bilgiye ulaştığınızı düşünebilir ve harekete geçebilirsiniz. Ancak birileri sizden bir konuda bilgi saklıyor olabilir. Üstelik bu saklanan konular, sizi tamamen bambaşka bir tarafa yönlendirebilir. Bunu fark ederseniz, biraz bekleyip olayların nasıl gittiğini görmek ve ardından gerekirse hesap sormak daha iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Bir tanıdığınızın dedikodularına kulak asmak bugün biraz canınızı sıkabilir ve bunu ifade etmek isteyebilirsiniz. Oysa sessizliğinizle de karşınızdaki kişiye rahatsızlığınızı anlatabilir, bu can sıkıcı durumdan uzaklaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Başak Burcu

Tanıdığınız bir kişiyle ilgili öğrenecekleriniz sizi çok şaşırtabilir ve biraz moralinizi bozabilir. Hatta insanlarla ilgili fikirlerinizin tutarlılığını sorgulamaya başlayabilirsiniz. Oysa sizin fikirleriniz tutarlı olsa bile herkes gibi karşınızdaki kişi değişmiş olabilir. Kendinize fazla yüklenmemelisiniz. 

Uplifers önerisiArkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Terazi Burcu

Doğrudan iletişim kuran biriyseniz, başkalarının bu şekilde olmayışı sizi farklı düşüncelere yönlendirebilir. Oysa bir insanın bir şeye yanıt vermekten kaçınmasının altında bir sürü sebep olabilir. Bunu hemen çözemeseniz bile karşınızdakine zaman tanıdığınızda, onu daha iyi anlayabilirsiniz. Hemen sonuca ulaşmayın, karşınıza çıkan kişilere biraz zaman ve alan tanıyın. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Akrep Burcu

İnsanlarla ilişkilerinizde yapacağınız ufacık bir değişiklik, büyük bir değişim getirebilir. Eğer karşınızdaki kişinin zor bir insan olduğunu düşünüyorsanız, kendinizin de zaman zaman zor olabileceğini aklınıza getirmelisiniz. Karşınızdakine ne kadar açık yüreklilikle ve neşeli yaklaşırsanız, o şekilde karşılık alırsınız. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yay Burcu

İnsanlara güven veren ve ihtiyaç duyduklarında yardımlarına koşan birisiniz. Ancak şu günlerde omuzlarınıza yüklenebildiğinizden daha fazla ağırlık almamaya dikkat etmelisiniz. Kahraman rolüne girmek çok kolay ve hızlı olabilir. Kahramanlıkla kendi sorumluluklarınız arasındaki dengeyi koruduğunuzdan emin olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Oğlak Burcu

Çok istediğiniz bir şey için izlediğiniz yol ve gösterdiğiniz çaba, sizin hayal ettiğiniz hızda ilerlemeyebilir. Ancak şu anda hızlandırmak için müdahale etmek, tümden yoldan çıkmasına neden olabilir. Tutkunuzu ve heyecanınızı sakinleştirmelisiniz, şimdiye kadar elde ettiğiniz başarıya ve kat ettiğiniz yola odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi:  Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Kova Burcu

Uzun zamandır içinde olduğunuz bir görevi bırakmak zor bir karar olabilir. Ancak bazen üzerinizdeki yükün ağırlığını kabul etmeli ve kendinize biraz alan açmalı, yeni şeyler denemelisiniz. Bu riskli olabilir ancak yerinizde saymak da riskli değil mi? 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Balık Burcu

Gizli kapaklı bir şeyi çözmek, çok heyecanlı görünebilir. Ancak kendinizi fazla kaptırdığınızda, bu durum sizi ele geçirebilir. Yeni bir bilgiyle aklınızı karıştırmak, şu an ihtiyacınız olan en son şey. Şu sıralar daha sakin kalmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!