19 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Sizden daha güçlü birinin altında kaldığınızı düşünebilirsiniz. Ancak bazen yenilgi de bir fırsattır. Önemli olan üzerinde çalıştığınız şey. Eğer büyük resme odaklanmayı başarabilirseniz, karşınıza çıkan bu fırsatı siz de görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Boğa Burcu

Hayatınız şu sıralar pek eğlenceli gitmiyor olabilir. Yaşadığınız zorlukların içinde mizahi bir yön bulmak, sadece sizi değil herkesi bir nebze rahatlatacaktır. Biraz eğlenmeye ve rahat olmaya çalışmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

İkizler Burcu

İçinde bulunduğunuz zor durumu kimsenin anlamadığını, sevdiklerinizin sizi yalnız bıraktıklarını düşünebilirsiniz. Oysa duygularınızı etrafınızdakilere ne kadar gösterdiğinizi düşündünüz mü hiç? Belki de yaşadıklarınızı, hissettiklerinizi onların anlamasına fırsat vermemiş olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yengeç Burcu

Yaptığınız bir çalışmayla ilgili sert bir eleştiri alabilirsiniz. Ancak bu eleştirinin sizi sarsmasına izin vermeyin. Gerekirse geri dönün, yaptığınız seçimleri ve attığınız adımları yeniden gözden geçirin. Kendinizden eminseniz, olumsuz eleştiriler sizi etkilememeli ancak eleştirilmekten de korkmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Aslan Burcu

Olumsuza odaklandığınız zaman, hayattaki her şeyi olumsuz görürsünüz. Oysa çevrenize dikkatlice baktığınızda, birçok güzel ve olumlu şey olduğunu da fark edeceksiniz. Eğer pozitif düşünceleri korumakta zorlanıyorsanız, zihninizi sakinleştirip etrafınıza tekrar bakmaya ne dersiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Başak Burcu

Çok istediğiniz bir şey var ve siz bunu gerçekleştirmek için asla cesaret edemiyor olabilirsiniz. Belki başarısızlıktan, belki eleştirilmekten, belki hayal kırıklığından, belki de reddedilmekten korkuyorsunuz. Oysa hayat cesaret ister. Cesaretinizi toplayıp bir adım attığınızda, yeni fırsatlara da açık olursunuz. 

Uplifers önerisiİnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Terazi Burcu

Temkinli olmak her zaman iyidir. Etrafınızdakiler sizi bu konuda eleştirse bile siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o şekilde davranmaya devam edin. Eğer bir risk alacaksanız, bu konuda nasıl adımlar atmanız gerektiğine inanıyorsanız aynı şekilde devam edin. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Akrep Burcu

Yalnız olmayı seviyorsunuz ve her işinizi kendi başınıza halletmek istiyorsunuz. Ancak bazen birlikten kuvvet doğar. Başkalarının yardımına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yalnız olmakta ısrarcı davranmayın ve yardım açık olun. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Yay Burcu

Zamanınızı biraz daha zihninizi bilinçli kullanarak geçirmeye ne dersiniz? Zorunluluklarla geçen vakitler yüzünden anı yaşamanın ve etrafınızda olup bitenin güzelliğinin farkına varamıyor olabilirsiniz. Bunu tersine çevirmek için mindfulness egzersizlere az da olsa vakit ayırmanız yeterli. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Oğlak Burcu

Çok başarılı olmakla başarısız olmak arasında bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda risk almaktan, başarısız olma ihtimalinden korkmamalısınız. Bu korku, başarılı olmanızın önündeki en büyük engel.  

Uplifers önerisi:  Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Kova Burcu

Bazen gündelik işlere o kadar dalıyoruz ki gerçekten neyi isteyip istemediğimizi unutuyoruz. Belki kısa bir mola vermek, biraz düşünmek ve enerjinizi istekleriniz doğrultusunda kullanmak üzere plan yapmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Balık Burcu

Üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili gösterdiğiniz çabanın ve yaptığınız fedakarlıkların bilinmesini istiyor olabilirsiniz. Bazen bu mümkün olmayabilir. Böyle zamanlarda şunu düşünün: Size doğru gelen şeyi yapıyor olmak daha önemli değil mi?  

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!