19 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuda, bazı aksaklıklar olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bir adım geriden baktığınızda, bu aksaklıkların aslında sizin fazlasıyla mükemmeliyetçi bakış açınız ve çok yakından bakmanızdan kaynaklandığını fark edebilirsiniz. Diğer insanların bu şekilde görmediğinden emin olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Boğa Burcu

Hayatınızda bir konuda belirsizlik söz konusu olabilir. Bu konuda endişelenip hayatı kendinize zindan edebilirsiniz. Veya olayları akışına bırakıp daha optimist bir bakış açısıyla da yaklaşabilirsiniz. Eğer sonucu değiştiremeyecekseniz, neden huzurlu olmak yerine stresi tercih ediyorsunuz? En azından kendinize güzel enerjiler verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

İkizler Burcu

Önünüzde tamamlamanız gereken önemli bir hedef olabilir. Eğer kendinize dair güvensizlikleriniz varsa, bunları bir an önce kenara bırakın ve harekete geçin. Bunun, sizin için bir zorunluluk olduğunu düşünürseniz, belki kendinizi motive etmeniz daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yengeç Burcu

Değer verdiğiniz bir kişiyle aranızdaki fikir ayrılığı gittikçe derinleşebilir. Bu durum sizi her ne kadar üzse de bu ayrılığın sizin suçunuz olduğunu düşünmeyin. Bazen insanlar gerçekten değişir bazen de biraz mesafeye ve zamana ihtiyaç duyarlar. Belki bir süre sonra bu ayrılığı giderebilme şansınız da olur. 

Uplifers önerisi: Klinik çalışmalara ve yıllardır yapılan araştırmalara bakılırsa, duygusal birlikteliklerin sonunda yaşanan ayrılıklar, insan bedenindeki birçok sistemi etkiliyor. Romantik bir ilişkinin bitişine veya sosyal bir reddedilmeye karşı beyin de yoğun bir tepki gösteriyor. “Ayrılığın ardından beyinde neler oluyor?

Aslan Burcu

Sevdiğiniz bir kişinin kötü davranışlarına bahaneler bulduğunuz, bunları bir şekilde anlamlandırmaya çalıştığınız oluyor mu? Biraz geçmişe gidip baktığınızda, bunu daha önce de yaptığınız olmuş muydu? Belki de bu bir davranış modeline dönüşmüş olabilir. Dürüstçe yapılacak bir konuşma ile bu konuyu masaya yatırmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Başak Burcu

Olayları farklı yönleriyle görme ve gerçekçi değerlendirmeler yapabilme yeteneğine sahipsiniz. Ancak bugün biraz daha yaratıcı olmanız gerekebilir. Zihninizi her zamanki alışkanlıklardan kurtarıp hayal gücünüzü özgür bırakabilirseniz, aradığınız yaratıcılığa ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Terazi Burcu

Bir konuda karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Ne zaman bir yanıt aramaya çalışsanız, zihniniz bambaşka bir noktaya kayıyor olabilir. Belki de tüm bunlar sizin henüz karar vermek için hazır olmadığınızın göstergesidir. Kendinizi daha fazla zorlamak, yanlış bir karar vermenize neden olabilir. Biraz akışına bırakmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Akrep Burcu

Kek yaparken evde şeker yoksa, pekmez koyarak da keki yapabilirsiniz. Fırından çıkardığınızda tadı biraz farklı olsa da harika bir kek olabilir. İşte hayatta da bazen bazı kaynaklara sahip olamayabilirsiniz. Böyle zamanlarda biraz yaratıcı olmanın ve yeni bir çözüm üretmenin mümkün olduğunu hatırlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yay Burcu

Özgüven canlı bir şeydir. Yakın zamanda kendinize çok güvendiğiniz bir konuda aldığınız olumsuz yorumlar sizi etkilemiş olabilir. Böyle zamanlarda özgüveninizi yeniden toplamak için onu beslemeniz, geliştirmeniz gerekebilir. Bu gücün sizde mevcut olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Oğlak Burcu

En hızlı yol, her zaman en iyi yol değildir. Üzerinde çalıştığınız bir projede hızla sonuca ulaşmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu sefer hız sizi yanlış taraflara götürebilir. Bu yüzden hız sınırınız olmasa nasıl ilerleyeceğinizi düşünerek, daha iyi bir yol keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Kova Burcu

Sizin için önemli olan bir konuyu paylaşmanız, bu konuda kendinizi ifade etmeniz gerekiyorsa, endişeye mahal bırakmamalısınız. Kendinizi olabildiğince açık bir şekilde ifade etmek, sınırları daha iyi belirlemenizi sağlayacaktır. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Balık Burcu

Sizin için önemli olan bir konuda yeni bir şey öğrenirseniz, bu bilginin doğruluğunu mutlaka sorgulayın. Bu şüphecilik değil. Bir Balık burcu olarak kimseyi üzmek, incitmek istemeyen bir yapınız var. Bu yüzden olayların doğruluğunu öğrenip ona göre hareket etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!