19 Aralık 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Üzerinde çalıştığınız konuda bilgi eksikliğiniz olabilir. Nerede eksik olduğunu tespit edebilmek için bir adım geri atıp kendinize biraz uzaktan bakmayı denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Boğa Burcu

Merkür ve Neptün arasındaki restleşme, sizin için bazı belirsizliklere neden olabilir. Eğer önemli bir konuda karar vermeniz gerekiyorsa, belki henüz her detaya hakim olmayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanoğlunun çektiği acıların en büyük kaynağının bağlanma alışkanlığı olduğunun altını çizen Buda, mutluluğun anahtarını “bırakmayı öğrenmek” olarak gösteriyor.¨Bırakma sanatı: Vazgeçmeyi öğrenmek¨

İkizler Burcu

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür, şimdilerde tamamlayıcı burcunuz olan Yay’da yer alıyor. Bir uzmanla birlikte çalışıp ondan önemli bilgiler edinme fırsatınız olabilir. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Yengeç Burcu

İletişimin gezegeni Merkür ile idealist Merkür arasında bir çekişmece söz konusu. Karşınıza önemli bir fırsat çıkabilir ancak bu fırsata nasıl ulaşacağınızı bilemeyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Siz kartlarınızı ne kadar iyi oynarsanız oynayın, bazı noktalarda risk almanız gerekebilir. Ancak akıllı riskler alarak ve kendinizi güvence altına alarak, karlı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Başak Burcu

Neptün’ün etkisi nedeniyle sevgiliniz veya ortağınız biraz kararsız, anlaşılmaz davranışlar sergileyebilir. Böyle zamanlarda karşı tarafa biraz alan tanımak, birbirinize karşı daha anlayışlı ve hoşgörülü olmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Terazi Burcu

Kısa süreli seyahatlerin gezegeni olan Merkür, belirsizliklerin gezegeni Neptün ile çekişmece halinde. Yapacağınız seyahat planlarında aksamalar, gecikmeler yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Akrep Burcu

Çok istediğiniz bir konsere gitmek, sevdiğiniz kişiye romantik bir hediye almak veya bir başka lüks harcama için para harcamak istiyor olabilirsiniz. Ancak zor zamanlarınızı düşünerek daha akıllıca bir karar vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: İster büyük bir hedefiniz için para biriktiriyor olun, ister borç ödüyor olun tasarruf etmenin en kolay yolu masraflarınızı kısmaktan geçer. Ancak masraflarınızdan kısmak isterken yanlış bir strateji uygularsanız, kendinizi bir anda depresyonun içinde veya hayattan keyif almaz bir halde bulabilirsiniz. Çünkü aslında harcamalarınız, sizin hayattaki önceliklerinizi gösterir. “Hayattan aldığınız keyfi yok etmeden para biriktirmenin yolları

Yay Burcu

Merkür ve Neptün biraz kavgalı. Her türlü yanlış anlaşılmadan uzak durmak için ince esprilerinizi kendinize saklamanız, biraz daha sessiz kalmanız daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: “Söz gümüşse sükût altındır.” Ancak bu atasözünün hayatımızda ne kadar yeri var bir düşünelim. Tam tersine sessiz kalmak garip ve istenmeyen bir durumdur adeta. Peki ya sessizliğin sağlığınız için de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? “Sessiz kalmakla elde edebileceğiniz olumlu kazanımlar

Oğlak Burcu

Düşüncelerinizin dört bir yana dağıldığını, zihninizi toplayamadığınızı düşünüyorsanız, kendinize biraz yardımcı olmalısınız. Meditasyon yapmak veya yürüyüşe çıkmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Belki ‘bir dakika’lık bir zaman dilimi, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için size çok kısa geliyordur. Ama bugün başlayacağınız bir dakikayla meditasyonun olumlu etkilerini görüp, ilerleyen günlerde bu zamanı üç, beş belki on dakikaya çıkarmak isteyebilirsiniz. “Sadece bir dakikalık meditasyon ile farkına varacağınız 9 şey

Kova Burcu

İletişimin gezegeni Merkür, yanlış anlaşılmaların gezegeni Neptün ile kavga halinde. Sizin müzakere edeceğinizi sandığınız şeyler, çoktan önünüze koşul olarak sunulabilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojiyle biraz da olsa ilgilenen herkes, Buda’nın ‘ego’dan kurtulmayla ilgili öğretisini bilir. Buda, genel olarak öğretilerinde kişinin egosundan kurtulması gerektiğini söyler. Ancak bunun düşündüğümüzden çok daha farklı bir anlamı var. Bir diğer ifadeyle Buda’yı aslında yanlış anlıyoruz, ve ABD’li psikoterapist Mark Epstein’a göre; ünlü psikanalist Freud da Buda’nın bireyin benliğinden tamamen kurtulmasını söylediğini düşünürken bu yanlışa düşenlerden. “Ego’dan kurtulmak: Freud aslında Buda’yı yanlış mı anladı?

Balık Burcu

Merkür’ün Neptün ile Balık burcunda gerçekleşen kavgası, en çok sizi etkiliyor. Mümkün olan ile akla yatkın olan arasındaki farkı daha iyi anlayacağınız bir dönemden geçiyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!