19 Ağustos 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugünden itibaren 5 Eylül’e kadar detaylara çok fazla odaklanacağınız bir döneme giriyorsunuz. Eğer yeni bir iş arayışı içindeyseniz, CV’nizi güncelleyebilir ve tanıdıklarınıza haber salabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. “İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler

Boğa Burcu

Aileniz veya varsa çocuklarınızla ilgili, onların geleceği hakkında efektif ve pratik kararlar almanız gerekebilir. Artıları ve eksileri iyi değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

İkizler Burcu

Eğer oturduğunuz evden taşınmayı veya bir gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyorsanız, karşınıza güzel bir avantaj çıkabilir. Müzakere yeteneğiniz ve pazarlık gücünüz her zamankinden daha etkili olabilir. 

Uplifers önerisi: Karlı anlaşmalar yapabilmek için, karşınızdakini kendi şartlarınıza ikna edebilmeniz şart. Yardımcı olacak öneriler için; “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu

Yengeç Burcu

Eğer katılmanız gereken çok önemli bir toplantı varsa, bunu 5 Eylül’e kadar programlamanız iyi olabilir. İletişim gücünüz her zamankinden daha etkileyici olabilir. 

Uplifers önerisi: İletişiminizde kullanacağınız küçük ancak etkili birkaç yöntem, karşınızdaki kişilerde ummadığınız etkiler bırakabilir. “Karşınızdaki kişileri kolayca etkilemenizi sağlayacak pratik iletişim becerileri

Aslan Burcu

Finansal anlamda sizi ileriye taşıyabilecek güzel fikirleriniz olabilir. Paranızı nasıl daha iyi değerlendirebileceğinizeve karınızı en yüksek seviyeye çıkarmaya odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Başak Burcu

İletişim yeteneğinizin çok güçlü olduğu bir dönemdesiniz. Fikirleriniz başkalarını tarafından değer görebilir. Sunum yapmak, fikirlerinizi paylaşmak için harika bir dönem. 

Uplifers önerisi: İş dünyasında fikirlerinizi paylaşma söz konusu olduğunda en önemli üç şey; yaratıcılık, etkili konuşma ve özgünlüktür. Eşi benzeri görülmemiş verilerin hızlıca paylaşıldığı bir bilgi toplumunda yaşıyoruz ve bu toplumda PowerPoint slaytlarını okumak, neredeyse en büyük günahlardan biri olarak görülüyor. “İçinizdeki sunum dehasını ortaya çıkarmanın 7 yolu

Terazi Burcu

Eğer bir araştırma projesi üzerinde çalışıyorsanız, bugünden itibaren 5 Eylül’e kadar önemli yol kat edebilirsiniz. Ne yaptığınızı bilme duygusu, size bambaşka bir tatmin veriyor. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. “Yaratıcılığı ve üretkenliği artırmak için yürüyüş

Akrep Burcu

Sağlığınızla ilgili önemli adımlar atmak için motivasyonunuz çok yüksek. Bir beslenme uzmanı veya spor eğitmeniyle bir araya gelmenin tam sırası. 

Uplifers önerisi: Dengesiz beslenme, spor eksikliği, düzensiz uyku ve stres sağlığımızı ve zihinsel sakinliğimizi etkiler. Bu da düşünce dağınıklığı ve motivasyon eksikliği yaratabilir. Yaşam kalitenizi artırmak için sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz olmazsa olmazlardan. “Aktif ve sağlıklı bir yaşam için motivasyonunuzu sürekli kılabilmenin yolları

Yay Burcu

Kariyerinize odaklandığınız ve yöneticilerinize önemli bir sunum yapmaya hazırlandığınız bir dönemdesiniz. Şansınız çok açık. Fikirleriniz yöneticilerinizin çok ilgisini çekebilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Oğlak Burcu

Eğer üzerinde uğraştığınız hukuki bir mesele varsa, delil toplamak ve elinizi güçlendirmek için harika bir dönem. Tüm bu çabalarınız, karşılığını bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir. ¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Kova Burcu

Eşiniz veya sevgilinizle birlikte maddi konularda önemli bir adım atma hazırlığında olabilirsiniz. Ortak gelirlerinizi artırmak için motivasyonunuz çok yüksek. 

Uplifers önerisi: Günlük alışkanlıklarınız, mal varlığınızı belirleyen en büyük etken olabilir. Varlığınızı etkileyen faktörler arasında, davranışlarınızın da yeri vardır. Business Insider’da yayınlanan bu makale, gelir düzeyi yüksek kişilerin yaptıkları ve yapmadıklarıyla ilgili farklı bir gözlem sunuyor. “Varlıklı kişilerin yaptığı ve yapmadığı 9 şey”

Balık Burcu

5 Eylül’e kadar olan süreçte eşinizle, sevgilinizle veya ortağınızla konuşmak, bekleyen konularınızı masaya yatırmak çok iyi bir fikir olabilir. Birbirinizle iletişim kurmak ve ortak kararlar almak için zaman ayırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Aldığınız haberler üzerine eyleme geçmeden önce hayatınızla ilgili biraz düşünün. Temel değerlerinizi belirledikten sonra alacağınız kararların bu değerlere uygun olup olmadığını görebilirsiniz. ¨Temel değerler belirlemenin önemi ve yöntemi¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!