18 Nisan 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Sevdiğiniz kişi, hayatınızın pek çok alanında size şans getiriyor. Bir yandan desteğiyle yükselmenize yardımcı olurken, bir yandan da size yeni fırsatların mümkün olduğunu gösteriyor. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Son günlerde kendinizi biraz işkolik bulabilirsiniz. Ancak bu, çalışmaktan yorulduğunuz anlamına gelmek zorunda değil. Üzerinde çalıştığınız şey her ne ise, size aynı zamanda çok keyif veriyor. 

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

İkizler Burcu

Eğer hayatınızda kimse yoksa, kendinizi sokaklara atmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir dönem. Çekici bulduğunuz birileriyle tanışabilir ve yepyeni bir maceraya atılabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨

Yengeç Burcu

Siz veya aile üyelerinizden biri, bir süredir kendisiniz çıkmazda hissetmiş olabilir. İşler tam da içinde çıkılmaz bir hal aldı dediğiniz noktada, hiç ummadığınız bir çözüm yolu ortaya çıkabilir. İçinizi ferah tutun. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Aslan Burcu

Başkalarıyla iletişim kurmanın eğlenceli bir yolunu keşfetmiş olabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi sosyal ortamlara atıp, yeni insanlarla tanışmak, belki bir networking yapmak için en doğru zaman. 

Uplifers önerisi: Networkingin ne olduğundan çok ne olmadığını bilmek, konuya çok daha detaylı yaklaşmanıza ve networkingle ilgili konulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. “Bağlantılarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz ‘networking’ teknikleri: Salt maruz kalma etkisi

Başak Burcu

Taşınma, yer değişikliği gibi bir konu gündemde olabilir. Yeni yerinizin size yepyeni heyecanlar getireceğine inanın. Böylelikle pozitif bir başlangıç yapmış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Değişim her zaman zordur. Kusursuz bir duruş, dengeli beslenme, iç huzur ya da sahip olmak istediğiniz herhangi bir şey için sihirli bir değneğiniz olsaydı, hayat daha kolay olurdu tabii. Ama maalesef değişim yaratmak, zaman ve özveri isteyen bir süreç. Belirli bir başlangıç ya da bitiş noktası yok. “Hayatınızda olumlu ve kalıcı değişimler yaratmanın 7 yolu

Terazi Burcu

Duygularınızın yoğun olduğu, sevdiklerinize karşı daha hassas olduğunuz bir dönemden geçiyorsunuz. Aranızdaki duygusal uyum sayesinde, kendinizi hayata karşı daha güçlü ve güvende hissedebilirsiniz. Sevdiklerinizin kıymetini bilin. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Akrep Burcu

Çok güvendiğiniz bir kişiyle, kimselerin haberi olmadan, önemli bir iş birliği gerçekleştirebilirsiniz. Bu iş birliği, size kendinizi geliştirme ve yeteneklerinizi ortaya çıkarma fırsatı sunabilir. 

Uplifers önerisi: Kişisel gelişim, ideal benliğinize ulaşabilmenin ve hayatın sunduklarını en iyi şekilde alabilmenin yoludur. ¨24 adımda potansiyelinizi ortaya çıkarın¨

Yay Burcu

Eğer hayatınızda kimse yoksa, şu sıralar yeniliklere açık olmakta fayda var. Aldığınız davetleri geri çevirmek yerine sosyalleşmeyi bu dönemde bir öncelik olarak görmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Çene çalma ya da ayaküstü muhabbet olarak adlandırılabilecek minik sohbetler, içe dönük insanlar için eziyet olmakla beraber sosyalleşme açısından oldukça faydalı. Popüler olan her şeyin sırayla yerilmesi programı kapsamında bu sohbetlerin sıkıcı, sığ ve zaman kaybı olarak gösterildiği yazılar yazıladursun, diğer insanlarla bağ kurma ihtiyacımız hiç azalmıyor. Derin sohbetlere ya da samimi itiraflara olduğu kadar, havadan sudan etkileşimlere de ihtiyaç duyuyoruz. “Sosyalleşmenin ilk adımı: Ayaküstü sohbetler için kurtarıcı ipuçları

Oğlak Burcu

Takım ruhunuz ve iş birliği yeteneğiniz oldukça güçlü. Bu yönünüzle patronunuzun veya önem verdiğiniz kişilerin dikkatini çekiyorsunuz. Yakın zamanda iş yerinizde bir terfi bile alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kararlılık, başarıya giden yolda yanınıza alabileceğiniz en değerli özelliklerden biridir. Kararlılığınızı ve inancınızı korumak için motivasyonunuzu canlı tutmayı ihmal etmeyin. “Motivasyonunuzu korumanın 20 etkili yolu

Kova Burcu

Yayıncılık veya reklamcılıkla ilgili bir iş üzerinde çalışıyorsanız, hiç endişelenmeyin, her şey çok güzel gidiyor. Hatta üzerinde çalıştığınız işin başarısı, global bir boyut bile kazanabilir. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri takım çalışmasına önem vermeleridir. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. “İş yaşamında ekip çalışmasının önemi

Balık Burcu

Profesyonel hayatınızda çok önemli hamleler yapabilirsiniz. Kendinize yeni gelir kaynakları yaratmak için atacağınız adımlar, size maddi gelirin yanı sıra çok daha fazla başarı getirebilir. 

Uplifers önerisi: Günlük alışkanlıklarınız, mal varlığınızı belirleyen en büyük etken olabilir. Varlığınızı etkileyen faktörler arasında, davranışlarınızın da yeri vardır. Business Insider’da yayınlanan bu makale, gelir düzeyi yüksek kişilerin yaptıkları ve yapmadıklarıyla ilgili farklı bir gözlem sunuyor. “Varlıklı kişilerin yaptığı ve yapmadığı 9 şey

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!