18 Kasım 2013 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kariyerinizde çıkış yakalayacağınız bir gündesiniz. Elde edeceğiniz sonuçlar pek iç açıcı olmasa da, deneyimlerinizi avantaja çevirmek için attığınız adımlar size sandığınızdan çok daha fazlasını kazandıracak.

Uplifers önerisi:  Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. Motivasyon kaynağı olarak; ¨ödül mü özgür irade mi? ¨ soruna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz. 

Boğa Burcu

Kariyeriniz konusundan profesyonel bir yardıma ihtiyaç duymanız söz konusu olabilir.  Kariyerinizde yükselmek istiyor ya da sektör değişikliğine gitmek  istiyor olabilirsiniz. Karar veremediğiniz anlarda, doğru bilgiyi doğru kaynaklardan almakta yarar var.

Uplifers önerisi:  Karar verme süreçleri her zaman kolay değildir. Kişinin o anki hislerine ve gelecek kaygılarına göre şekillenebilir. Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan ¨Karar verme zorluğu¨

İkizler Burcu

Finansal konularınızı gözden geçirmenizin, yapacağınız yatırımlara olumlu olarak yansıyabileceği bir gündesiniz. Yatırım yapmadan önce biraz beklemekte ve piyasa hareketlerini gözden geçirmekte yarar var.

Uplifers önerisi:   Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Yengeç Burcu

Beraber olduğunuz kişiyle olan ilişkiniz konusunda problemler yaşıyor olabilirsiniz. Bu süreci seçeneklerinizi ve gelecekle ilgili planlarınızı değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Önemli adımlar atarken planlı bir yol izlemenizde fayda olacaktır.

Uplifers önerisi:  Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Aslan Burcu

Başkalarına yardım etmek konusunda almış olduğunuz yeni kararlar etkisini göstermeye başlıyor. Çevrenizdeki insanlar sizdeki değişiklikleri farkedecek ve size daha farklı bir açıdan bakmaya başlayacaklar.

Uplifers önerisi: Hayatınızla ilgili değişikliğe gitmek istiyorsanız, işe başkalarına yardım ederek başlayabilirsiniz. İyilik yapabilen ve başkalarının hayatında küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler meydana getirebilen kişiler kendilerini daha işe yarar ve mutlu hissederler.¨Can yeleği içimizdedir: İyilik devrimine katılın.”

Başak Burcu 

Grup çalışmalarından ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız ortak işlerden başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yaptığınız işlerde detaylara dikkat etmenizde ve son kontrolleri dikkatli yapmanızda fayda var.

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır.¨Çalışma motivasyonunuzu arttıracak öneriler¨

Terazi Burcu

Yaşadığınız yerde küçük değişiklikler yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Bu değişiklikler, değişen yaşam stilinize katkıda bulunabilir ve size kendinizi daha huzurlu hissedeceğiniz bir ortam sunabilir. Yapacağınız değişiklikler konusunda yakınınızdaki insanlardan fikir almanızda fayda olacaktır.

Uplifers önerisi:  Evinizde değişiklik yapmak istediğinizde, aklınıza gelen ilk şey, eşyalarınızı yenilemektir. Ancak yeni bir şeyler almadan da evinizin havasını değiştirmeniz mümkün.¨Evinizin havasını değiştirecek masrafsız öneriler¨

Akrep Burcu

Problem çözme konusundaki başarınız bugün yakınınızdaki insanların odak noktası haline gelmenize sebep olabilir. Olaylara detaycı ve şüpheci bir bakış açısıyla yaklaşıyor oluşunuz, iş yaşamında size özellikle bugün oldukça yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi:   100′lük Liste, fikir üretmek, düşüncelerinizi netleştirmek, gizli problemlerinizi çözmek veya aklınıza takılan herhangi bir soruya cevap vermek için kullanabileceğiniz güçlü bir tekniktir. Hem yapılacaklar listesi olarak kullanabilir hem de hayatınızla ilgili alacağınız kararlarda rol oynayabilir.

Yay Burcu

Finansal konular bugün gündeminizi oldukça meşgul edebilir. Ertelediğiniz ihtiyaçlarınızı karşılamak için, başa çıkamayacağınız miktarlarda finansal desteğe ihtiyacınız olabilir. Bu konuda yakınlarınızdan destek almanız sizi az da olsa rahatlatacaktır.

Uplifers önerisi:  Zor zamanlar için kenarda bulunduracağınız bir miktar para, sizi borç altına girme stresinden kurtaracak, hayatınızı istediğiniz şartlarda yaşayabilmenize yardımcı olacaktır.¨Para biriktirmenize yardımcı olacak 21 ipucu¨

Oğlak Burcu

Olaylara pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmaya devam ettiğiniz sürece, mutluluğunuz çoğalmaya devam edecek. Artan enerjinizle, en zor işlerle bile kolaylıkla başa çıkabileceğiniz bir gün sizi bekliyor.

Uplifers önerisi:  Keyifli bir döneme girerken, 15 dakikada mutlu olmanızı sağlayacak kısa filmlere de bir göz atın!

Kova Burcu

Uzun soluklu bir proje ya da bir amacınızı gerçekleştirmek için işe koyulabilirsiniz. Planlarınız üzerinde kısa bir süre çalışarak gözle görülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Alacağınız pozitif sonuçlar, çalışma motivasyonuzu olumlu etkileyecektir.

Uplifers önerisi:  Mükemmeliyetçi kişiler bir iş üzerinde çok fazla zaman harcarlar. Detaylara çok fazla odaklanırlar. Bu bazı durumlarda işin ertelenmesine sebebiyet verebilir. En iyiyi hedeflemek gerçekçi olmadığından çalışma motivasyonunu kırar. ¨Mükemmeliyetçilik hayatımızı nasıl etkiliyor?¨

Balık Burcu

Hayatınızın akışında önem sırasına koyduğunuz işlerde bir değişim söz konusu olabilir. Daha önce farketmediğiniz fakat şu an değişmesi gerektiğini düşündüğünüz alışkanlıklarınızı farkedebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bazı alışkanlıklar kişisel hayatınızda ve kariyerinizde başarıya ulaşmanıza yardımcı olabileceği gibi; bazı alışkanlıklar da, sizi kötü etkileyerek, başarınıza ya da mutluluğunuza engel olabilir. Bu yüzden alışkanlık haline gelmiş, istenmeyen davranışlarınızdan kurtulmanızda fayda var.¨Kötü alışkanlıklardan kurtulma rehberi¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!