18 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir şeyler ters gitmiş olabilir ve siz bu durumun yol açacağı sonuçlar konusunda endişeli olabilirsiniz. Ancak sezgilerinizin peşinden giderek ve temkini elden bırakmayarak kendinizi koruyabilirsiniz. Sorular sorun, daha fazla bilgi edinin ve sezgilerinize kulak verin. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Boğa Burcu

Negatif bir duruma yoğunlaşıyorsanız, bunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Bazen elinizden bir şey gelmez. Böyle durumlarda olayları akışına bırakmayı bilmelisiniz. Elinizden gelen bir şey yoksa, yapabileceğiniz en iyi şey olanı kabul etmektir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

İkizler Burcu

Çevrenizdekilerin sizinle ilgili beklentisi yüksek olabilir. Bu durum her ne kadar insanların sizin yeteneklerinize olan güveni gösterse de aynı zamanda üzerinizde büyük bir baskı oluşturuyor. Endişelerinizin sesine kulak verin ve olayları yönetmek için alternatif yollar geliştirin. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Yengeç Burcu

Kendinizi umutsuzluğa sürüklemeye meyillisiniz. Oysa siz de herkes kadar mutlu olabilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bunu zaman zaman kendinize hatırlatmanız gerekiyor. Herkesin başardığını başarmamanız için hiçbir neden yok. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Aslan Burcu

Tüm çabanızın boşa gittiğini, sizi hiçbir yere ulaştırmadığını düşünerek umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Oysa tüm çabalarınız, size benzersiz deneyimler katıyor. Negatife değil pozitife odaklanmayı seçmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Başak Burcu

Hayatta her şeye bir çare bulunabilir. Bir hayalinizi gerçekleştiremediğiniz için kendinizi çaresiz hissediyorsanız, bu duygudan kurtulmak için kendinizin değerini yeniden hatırlamak işe yarayabilir. Sahip olduğunuz yetenekleri, değerleri düşünün. Şimdiye kadar elde ettiğiniz başarıları düşündüğünüzde kendinizle gurur duyabilirsiniz. 

Uplifers önerisiİyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Terazi Burcu

Aynı ortamda bulunduğunuz bir kişinin düşüncelerini sorgulayacağınız bir durum olabilir. Karşınızdaki kişinin sert tavırlarına aldanmayın. Eğer aklınıza takılan noktalar varsa, soru sormaktan çekinmeyin. Hatta başka kaynaklara sorup, doğru bilgiye ulaşmanın yollarını bile araştırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Akrep Burcu

Sıkıcı bulduğunuz bir görevi yerine getirmeke meşgul olabilirsiniz. Oysa biraz daha dikkatli baktığınızda, o sıkıcı bulduğunuz görevin aslında sizin için bambaşka bir zenginlik kaynağı olduğunu görebilirsiniz. Sadece bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yay Burcu

Hoşgörülü olmakla ahmak olmak arasında hassas bir sınır var. Bu sınırı doğru belirledikten sonra, hoşgörü yeteneğinizle çevrenizdekilere ilham verebilirsiniz. Böylelikle daha sakin ve huzur dolu bir ortamda yaşama şansınız olur. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Plansız hareket etmeyi sevmeyen birisiniz. Bu yüzden hayattaki pek çok şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamayı tercih ediyorsunuz. Oysa bazen plansız, spontane fırsatlar da başarıyla sonuçlanabilir. Yeniliklere açık olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi:  Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Kova Burcu

Bazen markalara, etiketlere çok takılabiliyoruz. Oysa iyi, uygun fiyatlı ve daha az uğraşla elde edebileceğimiz pek çok şey var. Bu şekilde baktığınızda, önünüzdeki seçenekleri çoğaltabilir ve yeni fırsatlar yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Özgüven, güç demektir. Eğer bir proje üzerinde çok çalışıyorsanız ama kendinizden şüphe duyuyorsanız, o zaman çabalarınızın aksine hareket ediyorsunuz demektir. Projenize harcadığınız emek kadar özgüveninizi geliştirmek için de çaba göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!