18 Eylül 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Satürn bugün doğrusal pozisyona geçiyor. Eğer Nisan ayının sonundan bu yana kariyerinizle ilgili beklemede olan bazı şeyler varsa, pozitif anlamda önemli gelişmeler sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Boğa Burcu

Eğer yabancı bir organizasyonda çalışıyorsanız veya yurt dışıyla ilgili bir işiniz varsa, güzel haberler alabilirsiniz. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz başarıya ulaşmanız çok yakın.  

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

İkizler Burcu

Bazı ödemelerle ilgili gecikmeler veya aksamalar yaşanmış olabilir. Satürn’ün yeniden doğrusal pozisyona geçmesi, bu tür sorunların sona ereceği ve finansal anlamda bir rahatlama dönemine gireceğiniz anlamına geliyor. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Yengeç Burcu

Eğer bekarsanız, sosyal hayatınızla ilgili hızlı gelişmeler yaşanabilir ve hayatınıza biri girebilir. Ciddi bir ilişkiye adım atacağınız bir kişiyle karşılaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınızla bir mekandasınız ve uzaktan çok beğendiğiniz ve etkilendiğiniz birini gördünüz ama ilk adımı atamıyorsunuz. Araştırmacıların, farklı flörtleşme tekniklerini farklı mekanlarda deneyerek vardığı sonuçlara göz atarak, ne yapmanız gerektiği konusunda biraz yardım alabilirisiniz. “Bilimsel araştırmalara göre flörtleşmenin en etkili yolları

Aslan Burcu

Bir süredir egzersiz yapmayı veya düzenli beslenmeyi ihmal ediyorsanız, bunu enerji seviyenizdeki düşüşle daha çok hissedebilirsiniz. Biraz daha dikkatli olarak eski enerjinizi yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Vücut ağırlığı kullanılarak yapılan egzersizler (bodyweight egzersizleri), son dönemin en yaygın fitness trendlerinden. Birazdan izleyeceğiniz videoda personal trainer Tee Major, vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz en faydalı hareketleri, kendisi uygulayarak öğretiyor. ¨Vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz en iyi 44 hareket¨

Başak Burcu

Son zamanlarda pek eğlenceli günler geçirememiş olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişilerle yaratıcılık gerektiren işler üzerinde çalışarak hayatınıza renk katabilirsiniz. Bu aranızda bambaşka bir yakınlık doğmasını sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Hobilerimiz hayatımızın ayrılmaz birer parçası ve bir kere kendimizi geliştirdiğimizde, düzenli olarak kendimizi hobilerimize adıyoruz. Hobilerin eğlenceli olduğu kadar canlandırıcı da bir etkisi var ve zekamızı geliştirme konusunda bize ilham veriyor. “Eğlenirken zeka geliştirmenin sırrı: Hobiler

Terazi Burcu

Gayrimenkul anlamında bir yatırım yapmak için ailenizden ufak bir destek alabilirsiniz. Hayatınızdaki bu yeni başlangıçta destek olmak için onlar da çok heyecanlılar. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Yeni bir kursa veya atölye çalışmasına başlayabilir, bir yerde konuşma yapabilir veya blog yazmaya başlayabilirsiniz. Farklı sosyal medya araçlarını kullanarak yaptığınız konuda daha çok ilgi toplayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: 2013 yılında “FoMO” sözcüğü Oxford İngilizce sözlüğüne bile girmişti. Sözcüğün açılımı “fear of missing out” yani fırsatları kaçırma korkusu. Her ne kadar bu kavram yeni sözlüklere girmiş olsa da aslında hepimizin belleğinde çok eskilerden beri var olan bir duygu. “Sosyal medyanın pekiştirdiği ‘fırsatları kaçırma korkusu’ndan kurtulmanın yolları

Yay Burcu

Satürn’ün artık ileri yönlü harekete geçmesi, uzun zamandır harcadığınız emeklerin karşılığını almaya başlayacağınızı gösteriyor. İhtiyacınız olan güvenli ortamı sağlamak için kalıcı bir yapı oluşturmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Oğlak Burcu

Satürn doğrusal pozisyona geçiyor ve kendinizi ifade etme gücünüzü artırıyor. Bu yeni dönemde siz de kendinizi yenilenmiş ve özgüveninizi yeniden keşfetmiş bir şekilde hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası

Kova Burcu

Ruhsal anlamda kendinizi beslemek istiyor olabilirsiniz. Eğer yoga veya meditasyona başlamak istiyorsanız, bunun için harika bir zaman. 

Uplifers önerisi: Bazen, olaylar kontrolümüzden çıkar, duygusal dengemiz anlık değişkenlikler gösterir. Böyle durumlarda her şeyi yerli yerine oturtmak için yapacağımız küçük dokunuşlar yeniden dengemizi yakalamamızı sağlayabilir. Prof. Dr. Barton Goldsmith’in önerdiği günlük 10 ruhsal fitness egzersizlerine bir göz atabilirsiniz. “Ruhsal fitness egzersizleri

Balık Burcu

Sosyal hayatınız hareketleniyor. Eğer çalıştığınız bir yardım kuruluşu varsa, onlarla daha yakın ilişkiler kurabilir ve daha derin bağlar geliştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!