17 Temmuz 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Size verilen br sorumluluğu kabul etmemek için fazla mütevazılık yapıyor olabilirsiniz. Oysa bu sorumluluk, daha yüksek bir seviyeye ulaşmak, kariyerinizde yükselmek için karşınıza çıkan bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Son dönemlerde kendi değerinizin farkında olmadan davranmış olabilirsiniz. Oysa karakteriniz, kendi başına bile konuşuyor. Kendinizin farkına varmalısınız. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir nesnenin ya da bir kişinin değerini belirleyen şey sizin ona yüklediğiniz anlamdır. Yüklediğiniz anlam bir nesneyi çok kıymetli yapabilir. Yine aynı şekilde yüklenen anlamlara göre hayatınızdaki bir kişiyi yüceltebilirsiniz. “Çevrenizdeki her şeyin değeri, sizin ona biçtiğiniz değer kadardır

İkizler Burcu

Hiç ummadığınız birinden destek görebilirsiniz. Bu destek için o kişiye teşekkür etmelisiniz ancak bu destek olmadan da her şeyi kendi başınıza halledebilecek güce sahip olduğunuzu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Daha tatmin edici ve istediğiniz gibi bir yaşama sahip olmak için bakış açınızı değiştirmeniz gerekir. Bakış açınızın değişmesi ile yaşamınız da değişmeye başlar.¨Hayata dair gücümüzün farkında mıyız?

Yengeç Burcu

Ciddi bir ilişkiniz varsa ve son dönemde önemli bir konuda anlaşmazlık yaşıyorsanız, bunun çözümü için savaşmayı değil uzlaşmayı tercih etmelisiniz. Bu sorunu, birlikte aşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer ilişkinizde ufak tefek pürüzler varsa, üzerinde çalışmak için en doğru zaman. Çünkü tam olarak, çabalarınızın meyvelerini toplayacağınız bir dönemdesiniz. Biraz çabayla ilişkinizde ‘cicim aylarındaki’ romantizmi tekrar yakalayabilirsiniz. “İlişkinizdeki aşkı yeniden canlandırmak için 4 adım

Aslan Burcu

İş yerinde yapılan en ufak hataları bile tolere edecek durumda olmayabilirsiniz. Ancak biraz durup düşündüğünüzde, bu ufak hataların arkasında yatan sebebi bambaşka bir şekilde görebilir ve daha anlayışlı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguların diline kulak verildiğinde olumsuz olarak tanımlanan duygular (kaygı, mutsuzluk, öfke) bir tehdit olarak algılanmazlar. Yapılması gereken bu duyguları neden yaşadığımızı fark edip bunu doğru bir şekilde yaşamaktır. İyi hissetmek, duyguları geçiştirmeye ya da bastırmaya çalışmadan o duyguyu uygun bir şekilde yaşamakla gerçekleşir. “Olumsuz duygularınızla temas edin

Başak Burcu

Eğer bir çocuğunuz varsa, son dönemde yaşadıklarınız çocuğunuzun gelişimi için sorumluluklarınızı her zamankinden daha fazla ciddiye almanızı gerektirebilir. 

Uplifers önerisi: Empati günümüzde sık kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Empati neredeyse herkesin istediği bir şeydir, ancak çok azı gerçekten nasıl verileceğini veya alacağını bilir. Öz-tatminin vurgulandığı dünyamızda kısa arza rağmen yüksek talep var. Bu, gelecek nesillere, onların etrafındaki kişilere empati duymanın ne anlama geldiğini öğretmek için haklı bir neden. “Çocuklarda empati: Başkalarına değer vermeyi öğretmek

Terazi Burcu

Eğer şimdiye kadar ailenizin isteklerini, kendi isteklerinizin önünde tuttuysanız, bu fedakarlığınızın karşılığını alma vakti gelmiş olabilir. Bir yakınınızdan çok önemli bir iyilik görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Yakın zamanda taşındıysanız, komşularınızın çok sevecen ve samimi olduklarını düşünebilirsiniz. Ancak bir yandan da yaşadığınız sitenin veya apartmanın kuralları konusunda hassas olabilirler. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Yay Burcu

Yeteneklerinizi, finansal hedeflerinizle uyumlu hale getirme konusunda eskisine göre daha becerikli davranabilirsiniz. Ancak yine de bu konuda adımlarınızı dikkatli atmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Oğlak Burcu

Son günlerde yaşanan zorluklara karşı mücadele gücünüz, çevrenizdekilerin dikkatini çekebilir ve size daha fazla güven duymalarını sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Verdikleri kişisel koçluk hizmeti sayesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaşan Marc ve Angel Chernoff, her birimizin hayatımız boyunca karşılaştığı ya da karşılaşabileceği zorlu zamanlardan daha güçlü ve daha “farkındalıklı” bir şekilde çıkmak için ihtiyacımız olan 10 gerçeği bakın nasıl sıralıyor. “Zor zamanlardan geçerken unutmamanız gereken 10 gerçek

Kova Burcu

Son yıllarda zorluklar yaşamış veya korkularınızla yüz yüze gelmiş olabilirsiniz. Bu yaşadığınız deneyimler, sizin ne kadar güçlü olduğunuzu ve hayatta her şeyin geçici olduğunu fark etmenize yardımcı olmuş olabilir. 

Uplifers önerisi: Hem çevrenize katkıda bulunmak, hem de kendinizi geliştirebilmek için, soru sormaktan, deneyimlerinizi ve fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. “Hayatınızı olumlu yönde geliştirecek 100 öneri

Balık Burcu

Bir gruba liderlik etmek veya organizasyon yeteneğinizi sergilemek için bir teklif alabilirsiniz. Çevrenize ve kendinize katkı sağlayacak bu işten büyük keyif alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!