17 Temmuz 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Finansal veya romantik konularda önemli kararlar almak için pek de doğru bir gün olmayabilir. Konuyla ilgili tüm detayları öğrenmeden yanlış bir karar verme ihtimaliniz yüksek olabilir. Biraz daha bilgi edinmeye bakın. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Boğa Burcu

Bir arkadaşınız duygusal veya finansal konuda sizden destek isteyebilir. Arkadaşınıza ihtiyacı olan desteği verin ve onun kendini yalnız hissetmemesini sağlayın. Ancak bunu yaparken dengeyi göz önünde bulundurun ve onun için kendinizi feda edemeyeceğinizi de anlamasını sağlayın. 

Uplifers önerisi: Kutsal inanışlara göre tüm insanlığın başlangıcı daha sosyal kelebek olan Havva’nın, tek tabanca Adem’le karşılaşması ve onu elmayı çalmaya ikna etmesiyle başladı. Bu hikayeyi günümüze taşırsak Facebook’ta 800 takipçisi olan Havva’nın, 100 takipçisi olan Adem’in fotoğrafını beğenmesi ile aralarındaki ilk iletişimin temeli atılmış oldu. “Facebook’ta kaç arkadaşınız olduğu önemli değil, beyniniz sadece 150 kişi ile arkadaş olabiliyor

İkizler Burcu

Patronunuza veya yöneticinize çok sinirlenebilirsiniz ve bu durum çalıştığınız yerin sizin niteliklerinize uygun bir yer olup olmadığını sorgulamanıza neden olabilir. Hayatınızı sorgulamaktan çekinmeyin ancak hızlı kararlar almaktan çekinin. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Yengeç Burcu

Eğer ofiste mutsuz olduğunuzu hissediyor ve sürekli bundan şikayet ediyorsanız, belki de iş değiştirmeyi gözden geçirebilirsiniz. Ancak ani kararlar almaktan uzak durun. 

Uplifers önerisi: İş kavramı özellikle yetişkinlik hayatımızda farkında olduğumuzdan çok daha büyük bir yer kaplar. Haftanın beş günü günde en az sekiz saati bu işte geçiririz. Bu haftada toplam ayırdığımız saatlerin yanında yıl hesabı yaptığımızda ve bunu da yaklaşık 20 veya 25 yıl sürecine yansıttığımızda neredeyse bir ömrü aslında “her gün gittiğimiz iş işte”ye ayırırız. “İşinizle olan ilişkinizi geliştirmenin ve mesleğinize olan bakış açınızı değiştirmenin formülü

Aslan Burcu

Eğer resmi bir kurumla işiniz varsa, istenmeyen gecikmeler yaşanabilir. Öfkelenmek yerine bunu geride bırakıp diğer sorumluluklarınıza odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Başak Burcu

İş yerinde finansal konularda bir anlaşmazlık yaşanabilir. Yöneticinizle veya ortağınızla finansal konularda ortak bir karara varamayabilirsiniz ve bu durum biraz canınızı sıkabilir. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Terazi Burcu

İş yerinde bir arkadaşınızla ilgili romantik hisleriniz olduğunu fark edebilirsiniz. İşler daha ileri gitmeden şirketinizin insan kaynakları politikalarını ya da kendi hislerinizi gözden geçirmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: İçinde bulunduğumuz iş ortamı, çoğu zaman duygusal boşluk anlarında yardımımıza koşuyor ve böylece, bizler çalıştığımız iş yerinde, potansiyel partner olabilecek kişileri belirliyoruz. Tabi, bu durumun birçok eksisi ve artısı oluyor. Kimileri profesyonel bir iş hayatında aşk yaşamayı kendince etik bulmazken, kimileri bu durumu destekleyerek, bunun her iki taraf için de motive edici bir hal aldığını savunuyor. ¨İş yerinde aşk¨

Akrep Burcu

Mecburen de olsa finansal konular partnerinizle aranızda bir gündem konusu olabilir. Eğer yeni bir ilişkiyse, kelimelerinizi seçerken daha dikkatli olmalısınız. Eğer uzun süredir devam eden bir ilişkiyse, bu sefer de karşınızdakini anlamak için daha fazla özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Para ve mutluluk arasındaki ilişki şöyle açıklanıyor: Parayı nasıl harcadığınız ne kadar para kazandığınızdan daha önemli. Fakat biliyoruz ki tek başına para mutluluğu satın alamaz ama mantıklı harcamalarla daha iyi hissetme şansınız var. “Para mutluluğu satın alabilir mi?

Yay Burcu

İster yeni başladığınız bir ilişki olsun, ister uzun süreli bir ilişki, çözmekte zorlandığınız bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle durumlarda kendi bakış açınız konusunda ısrarcı olmak yerine biraz zaman vermeli ve biraz da empati kurmaya çalışmalısınız.  

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Oğlak Burcu

Finansal hayatınız veya aşk hayatınızla ilgili önemli kararlar almak için doğru bir zaman olmayabilir. Büyük kararları biraz bekletmekte fayda var.  

Uplifers önerisi: Uzun zamandır yolunda giden bir ilişkiniz var ve ilişkiniz artık doğal akış gereği evliliğe gidiyorsa aklınızda pek çok soru işareti belirebilir. Çünkü evlilik, insanın hayatta aldığı en önemli ve riskli kararların başında gelir. “Evlilik kararı almadan önce kendinize mutlaka sormanız gereken sorular

Kova Burcu

İş yerinde size verilen bir projeyi bitirmek için acele ediyor olabilirsiniz. Ancak aceleci davranmak, yaptığınız işe yeterince özen göstermemenize ve hata yapmanıza neden olabilir. Dikkatli olmaya imkan tanıyacak kadar hızlı olmak her zaman daha iyidir. 

Uplifers önerisi: Sabır, hepimizin hayatının büyük parçası. Sabır demek inanç demek, sabır demek güven demek, sabır demek teslimiyet demek. “Sabır aslında ne demek: Hayatlarımızda ne için sabrediyoruz?

Balık Burcu

Bir yakınınızın sizi şimdiye kadar hiç anlamadığını ve yanlış tanıdığını fark edebilirsiniz. Kendinizi karşınızdakine açıp samimi bir diyalog başlatabilir, karşınızdaki kişiyle düşüncelerinizi dürüstçe paylaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Değişiklik, aslında bir şeyleri yeniden keşfetmektir. İşinizden veya sevdiğiniz kişiden ayrıldığınız zaman, yeni bir yere taşındığınız zaman, sevdiğiniz birini kaybettiniz zaman yani kısacası hayatınızda büyük bir değişiklik olduğu zamanlarda, nasıl bir olmak istediğinizi de seçmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden aslında hayattaki her büyük değişiklik, önemli bir keşiftir. Oysa kendinizi keşfetmek, sınırlarınızı bulmak, içinizde derinlerde saklı olanları ortaya çıkarmak için illa kötü bir şeyin sizi tetiklemesini beklemek zorunda değilsiniz. “Kendinizi keşfetmenin 5 yolu

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!