17 Nisan 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kariyer yolculuğunuz bir noktada tıkanıp kaldıysa bunun sizi öfkelendirmesine izin vermeyin. Sektörünüzde önemli olan bir kişinin fikirlerine başvurabilir, ona danışabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Boğa Burcu

Etik açıdan kendinize çok güvendiğiniz için yaptığınız işin en ufak bir bölümünün sorgulanması bile sizi öfkelendirebilir. Böyle durumlarda öfkeye teslim olmak yerine olayları akışına bırakmayı ve eleştirilere açık olmayı denemelisiniz.

Uplifers önerisi: Duyguların diline kulak verildiğinde olumsuz olarak tanımlanan duygular (kaygı, mutsuzluk, öfke) bir tehdit olarak algılanmazlar. Yapılması gereken bu duyguları neden yaşadığımızı fark edip bunu doğru bir şekilde yaşamaktır. İyi hissetmek, duyguları geçiştirmeye ya da bastırmaya çalışmadan o duyguyu uygun bir şekilde yaşamakla gerçekleşir. “Olumsuz duygularınızla temas edin

İkizler Burcu

Uzun vadeli finansal hedeflerinizle ilgili bazı gereklilikleri yerine getirmeli, önemli adımlar atmalısınız. Bu adımların ve gerekliliklerin neler olduğu konusunda muhasebecinize veya bir başka uzmana danışmalısınız.

Uplifers önerisi: Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı bir anda değiştirebilir. “Zengin insanların asla yapmayacağı 10 finansal hata

Yengeç Burcu

Yakın zamanda ilişkinizle ilgili bir zayıf nokta hissetmiş olabilirsiniz. Eğer böyle bir durum varsa bunu görmezden gelmek yerine bu konuya gerçekçi ve sorumluluk duygusuyla yaklaşmalısınız.

Uplifers önerisi: Mutlu olmak için aslında yapmamız gereken tek şey, mutluluğa açık olmak ve mutluluğa odaklanmak. “İlişkilerinizde mutluluğu bulabilmek ve iç huzura kavuşabilmek için 21 öneri

Aslan Burcu

Bir süredir sağlığınızla ilgili bir konu kafanızı meşgul ediyorsa, bu meseleye el atmanın vakti gelmiş olabilir. Bir doktora danışabilir veya hali hazırda görüştüğünüz bir doktor varsa başka bir uzmana görünebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek yolunda ilham alabilmeniz için, Okinawa insanlarının sırlarına göz atabilirsiniz. ¨Dünyanın en uzun ömürlü insanlarından sağlıklı yaşam sırları¨

Başak Burcu

Aşk hayatınızla ilgili hareketli günler sizi bekliyor. Yeni bir ilişkiye başladıysanız, işler yolunda girmeyebilir ancak engellere rağmen eski ilişkiniz yeniden gündeme gelebilir.

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca ailemizden, çevremizden ve tabii ki popüler kültür ürünlerinden, aşkın gerçekte ne olduğuna dair bazı fikirler ediniriz. “Aşk, doğru insanı bulmakla mı alakalıdır?

Terazi Burcu

Ailenizle veya evinizle ilgili bir konu sizin de çabalarınız sayesinde yumuşayabilir. Böylelikle sizin de üzerinizdeki baskı azalabilir. Güzel günler çok yakında!

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Satürn sayesinde kelimelerinizi çok dikkatli seçebilirsiniz. Bu sizin için önemli bir fırsat çünkü önemli bir kişiyle ciddi bir konuşmanın içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

Yay Burcu

Finansal konularda çok yeteneklisiniz. Bu yeteneğinizi kullanarak uzun vadeli finansal hedeflerinizi gerçekleştirmek sizin için çok daha kolay olabilir.

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Oğlak Burcu

Bugün biraz kendinizle kalmaya, düşünmeye vakit ayırın ve seçimlerinizin hedeflerinizle örtüşüp örtüşmediğini inceleyin. Bunu yaparken kendinize karşı dürüst davranmayı ihmal etmeyin.

Uplifers önerisi: Değişim her zaman zordur. Kusursuz bir duruş, dengeli beslenme, iç huzur ya da sahip olmak istediğiniz herhangi bir şey için sihirli bir değneğiniz olsaydı, hayat daha kolay olurdu tabii. Ama maalesef değişim yaratmak, zaman ve özveri isteyen bir süreç. Belirli bir başlangıç ya da bitiş noktası yok. “Hayatınızda olumlu ve kalıcı değişimler yaratmanın 7 yolu

Kova Burcu

Geçmişten gelen acıları, yaraları aşmak için bir süredir çabalıyor, bunun için bir terapistle görüşüyor olabilirsiniz. Bugün sizin için önemli bir dönüm noktası olabilir. Kendinize inanmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin.

Uplifers önerisi: Kapanmış kapılar ve işte o bizim bugün bitmiş olan genel olarak dışarıdan bakıldığında “başarısız” diye isimlendirdiğimiz, “bir hataydı” veya “çoktan bitmesi gerekiyordu” dediğimiz ilişkilerimiz bugünümüzü nasıl etkiliyor? Bunu hiç düşündünüz mü? “Geçmişin başarısız ilişkilerini bugüne dönüştürmeye: Hayat beni aşka inandır!

Balık Burcu

Sevdiğiniz bir arkadaşınıza, zor bir durumdan kurtulması için yardımcı olabilirsiniz. Sizin de çabalarınız sayesinde artık işler yoluna giriyor.

Uplifers önerisi: Hayatımızın büyük bir bölümünü arkadaşlarımıza ayırırız. Sosyal bir çevre içinde olmak hem yaşam kalitemizi yükseltir hem de kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Fakat, arkadaş ilişkilerini güçlü tutabilmek için yapmamız gereken şeyler var. “Daha iyi bir dost olmak için yapmanız gerekenler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!