17 Mayıs 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Beklenmedik bir olay sosyal hayatınızı değiştirebilir. Arkadaşlarınızdan birinin size hak ettiğiniz ilgiyi ve saygıyı göstermediğinizi düşünebilir, ilişkilerinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Boğa Burcu

Kariyerinizle ilgili heyecan verici ve beklenmedik bir değişiklik yaşanabilir. Seçenekleri değerlendirirken acele etmemeye, yavaş ve güvenli adımlar atmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kararlılık, başarıya giden yolda yanınıza alabileceğiniz en değerli özelliklerden biridir. Kararlılığınızı ve inancınızı korumak için motivasyonunuzu canlı tutmayı ihmal etmeyin. “Motivasyonunuzu korumanın 20 etkili yolu

İkizler Burcu

Daha önce ilgilenmediğiniz bir mesele veya projeye dahil olmanız gerekebilir. Bu hukuki bir mesele de olabilir iş hayatınızla ilgili bir konu da olabilir. Her ne olursa olsun, yapacağınız katkı sayesinde olayın tüm yönünü değiştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Yengeç Burcu

Finansal durumunuzla ilgili şaşırtıcı, beklenmedik bir konuşmanın içinde bulabilirsiniz kendinizi. Bu beklenmedik bir teklifle ilgili de olabilir. Bu durum biraz gerilim yaratsa da sakin kalıp olayları en kısa sürede analiz etmeye çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Aslan Burcu

İş hayatınızla ilgili ilişkilerinizde bazı gel-gitler, dalgalanmalar yaşanabilir. Bu hızlı değişimler sizi tedirgin etse de yepyeni başlangıçlara sizi hazırlayabilir. Kendinize olan inancınızı kaybetmeyin. 

Uplifers önerisi: Sabır, hepimizin hayatının büyük parçası. Sabır demek inanç demek, sabır demek güven demek, sabır demek teslimiyet demek. “Sabır aslında ne demek: Hayatlarımızda ne için sabrediyoruz?

Başak Burcu

İş hayatınızla ilgili bir sıkıntı, sizi özellikle iş ahlakı bakımında ikilemde bırakabilir. Endişelenmeyin, her şey bir şekilde yoluna girecektir. Doğru olanı yapmak size her zaman kazandırır. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Terazi Burcu

Özellikle maddi konularda çok düşünmeden risk almak pek iyi olmayabilir. Çok iyi bilmediğiniz bir konuya, çok iyi tanımadığınız bir kişiye tamamen güvenmemelisiniz.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Akrep Burcu

Ev hayatınızla ilgili ufak tefek gerginlikler yaşanabilir. Siz her ne kadar evinizde barışı ve huzuru sağlamaya çalışsanız da sevdiğiniz kişi biraz tansiyonu yükseltebilir.

Uplifers önerisi: Hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları, özellikle de konular ilişkimizle ya da partnerimizde rahatsızlık duyduğumuz şeylerle ilgiliyse zorluk yaşayabiliriz. İlişkimizi olumsuz etkileyebileceğini düşündüğümüz ya da sevdiğimiz kişiyi incitebilecek konuşmaları yapmaktan çekiniriz. “İlişkinizle ilgili problemleri partnerinizle paylaşmanızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Yay Burcu

Özellikle iş hayatında iletişim kurarken dikkatli olmalısınız. Bazı sözleriniz veya tavırlarınız birlikte çalıştığınız kişileri rahatsız edebilir. Bunlardan kaçınmak iyi bir fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

Oğlak Burcu

Ailenizle ilgili bazı konularda beklenmedik harcamalar yapmanız gerekebilir. Bu harcamalar şimdilerde sizi zorlasa da geleceğe yatırım yaptığınızı unutmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Emeklilik dendiği zaman birçok insanın aklına yatırımlar ve birikimleri gelmektedir; fakat emeklilik aslında paradan çok daha fazlasıdır. Emeklilik; sağlık, aile, hayatın anlamını bulmak ve hayatınızın her aşamasında mutlu olmak için pozitif tutuma sahip olmak ve bu tutumu beslemek demektir. “Altın yıllarınıza değer katın: Emeklilik döneminde mutluluğu yakalama önerileri

Kova Burcu

Ailenizle ilgili bazı değişiklikler hem sizi hem de yakın çevrenizi etkileyebilir. Herkesin olaylara verdiği tepkiler farklı olabilir. Birinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek mümkün değil, bunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Balık Burcu

Şimdiye kadar kendinize sakladığınız bazı bilgileri, konuları artık ortaya çıkarmanın vakti gelmiş olabilir. Her ne kadar siz aksini düşünseniz de gerçekleri başkalarının da bilmeye hakkı olduğunu unutmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Duyguların diline kulak verildiğinde olumsuz olarak tanımlanan duygular (kaygı, mutsuzluk, öfke) bir tehdit olarak algılanmazlar. Yapılması gereken bu duyguları neden yaşadığımızı fark edip bunu doğru bir şekilde yaşamaktır. İyi hissetmek, duyguları geçiştirmeye ya da bastırmaya çalışmadan o duyguyu uygun bir şekilde yaşamakla gerçekleşir. “Olumsuz duygularınızla temas edin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!