17 Mayıs 2016 günlük burç yorumları

8 Nisan 2016 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Haftanın henüz başında, zaman yönetimi konusunda sıkıntılar yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Kağıdı kalemi elinize alıp yeni bir plan yapmanızda fayda olabilir.

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi.İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Boğa Burcu

İlişkiniz ile ilgili ani bir hamle yapmaktan kaçınmanız sizin için daha faydalı olabilir. Fevri hareketler ve ani kararlardan uzak durmalısınız.

Uplifers önerisi: ‘Aşk’ın tanımının ne olduğu, aşık olduğumuzu nasıl anlayacağımız, hissettiğimiz duygunun aşk mı sevgi mi olduğu gibi konular yıllardır bilim dünyasında tartışılmaya devam ediyor. Duygularınızı anlamak ve tanımlamak konusunda çok fazla kafa yormayın.Aşkın anatomisi: Aşık olduğunuzun 10 göstergesi

İkizler Burcu

Aynı anda birden fazla iş fırsatı ile karşılaşmak karar vermenizi güçleştirebilir. Bu noktada yapılacak en doğru şey kağıdı kalemi elinize alıp bir “artılar – eksiler” listesi hazırlamak olabilir.

Uplifers önerisi: Çoğumuz için karar verme süreci zordur. Alınan karar hayatımızda var olan düzeni değiştireceği için korkarız. İnsana güvende hissettiren şey bilindik olan, tanıdık gelendir…Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan; ¨Karar verme zorluğu¨

Yengeç Burcu

Eğer evliyseniz ya da bir ilişki içindeyseniz, partnerinizle aranızdaki tartışma normalden biraz daha uzun sürebilir. Ancak birbirinize olan sevginiz, bu sorunun da üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi: Fikir ayrılıkları yaşamak, her ilişkide olan, normal bir durumdur. Eğer bu fikir ayrılıklarını birbirinizi geliştirmek için kullanırsanız, faydalı bile olabilir. Fikir ayrılığı yaşamak, karşınızdaki insanın size yeni bir şeyler katabileceğini gösterir. Bu yüzden ilişkinizde görüş ayrılıklarını konuşarak, sakin bir dille çözmek çok etkili sonuçlar yaratabilir.Mutlu ilişkiye giden yol, fikir ayrılıklarında sağlıklı bir iletişim kurmaktan geçiyor

Aslan Burcu

Büyük bir ödeme yapmak ya da bir iş için yüklü bir sermaye ayırmayı düşünüyorsanız bugünlerde karar vermekten kaçınmalı ve durumu biraz daha analiz etmelisiniz.

Uplifers önerisi: Para ve mutluluk arasındaki ilişkiyi açıklayabilmek için, neredeyse her gün yeni bir araştırma yapılıyor. Bu araştırmaların sonuçları için; ¨Materyalizm mutluluk dengesini bulmak¨

Başak Burcu

Bir gelecek planınızı hayata geçirmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Partneriniz sizin kadar heyecanlı olmasa da, hevesinize saygı duyarak size destek olmaya çalışabilir.

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir.¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Terazi Burcu

Yakınlarınızdan biri, tercihleriniz konusunda biraz fazla üzerinize gelebilir. Ancak yine de son kararı sizin vereceğinizi unutmamak ve iç güdülerinize kulak vermek, yapabileceğiniz en iyi şey olabilir.

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir.

Akrep Burcu

Aşk hayatınız, beklediğinizden bile daha karmaşık bir hale gelebilir. Arkadaşlarınızdan ilişki tavsiyesi almak, durumu sizin için zorlaştırabilir ve kafanızı karıştırabilir.

Uplifers önerisi: Yaşadığınız ilişki iş yerinizden biriyle ise buna bağlı sorunlar yaşayabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak; ¨İş yerinde aşk¨

Yay Burcu

Kariyer yolculuğunuzun iyiden iyiye hız kazandığı bugünlerde, harekete geçmeden önce, gerçek hayatta işlerin beklediğiniz gibi gitmeyeceğini göz önünde bulundurmak faydalı olabilir.

Uplifers önerisi: Maddi olarak özgür olmak ve birikim yapmak, güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin anahtarlarındandır. Zor zamanlar için kenarda bulunduracağınız bir miktar para, sizi borç altına girme stresinden kurtaracak, hayatınızı istediğiniz şartlarda yaşayabilmenize yardımcı olacaktır. ¨Para biriktirmenize yardımcı olacak ipuçları¨

Oğlak Burcu

Eğer yöneticiniz size yıkıcı eleştiriler yöneltiyorsa, üzülüp alınmak yerine akılıc bir stratejiyle bu eleştirileri olumlu bir formata sokabilirsiniz.

Uplifers önerisi: “Asla köprüleri yakma” hepimizin hayatında en az bir kez duyduğu bir tavsiye. Bu tavsiyeyi hem kariyer hayatınızda hem de kişisel yaşamınızda uygulamak ilişkilerin güçlü olması için mantıklı olabilir. Eğer bir kez köprüleri yaktıysanız sonuçları umduğunuzdan çok daha farklı olabilir. “Yaktığınız köprüleri yeniden onarmanın 10 yolu

Kova Burcu

Paranızın avuçlarınızdan kayıp gittiğini hissedebilirsiniz. Beklenmedik masraflar ve ödemeler için acil durum fonu ayırmak, zor zamanlarda yardımınıza koşabilir.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Balık Burcu

Partnerinizle aranızda gerilimi yüksek bir tartışma yaşanabilir. Sakin kalmaya çalışın ve partnerinize konuyu açıklığa getirmesini rica edin.

Uplifers önerisi: Kişinin kendini keşfetmesi, her durumda doğal olması, herkese karşı kendini ifade edebilmesi ise çoğunlukla o kadar kolay değildir. ¨Hayatımızın anlamını ararken nerede kayboluyoruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!